Ağrı kesici doğal taşlar

Konusu 'Taşlarla Alternatif Tıp' forumundadır ve nurdi19 tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : nurdi19
 1. nurdi19

  nurdi19 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  24
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  :nazar:AKİK TAŞI
  ÇAKRA: Alt karın, Güneş sinirağı
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlar.Üriner sistem için şifadır.Bedendeki gazları, ağrıları giderir.Erkekte erkeklik bezini, kadında yumurtalıkları korur.Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Damarları kuvvetlendirir.Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir.Kemik ve diş yapısının korunmasında ve cinsel organlar,cinsel güç için faydalıdır.Baş ağrısına iyi gelir,tansiyon düşürür,günlük stresi atar,aklı ve vücudu güçlendirir.Genel korkular, epilepsi, uyur-gezerlik, zehirlenme gibi rahatsızlıklarda kullanılır.Baş dönmesi ve ateşli enfeksiyonlara iyi gelir.Yorgun gözler üzerine konulabilir.Ağız kokusu ve diş sarılığından korur. Kan dolaşımını kolaylaştırır.Böbreği kuvvetlendirir.


  AKUAMARİN TAŞI
  ÇAKRA: Kalp ve Boğaz
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Solunum sisteminin düzenli çalışmasını sağlar,akciğerler için şifadır.Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını destekler.Astım ve bronşite iyi gelir.Kalp, kaslar ve sinir sistemine rahatsızlıklarına,hipofiz ve troid bezleri, nezle, sinir uçları iltihabı, göğüs iltihabı, göğüs kanseri, göz yaşarması, kabakulak, karaciğer (genel),deri alerjileri, diş ağrısı, diş iltihabı, anjin, bademcik iltihabı, boğmaca, boyun ağrısı,aids, lösemi, şiş eller ve saraya iyi gelir.Lenf sirkülasyonunu rahatlatır. Damar tıkanıklığı, kemiklerin güçlendirilmesi ve unutkanlık için faydalıdır.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Tansiyon dengeleyicidir.Alkol,sigara ve madde bağımlılığı tedavisinde kullanılır.Hormonları dengeler ve büyümeyi düzenler.

  AMETİST TAŞI
  ÇAKRA: Üçüncü göz ve Taç
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar.Bedeni dinç tutar, fiziksel bedenimizle duygularımız arasında denge oluşturur.Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır.Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur.Göz hastalıklarına, alerjiye, migren ve diğer baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.Bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.Cilt dokusunu sıklaştırır.Cilt hastalıklarında kanserinde, siyah nokta ve aknelerde suyuyla cilt temizliği yapılır.Tansiyonu dengeler.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Depresyona karşı faydalıdır.Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir,konsantrasyonu arttırır .Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.Koyu mor yada çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir. Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.Uykusuzluk sorununa ve karabasanlara karşı yastığınızın altına ametist taşı koymayı deneyebilirsiniz.

  İNCİÇAKRA: Boğaz
  FİZİKSEL ETKİLERİ
  Beslenmeye bağlı cilt hastalıklarını ve alerjileri tedavi eder.Anne sütünü artırır.Obeziteye karşı olumlu etkileri vardır.Kemik ağrılarında,kronik baş ağrıları ve migrende etkilidir.Alınan besinlerdeki kalsiyumun özümsenmesini sağlar.Sinirleri ve kasları güçlendirir,mide,dalak ve bağırsakların çalışmasını teşvik eder.Sindirimi düzenler.
  RUHSAL ETKİLERİ
  Zorluklara karşı korunma ve dayanma kuvveti,özgüven ve değerli olma duygusu verir.Sanata yönelik zekâyı ve sezgi gücünü harekete geçirir.Ruh temizliğini temsil eder, barışçı ve uzlaşıcı olmayı teşvik eder. İç benlikte mükemmeliyete ulaştırır, bazen de gözyaşları yardımıyla içsel blokajları çözer ve huzur verir.
   
 2. 25 Kasım 2010
  Konu Sahibi : nurdi19
 3. tacsizprenses

  tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2006
  Mesajlar:
  6.745
  Beğenildi:
  251
  Ödül Puanları:
  353
  Paylaşım için Teşekkürler..


  Ametist kullanıyorum ve faydasını ciddi anlamda görüyorum..