Ağrılı kasılmalarınız ne zaman başladı nasıldı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Harpy tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba arkadaşlar.. 37 haftaya girmiş bulunuyorum.. aslında 18. haftadan beri kasılmalarım var ama ağrılı diyebileceğim hiç kasılmam olmadı.. 1-2 kere çok çok hafif adet sancısına benzeyen bişeyler hissetim, bir kaç kere de gaz mı ağrı mı emin olamadığım kısa kısa ağrılarım oldu.. sizin yalancı doğum ağrılarınız ne zaman başladı? nasıl bir ağrı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.. a.s.

2. 28 Ağustos 2010
  3. ebi26

ebi26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım gecen hafta basladı kasıklarımda adet sancısı gıbı kasılmayla bırlıkte ama uzun surmuyo 10-20 sn falan artık arada bır oluyo sıklastıgı zaman alarm zamanıymıs doktor öle dedı ...

4. 28 Ağustos 2010
  5. figen_figen

figen_figen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de 20 haftalıkken başlamıştı sanırım. karnımda toplanma ve sertleşme oluyordu. 39 haftalıkken doğum yaptım bu arada.

6. 29 Ağustos 2010
  7. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    bu kadar olur bu yazıyı yazdıktan 1 kaç gün sonra benimkiler başladı :) başta yine anlamadım sonra dank etti... Ben tarif edeyim bari :) normal kasılmadan farklı olarak beline hafif bi ağrı giriyor... Dayanılmaz değil ama rahatsız edici. Normal kasılmadan biraaz uzun ve daha çok baskı var.. Şimdilik tecrübelerim bu kadar ilerde belki daha eklerim :KK66:

8. 29 Ağustos 2010
  9. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ya sormayın kızlar gece uykusundan korkar oldum benim özellikle yatarken oluyo iki kasığımda bi sancıyla başlıyo bebeğin başı aşşağıya baskı yapıyomuş ya rahmin hamilelikten önce durduğu yerde batma tarzında ağrı ama geçmek bilmiyo sonra pubin kemiğim ve pelvisim acayip ağrıyo önce sağa sola açılma sonra aşşağı doğru baskı tarzında en sonunda basenlerimden başlayıp bileğime kadar gelen krampa benzer bi ağrıyla son buluyo gecede 10 15 kez uyanıyorum daha 34. Haftamdayım bunlar yalancı doğum sancısımı bilmem ama eğer öyleyse çok korkuyorum doğumdan nasıl dayanıcaz allah hepimize kolaylıklar versin

10. 29 Ağustos 2010
  11. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    güzelim sen doğurmuş olmayasın gecede 10-15 ne demek bu kadar şiddetli olması da çok ilginç. doktorunla bi konuş bence çünkü bu ağrıların dayanılmaz olmaması gerekiyor bildiğim kadarıyla.. benim de daha çok pubik kemiğimde ağrı oluyor.. ama kasılmadan bağımsız.. daha çok fazla ayakta durduğumda felan oluyor. resmen sanki bıçak saplanıyor gibi bazı hareketlerimde atıyor.. inletiyor beni resmen :KK43:

12. 29 Ağustos 2010
  13. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yok gülüm ne doğurmadı daha 34. haftamdayım bebeğin pozisyonu normal ama daha doğum için erken diyo doktor ok normlmiş yani vücud doğuma hazırlıyo kendini diyo zaten benim çatılarım 6. aydan beri açık durumda ilaç takviyesi alıyorum anlıcan ama daha varmış

14. 29 Ağustos 2010
  15. xoxzlem147

xoxzlem147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de 34.haftadan beri ağrılarım oluyodu ama son iki üç gündür daha şiddetli olmaya başladı. doktora sorduğumda normal dedi. her hafta sormamış gibi sordum hatta özellikle. ama her seferinde normal bu ağrılar dedi. yalancı sancı bunlar kasılmaların da artması ve kasılmayla ağrı olması normal dedi. düzenli aralıklarla ve giderek artan ağrı olunca yani 10 dk.da 3 sancı olunca anca doğum başlarmış. devam etmeyen sancılardan korkmayın kızlar..

16. 5 Eylül 2010
  17. selected_79

selected_79 Allahım sana çok şükür Üye

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    benimde ağrılarım başladı.. çok korkuyorum erken felan gelmesinden.. inşlh zamanını bekler kızçem..

18. 5 Eylül 2010
  19. lara62

lara62 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    benim 34 haftada basladi karnimin alti arada bir agri yapiyor birde gece saga sola dönerken yada yataktan kalkmaya calistigimda aggrilari cok daha hisediyorum ölücek gibi degil ama yalanci sanciymis ne tuaf