Ağustos 2009 Kova Burcu Yorumu

Konusu 'Kova Burcu' forumundadır ve BENOZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : BENOZ
 1. BENOZ

  BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.372
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Kovalar, 6 Ağustos tarihinde burcunuzda meydana gelecek Ay Tutulması ilişkiniz ve partnerinizle ilgili konularda gayet önemli bir oluşumdur. Önce bu güçlü yansımanın etkilerinden söz edeceğim ve ardından geçtiğimiz aydan bu yana aşk evinizde ilerlemekte olan Mars gezegenin İkizler burcu geçişini tekrar hatırlatacağım. Şimdi tutulmanın burcunuz üzerindeki yansımalarını ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini birlikte gözden geçirelim.

  6 Ağustos tarihinde burcunuzda oluşan Dolunay ve hemen ardından meydana gelecek Ay Tutulmasının astrolojik olarak genel anlamı, duygular(Ay)ile isteklerin(Güneş) karşı karşıya gelerek gerilime neden olmasıdır. Bu durumun bir başka önemli yanı ilişkinizle alakalı konularda, sizin isteklerinizle partnerinizin duyguları arasında meydana gelen kutuplaşmanın işareti oluşudur. Böyle bir durumda ilişkisinde sorun olanlar, doğal olarak sen ve ben çatışması içinde zorlu bir dönem geçirebilirler. Bireyselliğinizi böylesine baskın bir şekilde ifade etmeye çalışırken, partnerinizin de buna tepkiyle karşılık verebilir. Çünkü o da kendince, sınırları korumaktan yanadır. Aslında bu durumda yapılması gereken her iki kişinin de dengeyi sağlamasıdır. Yani sen ve ben demek yerine biz olmayı başarmak gerekir. Tabi ki insan egosu öylesine kendine dönük çalışır ki, doğal olarak biz diyebilmek oldukça zordur. Tabi ki böyle bir durumda tartışmalar, çekişmeler kaçınılmaz hale gelir. Tutulma sorunlu beraberliklerde yaşanması mümkün olan tedirgin edici durumlara işaret eder. Gerginleşen bireyler birbirlerinin değerlerine karşı savaş açmış gibidirler. Siz özgür olmak, dilediğinizce kendinizi ifade etmek istersiniz karşı taraf da aynı şekilde inatlaşır ve bu böyle sürer gider. İşte tutulma özellikle temeli sağlam olmayan çiftler arasındaki son noktadır. Artık ilişkinin akıbeti bugüne dek ekilenlere bağlıdır. Yani dolunay ve tutulma ekilenlerin biçilme vaktinin geldiğini söylemektedir. Bu iki ayrı uçtan çekiştirilen ipe benzer. Eğer aranızda sağlam bir bağ varsa, bu çekişmeye rağmen ip kopmaz. Fakat deyim yerindeyse ilişki, pamuk ipliğine bağlıysa durum oldukça zordur. Yapılması gereken öncelikle biraz önce söylediğim biz olma ruhunu canlandırmakta yatar. Ben benim sen de sensin. Ama biz bir ilişki yaşıyoruz. Madem birbirimizi seviyoruz, O zaman gel ortak bir noktada buluşalım denmelidir. Tabi ki sevgi her türlü güçlüğün üstesinden gelen ulvi bir güç olduğundan ipler esner ve iki kişi birbiriyle sarmaş dolaş olabilir. Bunu yapabiliriz diyorsanız ben bu tutulmanın beraberliğiniz açısından yeni bir dönemin işareti, fakat yapılmıyorsa her ikiniz için de ayrı bir hayatın başlamak üzere olduğunu söyleyebilirim. Şimdi şu soruyu kendinize sorun, bunca çekişmeye ve kopmaya değer mi? birbirinize karşı bu denli sert tepkilerde bulunmak ne işinize yarayacak. Tartıştığınız şeyler ayrılıkla çözüme kavuşacak mı, bu didişmenin kime ne faydası var. Yani kısaca bu ilişkinin sona ermesi size artı ve eksi neler getirecek lütfen bir düşünün ve ona göre kararınızı verin. Merkür gezegeninin Başak burcunda ilerleyeceğini düşünürsek, bu dönem aklı selim davranmanın, zihinsel açıdan bilinçli düşünmenin zamanıdır. Sizler de aranızdaki çatışmaları mantıklı bir şekilde düşünürseniz çözebilirsiniz. Ama diyelim ki düşündünüz ve hakikaten olmuyor. O zaman herşeyde bir hayır var diyerek yolunuza devam edersiniz. Umarım bu tutulma tüm çiftler için güzel ve mutlu sonuçlara vesile olur.

