Ah benim çocukluğum...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve sel tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sel
  1. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    Bu gün öyle şeyler düşündüm ki... hayatım gözümün önünden film şeridi gibi geçti derler ya benimkide öyle oldu.
    en çok çocukluğuma boğuldum. gözlerim en çok o zamanları özlemiş, karanlıkların, tozların arasında kalan çocukluğum...
    hatırlayabildiklerim kısıtlıda olsa msumiyetim çok net yansıdı gözlerime. nasıl bi aileydik, kardeşim 2 kardeştik hatırladıpım zamanlarda.
    ananemin evinin üst sokağında oturduğumuz günler canlandı gözümde, dedem Almanyadan geldiğin de küçük kırmızı bir teyip getirmişti bize hediye. babamla onu almaya gittiğimizi hatırlıyorum babamın elinden tutarak hoplaya zıplaya. mutlu bir kız çocuğu, tüm saflığımla sokakda gülümseyişim...
    ne oldu ona, gülümseyişime ne oldu benim, benim çocukluğuma ne oldu. zıplamayı yürüyüş edinen çırpı bacaklarıma ne oldu.

benim küçük kardeşim anne mi oldu? annem ve güzel gözleri toprak, babam yaşlanmaya başlayan bir adam mı oldu senağlama
    ne oldu benim aileme...

başka bi eve kiraya çıkmak için annem ve emine teyzeyle sokaklarda dolaştığım güne takıldım, bu sefer annemin elindeydim, ne hissetmiştim, bilseydim annemin öleceğini bırakır mıydım ki elini, ya da ondan ayrı uyur muydum.
    babam ne hisetti annem ölünce, neden toparlayamadı kendini uzun zaman, neden ananemde kaldık ki biz o zamanlar.
    kumda oynardık kardeşimle , çamurdan oyuncaklar. kardeim kendi bebeğini aldı kucağına, ne oldu bizim çamurdan oyuncaklarımıza.

boğuluyorum çocukluğumda :nazar:

2. 12 Şubat 2009
  3. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :KK43: çok kötü oldum..sanırım size ait bir yazı..
    tebrikler..

4. 12 Şubat 2009
  5. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    çocukluğun o masumiyeti gerilerde kaldı.biz kalabalık bir aileydik,dedem ,babaannem,biz ve amcamlar hep birlikte yaşardık.hep beraber sofraya otururduk .amca çocuklarıyla birlikte oyunlar oynardık.şimdi hepimiz ayrı yerlerdeyiz.birbirimizi bayramlarda bile zor görüyoruz.gerçekten güzel günlerdi ama hepsi geride kaldı,önce babaannemi kaybettik sonra dedemi geçen senede babamı, çok zor beraberken herşey daha güzeldi.

6. 12 Şubat 2009
  7. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sel, senin duygularını bu denli net anlatmana bayılıyorum ayrıca yazılarını her okuyuşumda içimde biyerleri yakıyosun bacım yaa.
    Anneciğinin mekanı cennet olsun rahat uyusun, harika, sevgi dolu, pırıl pırıl bi kalbi olan senin gibi bir kızı olduğu için.

8. 12 Şubat 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Cocukluk...keske bitmese...keske hep o mahsumiyetle yasabilsek...keske elimizi tutan herkese güvenebilsek...bir cubuk pamuk helvasi bizi sevindirebilse...dünya izdirap yeri degilde kocaman bir oyun parki gibi görünse yine...:nazar:

Gün gelecek bizden doganlarda cocuklugunu özleyecek...ondan sonrada onlardan doganlar ...ve bu hep böyle devam edecek......annenin yaptigi sütlaci...babanin omuzlarinda attigin kahkahalari...kardeslerinle sac bas kavga ettikten sonra sarilip yattigni...cocuklugnu kaybettiginde cocuklugnu arayacaksin....keske büyümek icin acele etmeseydim diyeceksin...:çok üzgünüm:

Anneciginin mekani cennet olsun....güzel paylasimin icin tsk. canim

10. 12 Şubat 2009
  11. sel

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    yaşadıklarım bunlar, bende hatırladıkça kötü oluyorum :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

12. 12 Şubat 2009
  13. sel

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    komşularımı bile özlüyorum. biz mahallede bir gurup genç kızdık, ben, kardeşim, derya, hülya, hilal, naciye abla...

hep bilirdik birbirimizi, yanyanaydık.
    şimdi hepmiz bi yerde, anlayamadık hangi rüzgar dağıttı bizi. onları bile özledim, annemizden gizli balkon kenarlarında, altlarında bir sigarayı 3-4 kişi içmeyi özledim :nazar: :çok üzgünüm:

14. 12 Şubat 2009
  15. sel

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    bırakıyorum ortaya akıyor duygularım.
    zaman zaman duyguların önündeki seti kaldırmak gerekiyor. ben onu bir tek burda yapabiliyorum :çok üzgünüm:

16. 12 Şubat 2009
  17. sel

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    amin canım ablacım amin :Saruboceq: seninde annenin mekanı cennet olsun.

bilseydim büyümezdim dicem.
    önceden hep büyük söylerdim yaşımı, ne bilirdim o günlerimi özleyip arayacağımı :nazar:

18. 12 Şubat 2009
  19. ASXIXYXIXM BEN

ASXIXYXIXM BEN topiğin ilk annesi.01.07. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok duygulandım yaa...benim çocukluğum çok parlak değildi özlüyormuyum belki ....biraz... oda sadece her şeye rağmen hayat dolu oluşumu....çok küçük olmama rağmen büyümek zorunda kaldım hayata bir sıfır yenik başladım......en kötüsüde kendi annene babana annelik babalık yapman onlar çocuk ben küçücük yaşımda büyük olmak zorunda kaldım.....çocukluğumu yaşayamadığım için hala çocuksuyum......ahhhhhh yaşanamamış çocukluğum aahhhh