Ah! Annem ah!...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve luna88 tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : luna88
  1. luna88

luna88 güller ve dudaklar Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar

su aralar çok sıkıntılıyım artık bunaldım annemin davranıslarıda üstüne tuz biber oluyor

ben 2 çocuktan 2.yim bi abim var küçüklükten beri annem hep abime farklı bana farklı davranır bana sarılmaz öpmez ama abime gelince hatırlıyorum onunla nasıl sarılırlardı nasıl birbirlerini severlerdi ben köşeden ciğere bakan kedi misali bakınca da bana sende gel derdi şöyle bir sarılır hadi tamam odanıza derdi su anda gidip sarılmam böyle duygusallığım üstündeyse bir omuz arıyorsam giderim neyse kısacası annemden ilgi sevgi görmedim beni sevdiğini biliyorum ama sevgisini hiç birzaman göstermedi.

Bir bahsetmek istiyorum bu olayı hiç unutamıyorum bizim bi akrabamız var genç bir çift çok kavga ediyorlar.Birgün yine kavga etmişler kız kimseye haber vermeden dışarı çıkmış (kız sinir hastası).Aramışlar 2 saat ama bulamamışlar parka gitmiş sonra kendiliğinden dönmüş.Neyse bizde o gün annemle birşey tartışmıştık eften püften bişey akşam yemeğimde sofrada bu konuyu konusuyoduk dedimki (bu tarz konularda yorum yapmam genellikle) kız niye kaçmış gitmiş oturup konussaymış çözselermiş dertlerini annem döndü bana dedi ki
    "sende onla aynı b....sun seninde olacağın o" yemin ediyorum su an bile içim acıyor Allah aşkına kaç anne der kızına yemek boğazıma dizildi resmen kalktım sofradan abimle babama bakıyorum hiçbirşey demiyorlar gittim odama sonra geldi saydı saydı dinlemedim

benim her günüm böyle geçiyor yaptığımı beğenmez hakaret eder dediği lafın nereye gideceğini ne kadar ağır oldugunu hesap etmiyor önceden tartışmalarımız daha ateşliydi çünkü ben ona hep açıklamaya anne bu yanlış demeye çalısıyordum baktım bişey değişmiyor bende vazgeçtim şimdi o konusuyor konusuyor ben dinliyorum hiç cvp vermiyorum

biraz önce gittim yanlarına oturuyorduk geçen hafta finaller vardı şimdi tatile girdik kaç gündür evdeyiim bugun dısarı çıktım geldim surat beş karış ona sürme almıştım hediye onu verdim biraz yumuşamıştı ha şunuda söyliyim o dısardan gelincede surat beş karıştır bigün gülerek girdiğini hatırlamam neyse demin gittim sarılmaya çalısıyorum yanında sarılmıyor neymiş yakalıklara cıvıklıklara gelemezmiş

babamada kızdım şimdi annem bana kızınca arkasından boswer anlamında elini sallar hep ayrı kalıncada anneni takma der biraz önce onada kızdım annem bana bişey söylerken anne arkandan böyle yapıyor dedim baba ikili oynuyorsun ona farklı bana farklı (babam çok yumuşaktır) davranıyorsun abim deseniz o eğitim için 6 yıldır evde değil

ben sadece içimi dökmek istedim annemi çevremizde ki herkes bilir iyiki çocukları ona çekmemiş derler daha nice yaşadıgımız sey var ama neyse

okudugunuz için tesekkur ederim

2. 13 Ocak 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok üzüldüm. zor bir durum. bazı annler sanırım kızlarını rakip görüyor.
    aranızda bi türlü sevgi bağını tam oluşturamamışsınız. bu şekilde yaşamaya alışmalısın. değişeceğini sanmıyorum.

bu yazıyı netten alıntı yaptım.

4. 13 Ocak 2010
  5. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    benimde arkadaşımın annesi öyle babası küçük yaşta ölmüş kızın ...annesi onu rakip olarak görmüş hep babasının onu küçükken sevmesinden bile rahatsız olur bağrınırmış evde kız hatırlıyo 24 yaşında şuan arkadaş ama hala sürüyo nefret derecesine geliyo olay ...ne kadar garip annelik bumu anlamıyorum evlat bu ya kız oğlan ne demek ....inanasım gelmiyo ama oluyo malesef ama evlatlarına yaptıkları kötülüğün ruhlarında açtıkları yaranın farkında değiller............bence buda bi hastalık ne demek evladı rakip görmek aklım almıyo :KK43: üzüldüm canım ya

6. 13 Ocak 2010
  7. _NURUM_

_NURUM_ Guest

cnm bnm yaa çok üzüldümm:teselli: bende bu ayrımıı hiç bi zman anlamadımm.ewlat arasında ayrımm olabilirmii yaa.nası bi annelik anlayışıı.sölediği sözde yenilir yutulurr bişey deill.babanın buna tepkisiz kalmasıda şaşırtıcıı:uhm: e sen o ewde yapayalnızsınn bu durumdaaa.umarımm annen yanlışlarının farkına warır:teselli:

