Ağrılı kasılmalarınız başladımı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve megryann tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

28 Ocak 2010
    Konu Sahibi : megryann
  1. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar 34.haftamdayım 1-1,5 aydır ağrısız sertleşmeler oluyordu karnımda zaten.Ama 1-2 haftadır kasık ve bele bir kaç saniye vuran kasılmalar başladı.Sanki adet olacakmışım gibi oluyor belim kasıklarımda ise baskı ve acı oluyor karnım tamamen sertleşiyor.Şeyim acıyor.Kızım ittiriyormu napıyor aşağıya doğru?Bir kaç saniye sürüyor sadece çok ilgilenmiyorum 10 gün önce nst de sancı çıkmadı diye ama doğum geliyormu yoksa kızlar?

2. 28 Ocak 2010
  3. yeniannecik

yeniannecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canım senin tarif ettiğin şikayetlerin aynıları bende de var.35+4 haftalık benim bebeğim.Bu haftalarda kasılmalar başlıyormuş ve normal olanı da buymuş,rahim kendini doğuma hazırlıyormuş bir çok yerde böyle okudum.Ben nst ye girmedim hiç,bu cumartesi inşallah.

4. 28 Ocak 2010
  5. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Hımmm yakın o zaman bizim doğum.Doğum sancısının bunun kat be kat daha fazlası olduğu düşünülürse ohaoldumsmile ay gider gitmez 10 dk da doğum yapsak keşke yaaa.... Bu doğum sancısı provaları sırasında rahim kendiliğinden güzelce açılmış olsada bizde gitsek 10 dk da yapsak gelsek ne güzel olur.Ama nerdeeeeeeeee öffffffffffffffff...........

6. 28 Ocak 2010
  7. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Yaa birde ordan bebeğin çıkacağını düşünüyorum of ne fena bir şey değilmi?Orası nasıl kocaman açılıyor hayret doğrusu... Ikın ıkın çıkmıyor bebek kolay kolay.Orda acı şişlik basınç.Offffff.........

8. 28 Ocak 2010
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    hepsi bendede oluyor canım dr yetrekı sureklı ve duzenlı olmasın dedı

10. 28 Ocak 2010
  11. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Yaaa demek bu haftalarda olan hemen herkeste oluyor bu sancılar.2-3 hafta sonra doktorlarımız başlar çatı muayenesine.Hakkımızda hayırlısı olsun....

12. 28 Ocak 2010
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    benım sezeryan canım ıstemıyorum ben normal cok korkuyorumm ama bızım donem hep normal yapıcak gıbı

14. 28 Ocak 2010
  15. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım şubat geldimi bizden bayağı kişi doğum yapmaya başlar bence.Bende onlardan biri olurum sanırım.Çoğumuzda dediğin gibi normal yaparız belki ama hakkımızda hayırlısı olsun.Hangisi bizim için daha sağlıklı sancısız,sıkıntısız hayırlı olacaksa o olsun.

16. 28 Ocak 2010
  17. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    şu kasılmaları biraz daha açık tarif edermisiniz kızlar ya anlayamıyorum kafam çok karıştı zaten plasenta öndeymiş suyumuzda şubatta doğum yapanlardan biride ben olurum heralde mart 17 normalde.ama dediğim gibi kasılmaları farkedemiyorum sertlik oluyo denmiş ama bu gün top gibi bişey geldi elime bebek sandım yoksa kasılmamıydı offffbilmiyorumkismile

18. 28 Ocak 2010
  19. humane

humane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    megryann son adet tarihin ne zaman ?
    bende 34 haftalıgım aynıyız senle galiba