  12 Temmuz - 25 Ağustos tarihleri arasındaki Mars gezegeninin devam eden İkizler burcu seyri, aşk hayatınızla ilgili konularda, herhangi bir problemle karşılaştığınızda bulunduğunuz ortamdan kaçmak isteğinizi gösterebilir. Çünkü yüreğiniz sorun kaldıracak durumda değil, bilakis hayatın güzelliklerini elde etmek ve yaşamak isteğindedir. O nedenle esnek yaklaşımlar göstermeniz veya böyle yaklaşımlar içinde olan kişilere yönelmeniz mümkündür. Kimi zaman süreklilik ve değişim ihtiyacınızın yarattığı tatminsizlikler, yaşadığınız deneyimlerden zevk almamanıza yol açtığı gibi, elde edilen güzelliğin kıymetini bilmenizin önünde engeller oluşturabilir. İlişkilerde belli bir hedeften ziyade yani ciddi ve uzun süreli ilişkiden ziyade, günübirlik düşünmeniz bu dönemde mümkündür. Sanki yorulan bedeniniz ve ruhunuz bir çocuk gibi eğlenmek ve hayatı kucaklamak istiyordur. Yaşamın keyifli yanlarından söz ederken, bu tarihler yaz döneminin en hoş zamanlarına denk geldiği için özellikle seyahatler açısından son derece olumludur. Hani bir yerde sizi uzun zaman görmek imkansız desem en doğru cümleyi kurmuş olurum. Yeni yerler, yeni keşifler, eski veya yeni tanıdığınız insanlarla bir araya gelmek, hatta imkanınız varsa bir Avrupa seyahati yaşanabilecek yansımalar arasında yer almaktadır.

  İş ve Kariyer

  1 Ağustos-26 Ağustos tarihleri arasında, çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinizde etkili olacak Venüs gezegeninin Yengeç burcu seyri, hem duyarlılık içermesi hem de güvenliğin ön planda olmasını sağlayıcı bir yansımadır. Yengeç zamanları siz Kovalar için, çalışma hayatınızla ilgili konularda yavaşlama ve hareketsizlik anlamına gelse de, bu enerjiden olumlu yönde istifade edebilmenizi sağlayan birçok ekstra yöntem vardır. Şimdi beraberce hem olumlu hem de dikkat edilmesi gereken noktaları birlikte gözden geçirelim. Böylece bu süreci nasıl daha iyi geçirebiliriz onu düşünelim. Öncelikle, iş hayatınızla ilgili konularda, içinde bulunduğunuz durumun farkında olmanızı, değerlendirmelerde bulunmanızı sağlayıcı olan bu yansıma, empatik duyarlılığınızı yükselticidir. Bu sayede birlikte çalıştığınız insanlarla aranızdaki diyalog güçlenebilir, aynı yolun yolcusu olduğunuz bilinci içinde, çevrenizdeki kişilere karşı daha anlayışlı davranmanız mümkün olur. Tabi ki siz, sıra dışı düşünen, orijinal insanlarsınız. Yaratıcılık enerjiniz oldukça yüksek. Birçok kişinin sizin gibi yenilikçi düşünmesi, bulunduğu ortama değişim getirme gücü aynı değil. Kaldı ki bu süreçte geleneksel kurallar veya eski fikirler, risk almaktan uzak düşünen kişilerle bir arada çalışmak zorunda kalabileceğinizden öncelikle sakin olmanızı ve belirsiz durumlar karşısında gerginliğe düşmemenizi tavsiye ediyorum.

  Bu tarih aralığında öncelikle kendi temellerinizi ve güvenliğinizi inşa etmek durumunda olduğunuzu ve kesinlikle bağımlılıklarınızın esiri olmamanız gerektiğini biliniz. Yani içinde bulunduğunuz sistem sizi yavaşlatmaya çalışsa da siz içten içe değişimlere açık olunuz. Sıkıntılarınız olabilir veya bazı şeyler size uymuyordur. Bunları dürüst bir şekilde açıklamaya çalışınız. Yani korkular baskılar nedeniyle kendinizi kısıtlamayınız. Ne demiştim, çevrenizdeki insanlar sizin gibi düşünmeyebilirler. Böyle durumda başkalarının kusurlarını ve değişken hallerini yargılamaya kalkışmayınız. Bu boşuna zaman kaybı ve gereksiz yere gerilmeniz anlamı taşır. Siz sadece işinizle ilgili konulara odaklanın. Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar. Yani rüzgar ekip fırtına biçmemeye dikkat edin. Oyunu kuralına göre oynamak bu süreçte önemli. Ne olursa olsun mütevazi düşünmeye çalışın. Yani kendinizi farklı görüp diğerlerinden izole etmeyin. Ne olursa olsun aynı iş yerinde veya ortamda berabersiniz ve yüzyüze bakmak durumundasınız. Huzurunuzu korumak için gerekirse rol yapınız. Bu süreçte detaylı çalışmalar ön plandadır.

