aguamid(kalıcı dolgu)

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve sevilay61 tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sevilay61
  1. sevilay61

sevilay61 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    abim 20 gün önce yaptırdı aguamid ben forumda bioalcamid yazmıştım ama yanlışlık oldu aguamid yaptırdı çok da güzel oidu öyle denilenler gibi reaksiyon olmadı şişlikler ve morartılar 3 günde indi hiçte belli olmuyor gören yüzünde bir güzellik var ne oldu diyor

2. 19 Ağustos 2010
  3. duygusalnane

duygusalnane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu dolgular yüzde kayıyormuş zamanla aşağı doğrumu arkadaşlarrr

4. 20 Ağustos 2010
  5. sevilay61

sevilay61 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bunların kayma riski yok vucut bunları kolojen ile sarıyor ve sabit kalıyorlar

6. 20 Ağustos 2010
  7. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Evet kayma riski kesinlikle yok.Kulaktan dolma bilgilere inanmayın.Yapıldıktan bir süre sonra vücut kendi kolejeniyle maddeyi sarıyor.Silikon gibi maddelerle hiç karıştırmayın.Aquamid Contura imalatçı siteye girin , gerekli bilgileri bulursunuz.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2010
  8. 20 Ağustos 2010
  9. duygusalnane

duygusalnane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

evet sanırım silikon için duymuştum. tam rezillikti.ama bu dolgular vücuda zararlı değilmi arkadaşlar....

10. 20 Ağustos 2010
  11. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Hayır sağlık açısından risk yok.Bunu elbette , yapan doktorlardan edindiğim bilgilere göre yazıyorum.Sadece erimeyen bir dolgu maddesi ve geri dönüşümü zor.Ama komplikasyon oranı hiç de sitede yazılanlar gibi değil.Zaten yazanlar sadece kulaktan dolma bilgilerle yazıyorlar.Oysa sitede yaptıran kişiler var hiçbirinde bir komplikasyon çıkmamış.Geçici dolguda ise komplikasyon oranı çok sık ama eridiği için önemsenmiyor.Bu madde poliakrilamid jel .Yabancı sitelere bak Avrupada çok yaygın .
    Yani aslında sağlığa zararı yok ama , bir komplikasyon olursa ( ilk bir haftada ortaya çıkyor) ancak enjektörle çekilebiliyor.Bir de antibiyotik veriliyor.Ben genç yaştaki arkadaşlara kalıcı dolguyu önermiyorum.Ama belli bir yaştan sonra, devamlı geçici dolgu yaptırmaktansa kalıcı yaptırılabilir. Ama muhakkak plastik cerrah olmalı..Ayrıca bu madde konusunda çok deneyimli olmalı.Yani bir risk durumunda hemen müdahele edecek kapasitede olmalı.Bu madde de komplikasyon denilen şey mikrop kapma olayı bu nedenle steril çok önemli.Ama topaklanma asla yapmıyor duruşu gayet güzel.Yine de dediğim gibi geçiciden çok bunalacaksınız ki karar verebilesiniz.Yine diyorum genç yaşlarda ben pek taraftar değlim.Şöyle 40 lı yaşları bir devirin bakalım cilt durumu ne alemde.Eğer cilt hala gerginse sadece hatlardan şikayetçiyseniz, mükemmel bir çözüm olabilir.Sevgilerimle...

12. 24 Ağustos 2010
  13. XSXaXSXKxixN

XSXaXSXKxixN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben……………………………………………………..
    Dr. Güner UYSAL’a poliakrilamid enjeksiyonu uygulamak suretiyle
    □ Dudaklarda
    □ Yanaklarda
    □ Burunda
    □ Çenede
    □ Alın çizgisinde
    □ Kaş arasında
    □ Diğer …………………………………………………………………..’ da gerekli düzeltmeleri yapmasına izin veriyorum.
    Poliakrilamid implantının kalıcı sonuçlar veren enjekte edilebilir bir jel olduğunu ve bu ürünün emilmediğini ve eğer çıkarılması gerekirse (kalıcı bir kesi izi) riski olmaksızın yapılamayacağı konusunda bilgilendirildim.
    Uygulanacak işlemin ayrıntıları tarafıma ayrıntılı bir şekilde açıklandı. Alternatif yöntemler, avantajları dezavantajları belirtilmek suretiyle tarafıma açıklandı.
    Ayrıca bu tedavinin neden olabileceği tüm avantajlar, riskler, genel ve özel, erken veya geç oluşabilecek komplikasyonlar hususunda bilgilendirildim.
    -Bilinen tüm alerjilerimden doktoru bilgilendirdim
    -Halen kullanmakta olduğum tüm ilaçlar hakkında doktoru bilgilendirdim.
    -Tedavi edilecek bölgeye son 6 ay içinde kalıcı veya geçici madde enjekte edilmediğini taahhüt ederim.
    -Hamile değilim ve bebek emzirmiyorum.
    Doktor / hemşire bu tedaviye ilişkin tüm sorularımı cevaplandırdı.
    Verilen bilgiler sonucunda olumlu görüşe sahip olarak ve yeteri kadar düşünüp değerlendirdikten sonra bu tedavinin poliakrilamid kullanılarak vücudumda uygulanmasını kabul ediyorum.

Güner Bey tüm sorumluluğu üzerinden atmış.
    Yüzde kalıcı bir kesi izi ! aman Allahım..
    Risk %1 bile olsa ben cesaret edemezdim sanırım kardeşin inanılmaz cesaretliymiş.
    Neyse sorun çıkmadığına göre büyük geçmiş olsun diyelim umarım ilerki yıllarda soruna dönüşmez ve çıkartılması gerekmez.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2010
  14. 25 Ağustos 2010
  15. sevilay61

sevilay61 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    1 ay oldu yaptıralı hiç bir sorun cıkmadı kaz ayakları var dı onlar da bu sayede gitti güzel oldu

16. 2 Ekim 2010
  17. sevilay61

sevilay61 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    resim koyacaktım mesaj sayım yetmedi

18. 2 Ekim 2010
  19. mbildi

mbildi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    kendi sayfana eklesen bizde arkadaşlık teklifi göndersek kabul etsen öyle baksan olmazmı sen ekleyene kadar ben çatlarım