Ağustos 2009 İstanbul anneleri güne başlıyor

Konusu 'Anneler Sosyal Aktiviteler' forumundadır ve gypsyesra tarafından 9 Ekim 2010 başlatılmıştır.

9 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gypsyesra
  1. gypsyesra

gypsyesra hoşgeldin meleğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    slmlar hatunlar
    e artık günümüz başlasın değilmi
    her ne kadar esrako çok umutsuz yaklaşsada bu duruma başlayacağız inşallahhh

öncelikle bazı alternatif ve fikirler sunacağım hepinize
    herkes fikirlerini sunsun ve bu topikte tartışıp karara varalım sonrada düzenli olarak her ay görüşelim inşallah...

1.Günde kaç kişi olacak,kişi sayısını belirleyelim katılmak isteyen arkadaşlar bende katılacağım diye belirtsin..

2.Ne kadar para toplanılacak..Benim düşüncem şudur ayda 100 tl altın döviz vs olmasından ziyade tl bazında olsun eğer imkanı kısıtlı olan varsa 50 tl olarakta girebilir illa şukadar vs diye bir şart yok yeterki ortak noktada karar kılınsın..çünkü öncelikli amaç beybilerin buluşmasıdır sonraki amaç annelerin görüşmesi son amaçta para biriktirmek..

3.Malumunuz önümüz kış ve istanbulun birçok noktasından arkadaş katılacak güne
    şöyle bir fikir sunmak istiyorum sizler ne dersiniz??
    öğleden sonra buluşmalar yerine sabah kahvaltısı daha doğrusu brunch havasında olmasını istermisniz
    mesela sabah 10-11 gibi buluşulur bebeklerini kahvaltıları yedirilip evden çıkılır meyve öğünleri hatta saatin durumuna göre çorbalarıda yedirilip herkes evlerine dağılır..
    saat 5 te hava kararacak trafik vs havalar soğuk kış tarifesi olsun yazın normal öğlen saatlerindede toplanabiliriz..

4.Eğer brunch fikrime katılacak olursanız eklemeler olarakta şöyle diyeyim
    misal 10 kişiyiz günde ev sahibi kahvaltılıktan oluşan bir kahvaltı sofrası hazırlar bir kısmımızda poğaça börek çörek vs getirir yani tamamımız değil
    misal
    5 kişi getirir birşeyler diğer 5 kişi ikinci buluşmada birşeyler hazırlayıp getirir çünkü hem kahvaltı hem 10 çeşit hamurişi işi çok gereksiz olur..

fikirlerinizi yorumlarınız bekliyorum

günün tarihi 16 ekim cumartesi günü olacak
    büyük ihtimalle nesrinin evinde toplanılıcak
    kendisini arayıp haberdar edeceğim müsait olunca oda gelir fikirlerini sunar

hepinizi sevgiyle kucaklar oğlumda yanaklarınız yalar :KK46:

2. 9 Ekim 2010
  3. pinky_42

pinky_42 Varlıgın BinbirÖmre Bedel Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    nanaklarımızdan yalayan yahoyu da ben mıncırırım.
    seni terruk ediyorum ciğerim

öncelikle,
    1- ben katılıyorum
    2 -toplanacak şey TL olsun bencede miktarı 100 tl iyi 50 istenirsede olur bana heryol paris
    3- kesinlikle gunduz olmalı brunch tadında.
    misal ben aydının tabiriyle özel şöför kapıda beklemiyor.beni herzaman aydın bırakıp alamaz.
    karşıda oldugumuzu düşünürsek ben saat 5de gizmodan yada esrakodan çıksam gecenin bi vakti kucagımda baby elimde çanta halimi düşünemiyorum.üstelik havalar sogudu.
    4 -ev sahibine çok yuklenmek istemiyorum ben bişeyler yapıp göturme taraftarıyım sonuçda ev sahibinnde bebeki var. yani paylaşım yapılarak olur.bunuda ilk buluşmada kurra yöntemi ile hallederis
    kim ne zaman ne yapacak gibi.
    5- sabırsızlıklan bekliyorum inşallah görüşmek üzere..

4. 9 Ekim 2010
  5. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    iyi olmuş bizde burdan ağzımızın suyu aka aka haberlerinizi buluşmalarınızı takip ederiz...kaydirigubbakcemile3sempatiksalakcinni

6. 10 Ekim 2010
  7. petrik

petrik hoşgeldin dünyama :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    1. bende katılıyorum ilk buluşma bizde olsun katılacaklar kesinleşsin evi tarif ederim
    2. 50-100 fark etmez çoğunluğa uyarım
    3. sabah veya öğleden sonra fark etmez benim için
    ama brunch tarzında olursa eve erken gidilir en azında çocuklar ikindi uykusunu rahat uyurlar malum kalabalıkta öğlen uykuları kısa olur

16 Ekim uygundur
    Çağan laptopumu kırdı akşamları uğramaya çalışırım

Son düzenleme: 10 Ekim 2010
  8. 10 Ekim 2010
  9. esrako

esrako HOSGELDİN KIZIM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    valla hersey dusunulmus :KK66: hepsine ok im

katılıyorum
    tl olması çok daha pratik
    sabah bulusması çok mantıklı
    ev sahibine yuklenilmesin bencede bulusma ev sahibi için azap olmasın
    ilk bulusma dan sonra kurra mı cekeceğiz sonraki ler kimde olacak ?

gizemmm sen haftaya burda degilsin sanırım ? tek basıma karsıya gececeğim ece ile bakalım nasıl olacak karsıya hiç tek geçmemistim

vee simdi aklıma geldi o gun benim epilasyon randevum var saat 5 de mecidiyekoyde nesrin sizin ev nere tam olarakk

10. 10 Ekim 2010
  11. Marigold

Marigold Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    yok canım geldim ben dün. katırlırım ben de.. para konusu farketmez, çoğunluğa uyarım.. ama burda aklıma takılan, mesela birine 5 kişi gitti, diğerine 8, öbürüne 10.. misal yani.. kış geliyor bebekler hasta olacak bilmem ne.. gidemeyeceğiz belki zaman zaman, e bu durumda ev sahibine ayıp olmayacak mı? yoksa gelemeyen parayı başka şekilde filan mı yollayacak? ben hiç böyle bi güne katılmadım da merak ettim ondan.. sabah bana da uyar. öğleden sonra aileyle vakit geçirmeye zaman kalır iyi olur. tek düşüncem ada 11-12.30 arası uyuyo, gündüz tek uzun uykusu onu naaparım bilmiyorum.. ev sahibine fazla yüklenmeyelim bence de.. herkes bişey getirisn, veya şöyle, biz apartmandaki bayanlarla 2 haftada bir kahvaltıda toplanıyoruz, bildiğiniz kahvaltı, ev sahibi kahvaltılık dışında bir börek bir de tatlı yapıyor. fazla çeşit yok. ziyan da olmuyor. öyle de olabilir. herşeye uyarım.. esracım beraber gideriz tatlım..

12. 10 Ekim 2010
  13. gypsyesra

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hatunlar dökülüyor yavaş yavaş topiğe ne güzelll
    adaşşş nesrin incirli tarafında oturuyor
    gizemcim bende sadece kahvaltı diye düşündüm ama kalabalık olacağız kahvaltı yetersiz olabilir ev sahibi kahvaltı harici hiçbirşey hazırlamasın belli kişiler ikramlar hazırlayıp getirsin
    haftaiçi tam kişi ortaya çıkar netleşir burada yazarız kaç kişi ne getirsin vs diye
    eksik gelenler elbette olabilir işi çıkar beybiler hasta olur vs ayıp olmaz tabiki kimseye insanlık hali neden olmasın yeterki sebepler geçerli olsun bahane olmasın yani :))birde alışkanlık haline gelmesin ekmeler falan
    parayı ulaştıramayan anneler olursa çokta mühim değil diye düşünüyorum dediğimiz gibi öncelikli amaç para değil sonuçta
    ancak şöyle olabilir birbine yakın olan diğerine verir atıyorum sen gelemedim esrakoya daha kolay ulaştırırsın yada ben meleğe verebilirim biz yakınız çünkü
    yada havale yolu ile yollar illa dert ederse yani sürekli bankalarla iş yapıyoruz hepimiz sonuçta
    yada birsonraki günde getirir iki gün parası birden yani
    demokraside çareler tükenmez tatlım kaydirigubbakcemile3

14. 10 Ekim 2010
  15. gypsyesra

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    nesrinde toplanıldıktan sonra karar veririz birsonraki ev için kurrada olabilir yada ben almak istiyorum diyende olabilir vs bu sonraki aşama ilk buluşmayı bi yapalım hayırlısı ile gerisi gelecektir

16. 10 Ekim 2010
  17. gypsyesra

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    1.esra
    2.güli
    3.nesrin
    4.esra(ko)
    5.gizmoo
    varmı arttırannnn

18. 10 Ekim 2010
  19. norraa

norraa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    187
    Ödül Puanları:
    163
    bende katilmak istiyorum ama benim malum Teo Izmir'de, ben duzen kurana kadar da gelemicek Istanbul'a..beni sapsiz uzum olarak kabul ederseniz, ok..ayda bir olacagi icin cok acil bisey olmadigi surece Izmir'e gitmem Istanbul'da kalirim, sorun olmaz diye dusunuyorum, zaten duzenimi kurunca da Teonun gelme zamanini gun tarihlerine denk getiririm..
    Para konusu bencede ok 50_100 ne olursa bende varim..bencede mazareti cikan bi sekilde birine ulastirir..
    Ikram konusunda ev sahibine bencede yuklenilmesin bebikle zor ya hazir bisiler alinir yada 1_2 arkadas belirlenir bir onceki gunde , sonraki icin onlarda ev sahibine ilave bi iki cesit yapar..
    Beni de istermisiniz tek basima, bebek taklidi de yaparim arada:))
    Hadi bakalim gazamiz mubarek ola:))