8. 13 Ocak 2010
  9. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde var çevremde böyle oğlancı annler arkadaşım ne ytapmış ne etmiş kız diye dönüp bakmaz hep oğlum en güzelini alsın en iyisini giysin hep oğlanın tarafını tutarlar zor allah kolaylık versin

10. 13 Ocak 2010
  11. luna88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim arkadaşlar annem evet ataerkil bi ailede büyümüş bana hep annem bana bunu bile öğretmedi bunu bile söylemedi der ve gerçeken fakir bi ailede büyümüş pek fazla birşeyi olmamış su anda mesela bnm eşyalarımı kullanmaya bayılıyor hadi tamam diyorum ortak kullanalım ben alıp kullanıncada annene çok görüyosun der atar bana al sen kullan der kazaklarımı giyer mesela senle ben aynıyız nolucak der o 75 kilo ben 54!!! evet olur kazaklar ama baya bi genişleyerek

evet abimle babam görürler bişey söylemezler acaba diyorum onunla yalnız kalıncamı konusuyorlar ama o zmn davranısları değişir mesela bahsettiğim o olayda ayrıntı vermemişim bahsettiğim kız kayınvalidesine ve kocasına kök söktürür sinir hastasıymış bikere kocasına saldırmış hertarafını ısırmış evde temizliği kocası yapar yemeğe kayınvalidesine inerler beni nasıl böyle bir insanla bir tutuyor anlamıyorum bazen diyorum şükürler olsun annem babam yanımda ama dayanamıyorum bazen

mesela siz evde kocanıza çocuklarınıza yemek yapınca ya da ev temizleyince hizmetçi gibimi oluyorsunuz o öyle düşünüyor ondan butun hafta günlere gidiyor butun temizliği cumartesi beni bekliyor bende okula gidiorum okulum 2 saat çekiyor yorgun oluyorum ama haftasonları ona yardım ediyorum bunu hizmetçilik olarak görmüyorum

bazen diyorum bu özgüven eksikliğim annemden mi kaynaklanıyor milletin içinde bayılırdı bana salak gerizekalı demeye kendimi hala yetersiz hissediyorum neyse teşekkür ederim arkadaşlar

12. 13 Ocak 2010
  13. luna88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bi yengem var 2 tane çocuğu var cenazleri oldu çocukları bizde kaldı onlara nasıl yavrum diyor içten bnm herhalde şımarmamı istemiyor!! çiçeklerinede öyle kızımm mor menekşemm nasıl içten söylüyor neymiş çiçeklerle konusulmalıymış onlar öyle büyürmüş benide habire küçültüyor farkında değil

14. 14 Ocak 2010
  15. harmoni

harmoni canlarım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ay canım benim.Anneni iyi olduğu bir zaman karşına alsan anne neden bana böyle davranıyorsun desen konuşurmu acaba senle.Belki sen okuyasın meslek sahibi olasın diye yapıyodur kendi aklınca.Kendi yapamadıklarını sana böyle yaptırabileceğini sanıyodur.Şımartırsam yüz bulur bi işe yaramaz diye geçiyodur içinden.Ne bileyim ... Abartmış oda baya.Psikolojik sorunlarını sana yüklemiş.Abiyede babayada sataşamıyosa direk sana sataşıyo demekki.Sen sabret okulunu bitir güzelim.herşey daha güzel olur inşallaah.

16. 14 Ocak 2010
  17. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Özgüven temelinin aile ile atıldığını savunurum..birazda karakterle beslenir..
    Bence artık top sende..kendi kendini kabullendireceksin annene..
    Açık açık konuş..Ahh.kız evlat gibisi yoktur ama ,neden annen öyle davranıyor acaba..
    Şımartmamak için desem..o da pek değil..

18. 14 Ocak 2010
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    annenle ne kadar konuşursan konuş bişey değişmeyecek cnm. benimde bir abim var. küçüklüğümden beri hep onu daha üstün tutarlardı. annemde beni sarılıp öpmezdi babam çok düşkündü bana. ben evde hem kız evlat hemde erkek evlat oldum hep. abimse ya gezer yada uyurdu. birgün annemde bana eşimin yanında hemde hiçbir faydanız olmadı hep yediniz dedi. bende yuh anne yuh benim mi faydam olmadı sen abimle karıştırıyorsun onun yaptıkalrını bana mal etme dedim. içim çok yanmıştı.
    ama ne oldu biliyormusun ben çalıştım para kazandım evde anneme iş yaptırmadım v.s. yinede abim geçgin oldu beni ne ararlar ne sorarlar şimdi. hasta olduk derim geçmiş olsun demedikelri gibi abinde çok hasta grip var herhalde derler.
    okulunu bitir mesleğini eline al sana tavsiyem bu. anne baba bir eyrden sonra kız evlatlarını evlattan saymıyorlar