agustos bebekleri ve burcumuz

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve n_karak tarafından 30 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  30 Eylül 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 1. n_karak

  n_karak Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  68
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  iş burçlara gelince doğum tarihleri farklı oldugu için iki burcun bilgilerini yazmak daha mantıklı geldi.bebeginizin dogum tarihine göre burçunun özelliklerini bakarsınız artık.

  Aslan burcu çocuğu (24 Temmuz-23 Ağustos)
  Kendi haline bırakıldığında neşeli ve keyifli, bırakılmadığı takdirde ise öfkeli, saldırgan olabilir. Ya da içine kapanabilir. Onu baskı altında tutmak, hareketliyapısında olumsuz tepkilere sebep olacaktır. Özellikle başkalarının içinde azarlamak, küçük düşürmek, emirler vermek gururunu kırar, hatta size karşı bile çıkabilir.Kendisiyle ilgilenilmesi hoşuna gider, hatta bazen kendini bir kral zannedip etrafında uşak gibi dolanmanızı isteyebilir, kendisine kendi işini yapmak zorunda olduğunugöstermeniz gerekir. Çabuk öğrenirler, zekidirler, ama öğrenmeye pek hevesli olmayabilirler. Başarılarından dolayı övülmesi ya da rekabet zorunluluğu hissetmesi butembelliğini yok eder. Sempatik, sevimli, tipik aslan çekiciliği ile insanların ilgisini her zaman için toplarlar. Para konusuna gelince cömerttirler ve harcamayı severler.Bu çocuklar sıkılmaya gelmezler, özgür olmalılar, bağımsız hareket etmeliler, verdiğiniz sert emirleri muhtemelen reddedecektir ya da gururu incineceğinden içinekapanacaktır. Ona uyguladığınız disiplin yumuşak, sürekli ve sabır isteyen bir durum. Ne kadar burnunun dikine, cesur gözükse de küçük aslanın yüreğinde korkularvardır. Onu bütün şefkat ve sevginizle sarın.


  Başak burcu çocuğu (24 Ağustos-23 Eylül)
  Huzurlu ve sakin bir bebektir ama acelecidir de. Daha ufacıkken yemek seçmeye başlar. Derli toplu bir çocuk olacağından bu çocuğu büyütmek zevklidir.Yabancıların yanında ağır başlı, sakin aile içinde ise cıva gibi olacaktır. Annesine ev işlerinde iyi bir arkadaştır. Asi olmadığından söyleneni yapar, problem çıkarmaz.Okul hayatlarında başarılı olurlar. Arkadaş canlısı, güvenilir, becerikli küçüklerdir. Tiyatro, kitaplar, sanatsal çalışmalar küçük yaşlarda onları çeker. Araştırmayıseverler, bazı bilgilere inanmak için mantıklı dayanaklar isterler. Sevgi isteğini hiçbir zaman gösteremez. Ona sevginizi fiziksel olarak göstermelisiniz. Savurgançocuklar değildirler ve ailelerinin durumunu her zaman gözleyecek ve tutumlu davranmayı ihmal etmeyecektir. Konuşmaları çok olgun ve bilgecedir. Dinlenmeyeihtiyacı vardır. Kendisine gösterilen ilgiden şımarmaz. Hayal gücüne yönelik çalışmalar yapın, bu büyüdüğünde duygusal dengesini kurmasında etkili olacaktır. Küçükbir gerçekçidir ama geceleri yıldızına bakıp dileklerini sıralamayı da ihmal etmez.
   
 2. 30 Eylül 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 3. n_karak

  n_karak Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  68
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Aslan Burcu Bebeği: 23 Temmuz-23 Ağustos


  En sevdiği cümle: "patron benim!"
  İyi yönleri: eli açık, kibar, sadık, espriden ve eğlenceden hoşlanan, geniş fikirli, karizmatik

  Olumsuz yönleri: aşırı gururlu, aşırı "patron", kibirli


  Aslan burcunda doğmuş olan bebeğiniz evin yönetimini doğduğu andan itibaren kısa zamanda ele alacaktır. Aslan burcu, burçlar arasında en cömert olanıdır, canlı, şen ve hayatı hafife almayı bilen bir burçtur. Ancak yoluna çıktığınızda bir kükremeyle karşılaşmayı da göze almalısınız. Aslan burcunda doğan çocuklar doğuştan "aktördürler" ve sahnede başrolü oynamayı ve çevrelerinde drama ve heyecan yaratmayı severler. Daha ufak yaşlardan itibaren kendilerine bir imparatorluk kurarlar ve arkadaşlarına hükmetmeyi ve lider rolü oynamayı severler. Onun bu özelliklerini takdir etmeli ancak ona her zaman patron olunamayacağını göstermelisiniz. Bunu yaparken asla başkalarının yanında onun hatalı olduğunu göstermemelisiniz.
  Aslan burcu çocukları doğuştan getirdikleri bir asalet duygusuna sahiptirler ve ne kadar ufak olurlarsa olsunlar egoları ve gururları kolaylıkla kırılabilir. Aslan burcu bebeği arkadaşlığı sever ve etrafındakilerin ilgisini çekmek için elinden geleni yapar.
  Bazen sizin sabrınızın sınırlarını zorlamak için özel bir çaba gösterdiğini hissedebilirsiniz.
   
 4. 30 Eylül 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 5. n_karak

  n_karak Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  68
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Başak Burcu Bebeği: 24 Ağustos-22 Eylül


  En sevdiği cümle: "benim yaptığım gibi yap!"

  İyi yönleri: zeki, temiz, uyanık, mükemmelliyetçi

  Olumsuz yönleri: kolay sinirlenir, çok aşırı titiz, "doğuştan kavgacı"


  Herşeyin zamanlı olması ve mükemmel olması başak burcunda doğan bebek için çok önemlidir ve beslenme, banyo ve oyun gibi olaylar hergün aynı zamansal sırayı izlemelidir.
  Başak burcu zekidir, dikkatli ve aktifdir, aynı zamanda da kibar, sakin ve huzurludur. Başak burcu çocukları diğerlerine göre daha kısa zamanda sorumluluk duygusu kazanırlar ve daha kısa zamanda yetişkin hale gelmek isterler, erişkin gibi davrandıklarının başkaları tarafından vurgulanılmasından hoşlanırlar. Örnek aldıkları kişiler anne ve babalardır elbette.
  Başak burcu çocuğu her zaman ciddiye alınmak ister ve ufak yaşlardan itibaren kendi ayaklarının üzerine basabilmeyi arzular. Çok düzenlidir ve daha ufak yaşlardan itibaren kendilerini ve diğerlerini organize etmeyi severler. Ancak aslan burcu gibi bunu bir patronluk anlayışı içinde yapmazlar. Keskin bir zekaları vardır ve kendilerine birşeyi yanlış yaptıklarını bir kez söylemeniz yeterlidir. Bu "hatayı" gurur meselesi yaparlar ve asla tekrarlamazlar.
  Giyinmeye ve güzel görünmeye meraklıdırlar. Bazen yabancılara karşı çekingen olsalar da dost olarak gördükleri kişilere olumlu duygularını göstermekten kaçınmazlar. Yıllar geçtikçe onun sizin en iyi dostunuz haline geleceğinden emin olabilirsiniz.
   
 6. 30 Eylül 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 7. n_karak

  n_karak Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  68
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  benım oglum aslan burc:)
   
 8. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 9. senabrnwi

  senabrnwi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  258
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  benim bir aslanım:) bir de ikizlerim var.ben de yengeç burcuyum. herhalde biraraya gelmemesi gereken üç burçtur bunlar.:)
   
 10. 15 Ekim 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 11. CANLARIM

  CANLARIM Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  BENİMDE KIZIM VE EŞİM ASLAN BURCU
   
 12. 25 Kasım 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 13. EU1

  EU1 Guest

  benim kızda aslannnnn diyorummm eeeee başak diyolarr ben de bir ikizler kadınıyım babamızda oğlak ki ne oğlak yükseleni de oğlakkk :KK43:
  ben ikizler yükselenim akrep
   
 14. 25 Kasım 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 15. EU1

  EU1 Guest

  kızım için gün konusunda çok kararsız kalmıştım aslan mı olsun başak mı diye ama o bi aslan ve yükselenide tesadüf başak olmuş yani ikisi bir aradaaaa
   
 16. 10 Aralık 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 17. oykumruyam

  oykumruyam Öyküm abla olduuu:) Üye

  Katılım:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.024
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  kızım ve eşim aslan burcu
  iki aslanın inadıyla uğraşmak zor gerçekten
   
 18. 20 Aralık 2007
  Konu Sahibi : n_karak
 19. arzusoydan

  arzusoydan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2007
  Mesajlar:
  946
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  naz , burda mısın canım?...................................