ah şu pişiklere bi çözüm lüteeen...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve __zeynep__ tarafından 15 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : __zeynep__
  1. __zeynep__

__zeynep__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bebişimin çok pişiği oluyor bezini değiştirdim ıslak mendilini değiştirdim ama yine aynı... hatta havalar ısındıından beri poposunu yıkıyorm ve muhakkak her gün yarım saat acık bırakıyorum poposunu.. ama yine de oluyor.. bu da onu çok huzursuz yapıyor.. lütfen bi çare bulun banasenağlama..
  2. 15 Temmuz 2008
  3. yaxgxxixzxixm

yaxgxxixzxixm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım pişik kremi kullanıyormusun birde ıslak mendil yerine ılık su ile pamuk ıslatıp temizlemeyi dene.bezinide sık aralıklarla değiştirmeyi dene.
  4. 15 Temmuz 2008
  5. 16eslem

16eslem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun benimde 3,5 aylık bi kızım var çalıştığım için gündüzleri banyo yaptıramıyorum ama her akşam koşulsuz her akşam banyo yaptırırım kuruladıktan sonra hem cilveleşip hemde hametan pişik kremini bez bölgesine sebamed kremide vücuduna sürerim şuana kadar pişik olmadık ama kızarmalar oldu onuda pişiğe dönüşmeden atlattık birde azla giydiryor olabilir misin havalar malum çok sıcak hafif şeyler giydirmek lazım pişik ileri derecedeyse mutlaka bi doktora başvurulmalı tekrardan geçmiş olsun
  6. 15 Temmuz 2008
  7. mehtapelif

mehtapelif Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmis olsun,sicaklardan yada bezleri yaramiyor cildine ,altini alirken cesme altinda ilik suyla poposunu sabunsuz devamli yikarsan pisikler azalicaktir ..sicaklardan olma ihtimali yuksek bence..
  8. 15 Temmuz 2008
  9. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim bebeginin pisiklerine has zeytinyagi sur birde acikta daha cok birak islak mendil yerine kaynamis ilitilmis su pamuk kullan kendin kola ve asitli icicekler iciyorsan hemen kes pisik kremlerinide sur ince pamuklular giydir
  10. 15 Temmuz 2008
  11. muku68

muku68 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bepanten plus pişik kremini tavsiye ederim, ben her gün 2 kez falan kızarıklık olsun olmasın sürdüm, çok şükür hiç pişiğimiz olmadı. eczanelerde 2,5 ytlye satılıyor. inşallah en kısa zamanda şifa bulur bebeğin
  12. 15 Temmuz 2008
  13. ebkoka

ebkoka Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sebamedin pişik kremini tavsiye ederim. eczaneden çinko kremi al iyi gelir. ayrıca çocuğun poposuna ışık, 30 cm den yakın olmasın, tutarsanda iyi gelir.
    Son düzenleme: 15 Temmuz 2008
  14. 15 Temmuz 2008
  15. __zeynep__

__zeynep__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar çok teşekkür derim.. umarım iyi gelir.. valla çok huysuzluk yapıyor.. normalde o kadar neşeli bebekki pişiği olduğu zaman bile zorla gülmeye çalışıyor..kıyaıyorum.. herkese tekrar teşekkür ederima.s.
  16. 15 Temmuz 2008
  17. my_self

my_self Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pişik için ılık su pamuk + sebamed in pişik kremi birebir geliyor tavsiye ederim.
  18. 15 Temmuz 2008
  19. snookie

snookie Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benimde farklı biz çözümüm var kızımda denedim işe yaradı...
    şimdi 2 kaşık zeytinyağını veya ayçiçek yağı da olur bir tavada cezvede kızdırın soğumaya bırakın soğuduktan sonra içine iki yemek kaşığı su koyun...
    bir cam kavanozda ağzını kapatıp karışımı çalkalayın beyaz krem kıvamına gelene kadar...
    sonrası malum pamukla bebişlere sürün bizde işe yaradı umarım sizde de yarar...