Ağrılı kasılmalarınız başladıktan kaç hafta sonra doğum yaptınız?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve megryann tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : megryann
  1. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    34.haftamdayım 1-2 haftadır ağrılı kasılmalarım var.Karnımda sertleşmeyle beraber kasıklarımda baskı ve ağrı belimdede adet olacakmışım gibi ağrı oluyor.5-10 saniye ancak sürüyor sanırım.Sizce doğumum yakınmı?10 gün önce nst de sancı çıkmadığı için bayağı rahat davranıyordum ilgilenmiyordum ama birden doğum olurmu diyede düşünmüyor değilim.Kızım zaten doğum pozisyonunda.İttiriyormu napıyor kendini?Zaten şeyimde acıyor....

2. 28 Ocak 2010
  3. biricik mericik

biricik mericik Büyü de gel melegimm :D Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Bende aynı şikayetler yılbaşından beri var. Öncesinde o kadar rahattım ki diğer hamilelere nazlı gözüyle bakıyordum. 37+0 da gece 4 te sancım var diye acile gittim NST de tek bir sancı bile çıkmadı. Nst ye yatınca kalmadı gerçektende:)) Birkaç gün önce de gece öyle bir sancım oldu ki bağırmak zorunda kaldım:S Sonuç olarak hala doğurmadım. Tavsiyem çok fazla kendini dinleme. Ben hep kesin erken doğum yaparım diyodum şimdi beklemek o kadar zor geliyor ki. Senin için de hayırlısı olsun...

4. 28 Ocak 2010
  5. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sancılandığında elini hafifçe bastırdığında toplanma hissi oluyorsa, sancı sıklığı 10 dk ya da 5 dk da bire düşerse doğum yakın demektir. Sancılandığında sol tarafına yat ve dinlen mutlaka. Benim 35. haftadan sonra kasılmalarım artmıştı. 38+2 de sancı sıklığı 5 dk ya düşünce akşama sezaryen oldum. Benim bebeğim tam dönmemişti.Allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin.

Cefcef bunu beğendi.
  6. 28 Ocak 2010
  7. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Aaaa onca sancıyı çekip sezeryana gittiniz demek.Kaç cm açıklık vardı 5 dk ya düştüğünde sancı?Sezeryana hastanedemi karar verdiler?Sorun neydi sezeryana döndü?Suyunuz gelmişmiydi?

8. 28 Ocak 2010
  9. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım içimden bir his hep benim kızın erken geleceğini söylüyor.Normal doğum pozisyonuna gireli çok oldu.Fazla durmaz gibi hissediyorum ama hayırlısı olsun tabii.Sizin sezeryanamı karar verildi?Neden öyle oldu peki?

10. 28 Ocak 2010
  11. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Açılma olmamıştı bebğin kafasına ulaşamadı doktor. Suyum gelmedi. Sancı çok çekmedim.Gece ara ara vurdu. Gündüz 5 dk da bir 5-10 san. sürüyordu. Doktorum nst ye bağladı sancılarla birlikte bebeğin kalp atışı düşünce strese girdiği anlaşıldı. 1-2 saat nst de kaldım. Akşama sezaryen oldum. En başından normal doğum görünüyordu ama nasip işte. Sağlıklı bir şekilde oğluşumu kucağıma aldım çok şükür. Sezeyan kesinlikle düşünmüyordum.

Cefcef bunu beğendi.
  12. 28 Ocak 2010
  13. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım karnımın bütününde sertleşme ve toplanma oluyor ama düzensiz oluyor bu kasılmalar belli bir düzende gelmiyor yani....

14. 28 Ocak 2010
  15. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Herkesin düşündüğünün yada beklediğinin tersi oluyor demekki.Açılma olayı her sancıda olmuyor anlaşılan.Her sancı çekenin açılması olacak diye bir kural yok.Nst de sancı olarak rakamın ne olduğunu hatırlıyormusun peki?

16. 28 Ocak 2010
  17. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Düzensizse korkma düzenli olunca da korkma. Suyun gelse bile hemen doğmuor ki. Ben duşumu alıp gittim hastaneye çantam hazırdı zaten.Senin ki pozisyonu almış bi sıkıntı olmaz inş.35. haftadan sonra da prematüre sayılmıyor. Sen bol bol yat dinlen. yorucu işler ya da gebelik egzersizi ya da cinsel il.. uzak dur. Onlar doğumu hızlandıran etkenler.

18. 28 Ocak 2010
  19. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    megryaancım böyle şöyler normaldir seninkiler braxton hicks kasılmaları
    alttan sanki şiş sokuyorlar gibi olupta şeyinin acımasıda normal

burda bi arkadaşa da söylemiştim ve oda normal doğum yaptı. hemde çok kolay. bana ebe arkadaşımın söylediği birşey. açılma olmasını istiyorsan sıcak tutacaksın. ya battaniyeye saracaksın kendini ama acaip terleyeceksin. ya da sıcak küvete gireceksin. açılma inanılmaz hızlanıyormuş.

ve 1saat 1,5 saat yürüyeceksin. kolay doğum yapmak için.

sancı geldiğindede ayakta geçireceksin yatmayacaksın
    iyi doğumlar kızlar size

Cefcef ve ecemvarolberen bunu beğendi.