ağrısız doğum deneyen arkadaşlar

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve kardelencicegi tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : kardelencicegi
  1. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ağrısız doğum olan arkadaşlar paylaşırmısınız nasıl

2. 30 Aralık 2008
  3. asi_31

asi_31 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

4. 30 Aralık 2008
  5. asi_31

asi_31 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bildiğim ya sezaryan ya normal doğum epudural i doktorlar tavsiye etmiyomuş

6. 31 Aralık 2008
  7. alarayy

alarayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar
    benim günüm doldu kısmet olursa perşembe hastaneye yatıyorum sabaha karşı suni sancı verecekler eğer cuma günü 4 cm lik bir açık olursa epidural( ağrısız) normal doğum yapacağım ama açılma olmazsa malesef sezeryan olacak...
    hayırlısıyla bebeğime kavuşayımda benim için en önemlisi o...
    epiduralı tecrubeli bir anestesi uzmanı yaptığı sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız arkadaşlar... benim ablamda bundan iki yıl önce epidural normal doğum yaptı. çok memnun kaldı....
    bende doğumdan sonra size bilgi veririm kısmet olursa...
    herkeze kolay doğumlar diliyorum...

8. 31 Aralık 2008
  9. kardelencicegi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah kolaylık versin canım iyi haberlerini bekliyoruz

10. 3 Ocak 2009
  11. papatyam35

papatyam35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar benım 4 yasında bır oglum var epüdralli agrısız denen ama neden se agrılı gecen dogumu gercekleştirdim bir kere su var agrısız dıe bırsey yok yanı şöle;bebek rahime gelene kadar butun agrıyı gene cekıyoruz iş dogum asamasına gelınce epüdralden agrı kesici enjekte edıyorlar dogum sırasında agrı yok ama iş asıl sancıyı yanı dogum başlangıcını çekmek izmirin 1 numaralı hastanesinde dogum yaptım.yani anlayacagınız sancı gene cekiliyor.önemli olanda buna dayanabilmek.ama benden 2 ay sonra dogum yapan kuzenımde epüdralli dogum yaptı baslangıctan dogum aşamasına kadar agrı cekmedi:S normal dogum yapacak arkadaslar şunu ii konusun özel hastanelerden dogum para fiyatı alırken epüdralli normal dogummu?belden iğneli normal dogummu?yoksa tamamen dogal ninelerimizin normal dogumumu bunu ayırt ettirin arkadaslar.bu arada suan 3 aylık hamileyım ve bende hastane arastırmalarındayım dilerimki tüm bebek bekleyen arkadaslarımı allahım sag salim kurtarır en az agrısız dogumlar dilerim görüsmek üzere hoscakalın....

12. 13 Mart 2009
  13. balbal

balbal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar... bende 3 aylık hamile bır anne adayıyım .. epıdural ıstıyorum ama belımde bır fıtık var ve bu işlemmın omurılıkten uygulandıgını duydum.bu benı cok tedırgın ettı. acaba aranızda belınde agrısı olupta epıdural yapan yada normal dogum yapan arkadasım varsa bana yardımcı olursa cok sevınırım cunku cok buyuk bır korku ıcındeyım.dogum sırasında kaskatı kesılmekten cok korkuyorum:KK43: yardımlarınızı beklıyorum....

14. 13 Mart 2009
  15. kardelencicegi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun cnm bilgim yok malesef

16. 14 Mart 2009
  17. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    40 haftamın dolduğu gün hastaneye gittiğimde 3 cm açıklık var doğum haneye alıyoruz dedi doktorum suni sancı verildi ve ebe suyumu patlattıktan sonra 4 cm açıklık olmuş epidural istiyorsan tam zamanı dedi ve ben ozamana kadar pekte sancı çekmemiştim eğer yapılsaydı gerçekten ağrısız süper bir doğum olurdu heralde ben istemedim korktuğum için doktorum ultrason ve epidural doğumda bir devrim demişti doğumumda :))

18. 14 Mart 2009
  19. osalen

osalen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar 20 gün önce bir arkadaşım ağrısız normal doğum yaptı ve çok memnun kaldı hiç doğum yapmamış gibiydim diyor bende 20 haftalık hamileyim doktorumla konuşup bilgi alacağım hepimize allah ağrısız kolay doğum nasip etsin...