Ağustosta doğum yapan veya yapacaklar bebişler için neler alınmalı neler gerekli...

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve sier tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : sier
  1. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar ben allah nasip ederse ağustos annesi olacağım..ağustosta doğacak bebişim için ilk 3 ay nelerden kaç tane almam gerekli..hastane çantasında neler olmalı..ilk 3 aydan sonra neler gerekli.çünkü malum bizim bebiş ağustosta olcak ama 1 ay sonra sonbahar ve arkası kış olacak..yatağı, yorganı, kıyafetleri, araç gereçleri vs herşeyle ilgili ayrıntılı bilgi verirmisiniz...artık bişeyler almak istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum..yardım lütfennn..:enbuyukkk:

2. 27 Mart 2010
    Konu Sahibi : sier
  3. eda00

eda00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende ağustosta doğum yapacağım çok heyecanlıyım.bence az az ve 3 aylık ve 4 aylık vb....olacak biçimde al.çünkü 1aylıkken giydiği kıyafeti 3.ve4.aylarda giyemez.hastane çantası içinde 2,3 takım pjama veya gecelik,kırmızı kurdaleli bandana,bol bol iç çamaşırı,terlik,lohusalık sütyeni,hasta pedi,diş fırça ve macunu,sabun,havlu,tarak,parfüm,meme uçlarını korumak için kompresler,silikon meme ucu,meme ucuna sürmek için krem,ıslak mendil,yatak için nevresim takımı çarşaf,hastaneden çıkarken giyeceğin kıyafet,bebek için 1takım hastsne çıkışı takımı,yani bady,tulum,çorap,şapka eldiven,hazır bez,ıslak mendil,pişik kremi,kundak,battaniye,ana kucağı,fotoğraf makinası kamera,kolonya,şeker,evlilik kimliği,sağlık kartı,para.hastanede bunlar gerekli olacaktır.benimde ilk doğumum çok araştırdım.umarım yardımcı olabilmişimdir.ALLAH kolay,hayırlı doğumlar nasip etsin herkese.... :ecrin_bebek: