Ağzımdaki bu hissin sebebi nedir?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve selcan_ tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

8 Mart 2010
    Konu Sahibi : selcan_
  1. selcan_

selcan_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sayın hekimim ben çok uzun bir süredir ağız kokusundan şikayetçiyim,gastrolojiye gttim kan idrar tahlil sonuçlarıma göre kansızlık dışında her seyim normal çıktı,kansızlık tedavimse devam ediyor.tatlıdan sonra iki dişim fena sızlıyor sanırım iki yerde çürük var sızlattığına göre hayli ilerlemiş,fakat tatlı yemediğim sürece asla ve asla ağrı sızı yapmıyorlar çok rahatım.diş etlerimde sıkça kanar(uyku esnasında,fırçalamalarda). sizce sebebi muhtemel iki çürük müdür? lütfen bana yardımcı olun lütfen saygılarımla..

2. 9 Mart 2010
  3. dentist

dentist Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun
    kanamanızın sebebii ağızda diştaşının bulunmasından.mutlaka diştaşı temizliği yaptırmalısınız.sızlamanızda çürük kaynaklı olabiliro bölgelerden rontgen alınarak kontrol ettirmelisiniz.ihmal etmeyin.diğer dişlerinizde zarar görebilir
    sağlıklı günler

4. 12 Mart 2010
  5. selcan_

selcan_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim hekimim ben hemen doktora gttim ve diş taşı rahatsızlığım olduğunu öğrendim ve çok ilerlemiş ödem yapmış dişlerin dedi doktorum muayene sırasında bile kanadı temizleme esnasında kan gölü oluverdi..tedavim devam ediyor ağız kokusu da diş taşı sebebiyle midir hocam?? kolay gelsin tekrar ilginize kibarlığnıza çok tşkkür ederim

6. 14 Mart 2010
  7. dentist

dentist Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eğer ağızda çürük dişiniz yoksa kokunun kaynağıda diştaşı.ağız kokusunun kesin tedavisi için diştaşı temizliğinin yanında çürük kontrolünüzüde mutlaka yaptırmanızı öneririm.