  Sizler de bunun farkında olarak belli bir konu üzerinde yoğunlaşın. Kaldı ki Merkür gezegeninin 4 Ağustosta başlayacak Başak burcu seyri zaten sistemli çalışmanız adına etkileyici bir güçtür. Böylece yaratıcı gücünüzü nerelerde kullanmanız gerektiğini daha iyi oturtabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bir de burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması var. Bu etki girişimlerinizle ilgili konularda aşırı tepkisel ve gerilimli tavırlar içinde olmanız anlamına geliyor. Bütün bunları göz önüne aldığımızda benim önerim bu süreci hedefe odaklanmış, problemleri makul bir şekilde çözmeye çalışan, başarı için sorumluluklardan kaçınmayacak şekilde düzenlemenizdir. Ayrıca iş hayatınızla ilgili mevzularda eski işler tekrar önünüze gelebilir. Eskiye ait mevzular ön planda olabilir. Bir de bu süreçte gerginliklerin neden olduğu fiziksel rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bütün bunları devre dışı bırakmanın yolu sakin olmak, kendinize dikkat etmek, daha rahat olmaya çalışmaktır.

  Parasal Durumunuz

  4 Ağustos-25 Ağustos ortak kazanımlar evinizde ilerleyecek Merkür gezegeninin Başak burcu seyri dışarıdan elde edilen gelirler konusunda(eş aile, iş ortağı, banka, miras, hisseli paralar, sigorta gelirleri v.b) konularındaki karmaşık durumları düzenlemek adına gayet akıllıca planlamalarda bulunmanızı sağlayıcıdır. Bu enerjinin desteği sayesinde pratik ve gerçekçi davranmanız mümkündür. Böyle davrandığınız zaman doğal olarak çıkarlarınızın farkında olmanız kolaydır. İlişkiler yoluyla kaynakların birleştirilmesi hususu yine bu sürecin etkileri arasında yer alır. Yani özel birlikteliğiniz size maddi yönden rahatlamanızda kuvvet verebilir. Bütçenize dışarıdan sağlanacak bu katkılar kuruntulu veya kuşkulu olduğunuz durumları daha net görmenizi ve önlem almanızı sağlayabilir. Ayrıca sizden kaynaklanan bir yanlışlık varsa bunları çözebilmeniz kolaydır. Bu enerji altında bazı görüşmeler meydana gelebilir. İş akdinin feshi veya uzun zamandır beklediğiniz bir haberin gelişiyle elinize para geçmesi gibi. Duygusal ve ruhsal güvenliğinizle ilgili mevzularda da etkili olan bu enerji maddi konulardaki sıkıntılarınızı tarafsızca gözlemlemeniz anlamına etkilidir. Böylece aksaklık yaratan herşeyi düzelterek içinde bulunduğunuz duruma iyileştirmeniz mümkün olur. Parasal gelirlerinizi pratik bir şekilde kullanmanızı sağlayan bu enerji, elinize geçen veya geçecek paralarla ilgili nasıl ve kimlerle iletişimde bulunmanız gerektiğinin simgesidir. İş kaybı veya sağlık nedeniyle parasal konularda sorun yaşadıysanız bunlarla ilgili görüşmelerin simgesidir. Bazı düzenlemeler yapılarak bunlar tahsil edilebilir. İş ortaklığınızın maddi bölümüyle ilgili düzenlemelerin göstergesidir. Herhangi bir kayıp nedeniyle miras veya hisseli paraların görüşülmesi söz konusu olabilir. Kısaca bu dönem artık geçerliliğini çoktan yitirmiş sorunların çözüme kavuştuğu veya aydınlandığı bir dönem olarak dikkat çekicidir. Benim sizlere önerim bu süreçte aşırı saplantılı düşüncelerden, sanki herşey olumsuz sonuçlanacakmış gibi düşünmekten uzak durmanızdır. Duygusal yönden kargaşaya gerek yoktur. Bu çelişkiler, olumlu sonuçlanabilecek durumların kilitlenmesine neden olabilir.

  Pozitif Enerjili Günler :1-5-6-10-11-14-15-16-23-24-27-28-29

  Zayıf Enerjili Günler :12-13-19-20-25-26

  Aşkta En Şanslı Günler :14-15-16

  Yeniay :5-6
  (Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :19-20
  (Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)