ağzında tutup yutmuyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve faacem tarafından 25 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : faacem
  1. faacem

faacem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim on bir aylık bebeğim ilk kaşık yemekten sonra hepsini ağzında tutuyor ne yaparsam ypayım yutturamıyorum ne olur bana bi fikir verin pütürlü yiyecekleri hala öğürüyor......

2. 25 Mayıs 2007
  3. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    benim kızda öleydii sinir oluyodum ağlıyodum merak etme yemedende yaşıyo bu zamane çocukları
    ya yemeği beğenmiyo ya aç değil.. kendi haline bırak acıkınca zaten belli eder kendini.. üzüldüğüne deymez anlayacağın .. benim kız şimdi 4 yaşında dut dalı gibi belli seninkide öle olcak..

4. 25 Mayıs 2007
  5. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    BENİMKİDE AĞZINDAKİ LOKMA İLE KAÇ OYUN SONUÇLANDIRIYOR SAYAMIYORUM. BİRKAŞIK DAHA YERMİSİN DİYİNCE NEZAKETEN (DELLENMEYİM DİYE) AĞZINI İKİ OYNATIYOR. OTURUP YEMEK YEDİĞİNİ HATIRLAMIYORUM SANKİ.aLLAH KOLAYLIK VERSİN.

6. 31 Mayıs 2007
  7. mehserada

mehserada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla benim kızımda 26 aylık ama halaa yutma güçlüğü yaşıyoruz..yani ağzında biriktiriyor katı bişey verdiğim zaman..özellikle tavuk...çok iyi bilirim tam 1saat ağzında tutup yutmadığınıı..ne kadar su içirsemde ayran içirsem de onları yutuyor ama tavuk hala ağzında yada ne bileyim ekmek!!!!bende çıldırmak üzereyimm...ama o bundan hiç bir rahatsızlık duymuyorr..yine bildiğini okuyoorrr

8. 1 Haziran 2007
  9. yagmer2005

yagmer2005 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bence kasmayın dönem dönem yaşanıyor bu durumlar benim 4 yaşında bir kızım var bi güzel yiyor bi süre sonra sallıyor ağzında tutuyor yemicem midem ağrıyor diyor çocuk acıktığında zaten belli ediyor o yüzden bence sinir küpü olmayın bırakın acıksın bıcırıklar :KK46:

10. 1 Haziran 2007
  11. ilkaydila

ilkaydila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar,
    benim kızımda iki yaşında ve aynısını oda yapmaya başladı...bekletiyor ağzında,oyun yaparak falan yutturuyorum.ama çok acıkınca ağzında falan bekletmiyor,hop diye bütün bütün yutuyor neredeyse.ben hiç üstelemiyorum,yemeğince hemen kaldırıyorum...çünkü herşeyin tersini yapacağı bir yaşta,2-3 yaş arası kişiliğini kazanıyor,birey olduğunun farkına varıyor...
    hepimize kolay gelsin,çocuk büyütmeeek çok zor...

12. 1 Haziran 2007
  13. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Ben herhalde sadist bir anneyim.Benim kızım da yemezdi ben bundan rahatsız olurdum.Ellerini tutup burnunu skıp yedirirdim.Bunun yanlış olduğunu biliyorum ama aç olmasından iyidir.Sonraları bir güzel yedi.

14. 1 Haziran 2007
  15. nese28

nese28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    söyle okuyunca anlattiklarinizi ne güzel geldi o hallerinizi düsünmek
    cok sanslisiniz ANNE`siniz hepinize allah bagislasin cocuklarinizi

:çok üzgünüm:

16. 2 Haziran 2007
  17. ece73

ece73 uzman öğretmen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    realist yaptıkların beni dumura uğrattı hiç bir çocuk açlıktan ölmez ama onun psikololojisi her şeyden önemlidir.çocuğunun o anda hissettiği şeyleri düşünüyorumda...... çok üzüldüm herhalde burda yazılan onca güzel ve doğru bilgileri okuyunca yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlamışsındır.yeni anne olan ve bigisi olmayan annelerin senin bu yanlış davranışını örnek almayıp daha doğru bilgilerle donanmasını temenni ediyorum.....ruh ve bedeni sağlıklı çocuklarımızın olması adına.....sevgilerimle....

18. 2 Haziran 2007
  19. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili Ece zaman zaman hiçbirşey yemeyen çocukları bir şekilde yedirmemizi istiyor doktorlar.Belki metod yanlış ama ben bunu çok yapmadım.Okadar da bilinçsiz bir anne olduğuma inanmıyorum.4 çocuk büyüttüm.En büyüğü 24 yaşında.Ve hiçbir kötü alışkanlıkları yok Allaha şükürler olsun.Yazında çok sert bir ifade kullanmışsın, bu yüzden çok kırıldım.