Ah kocam vah kocam

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve redhotchilipepper tarafından 24 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2013
    Konu Sahibi : redhotchilipepper
  1. redhotchilipepper

redhotchilipepper minik bebekim hoşgeldin:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Burada birçok kişi çalıştığı için eşinden yardım istediğini ve az yardım ettiklerinden yakınmış.
    Ben o arkadaşları AZ aldıkları yardımdan dolayı bile ÇOK kıskandım:KK43:

Evlendiğimizde başka şehirden geldiğim için ilk başta iş bulamadım.Bütün evin işlerini yapmanın yanında evin alışverişi ve eşimin banka işleri bile bana bakıyordu.
    Şu anda 5 aydır çalışıyorum ve tam anlamıyla canım çıkıyor.
    Eşim eve geliyor ve ayaklarını uzatıp kanepesinde uzanıyor. Bense yemek hazırlamakla meşgul oluyorum.Kalkıp bir su bile doldurmadan sofraya oturuyor ve yemek bittikten sonra da tabağını bile kaldırmadan kalkıp tekrar o değerli kanepesine ve TV'sine dönüyor.Ben bulaşıkları hallettikten sonra haftada 6 gün çalıştığım için yetiştiremedeğim diğer ev işlerine bakıyorum.Yani oturduğum en az 21:30-22:00 oluyor. O saatten sonra bi de çerez kola gibi isteklerde bulunuyor. Üstüne üstlük izlemek istediğim hiçbirşeyi de izletmiyor.Hep kendi maçları ve sevdiği programlar.Onu da geçtim dönüp benimle konuşmuyor bile..Ev alışverişi yapmazsam dolap bomboş oluyor onu da hala benden bekliyor.Kendi kıyafetlerini kuru temizlemeye vermekten bile aciz...

İlk başlarda çok mücadele ettim çok ağladım çok kavga ettim.Ama mücadele etmekten yoruldum onu değiştiremeyeceğim kesinlikle bu bir gerçek hiçbir erkek değişmez! Ama evliliğimi de bitirmek istemem çünkü bu kadar şeye rağmen kocamı çok seviyorum.O da beni çok seviyor bunu biliyorum ama beni küçücükte olsa düşünmüyor.

Sizce ne yapabilirim bana fikir verin lütfen :KK43:(

Ama genelde maalesef eşlerimizi bize karşı böyle duyarsız ve bencil yapan şey eşlerimizin aileleri... Erkek çocuk diye küçücük yaşta önüne yemeğini taşıyan annelere sesleniyorum : çocuğunuzun eşine karşı bencil ve duyarsız birisi olmasını istemiyorsanız o şekilde alıştırmayın ve gelecekteki gelininize bir iyilik yapmış olun:)
  2. 24 Mayıs 2013
  3. tolin

tolin Popüler Üye Pro Üye

Beğenileri:
    783
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    bı sure onun ıslerını yapmayın yemek hazırlamayın bakalım neler olacak:KK34:
  4. 24 Mayıs 2013
  5. Prenses9130

Prenses9130 Uçurum Çiçeği Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    İyide niye bu kadar alttan alıyorsunuz?Eşiniz sizin ne kadar yorulduğunuzu görmüyorsa siz zorla onun gözüne sokacaksınız.Alışveriş yapmıyorsa bir akşam aç kalsın,ben yetişemedim zamanım olmadı falan diyin yarın şunları alır mısın diye eline bir liste tutuşturun.Siz mutfakta iş yapıyorsunuz eşiniz servis mi bekliyor?Çok yoruldum,getiremiycem hadi getiriver diyin.Erkekler,kendiliğinden pek yardım etmeye yanaşmazlar,illaki yüz kere söylenmesini beklerler.Ya da benim yaşadığım bu.
  6. 24 Mayıs 2013
  7. meinschatz

meinschatz Üye Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Özel Mesaj At
    Katiliyorum arkadasa sizde bi süreligine onun gibi davranin. Alisveris, yemek yapmayin.
    Siz de onun gibi yayilin koltuga bende cok yorgunum canim cikti diyin.
    Muhakkak sorucak söylenecektir. Siz de onun da ayni sekilde davrandigini bütün sorumlulugun siz de oldugunu yoruldugunuzu artik yapmak istemediginizi söyleyin böyle dinlenmek daha güzelmis diyin :)
    Bir süre böyle deneyin tepkisi ne olucak görün...
  8. 24 Mayıs 2013
  9. sudem5

sudem5 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benimkide bir ara öyleydi takii alışveriş yapmaktan boyun fıtığı olana kadar :)))) Şimdi markete, pazara, kasaba her yere o gidiyor. Ama bazı şeyler sonradan da değiştirilebilir benimkide ilk zamanlar öyleydi şimdi sofrayı hazırlıyor toplarken yardım ediyor. Nasıl mı, her şeye koşturmaktan helak oldum artık ve bir şey istediğinde örneğin meyve var mı getirsene yiyelim dediğinde var hayatım dolapta hadi bir koşu sen getirde birlikte yiyelim, çayı demleyip oturuyorum çok yorgunum aşkım çayları doldurup getirir misin? diye diye sonunda biraz da olsa yontuldu. :))))))
  10. 24 Mayıs 2013
  11. palin3

palin3 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    cnm mesela ev işlerini yetiştiremesen. Makineye çamaşır atamasan. kıyafetler makinede kalsa sermeye yetişemesen. kuruyanları ütülemeye yetişemesen. Yorgun olsan bulaşığı yıkamasan. veya hasta olsan. yemekten sonra hemen uyusan. Bir süre böyle yapsan . nasıl olur.

Desen cnm bugün kendimi çok kötü hissediyorum. ayakta duracak halim yok çamaşırı asarmısın veya mutfağı sen toplarmısın diyerek yavaş yavaş inceden alıştırsan. Örneğin yemek masasını hazırlarken cnm kan şekerim düştü galiba başım dönüyo salatayı yaparmısın. hemen hazırlayalımda sofrayı oturalım desen vs.

Veyaaa gezmeye gideceksiniz . cnm biraz yardım etsen bana. yoksa yetiştiremeyeceğim desen. Elin biraz yavaş olsa mesela.

tv meselesine gelinceeeee ortak izleyebileceğiniz bir cd al eve giderken. Güzel bir çay demle. biraz çerez. mısır. aşkım çok güzel bir film aldım . beraber izleriz diye düşündüm dersin. Birde ateşli öpücük oldu bitti.

Erkeklerin biraz yontulması gerek. Ben yaptım oldu valla. şimdi o benim çayımı ayağıma getiriyor :)))))))Hadi bakalım kolay gelsin
  12. 24 Mayıs 2013
  13. yaz_yaz

yaz_yaz Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    yapmamayı denedinmi hiç..? ben anlamıyorum ki , evliliğin amacı erkeklere kölelikse , neden evlenelim o zaman.. benim babamda aynı valla.. hadi şimdi ben varım yardım ediyorum elimden geldiğince anneme.. yemek , temizlik vs. bırakmamaya çalışıyorum.. oda çalışıyo sonuçta.. ama ben evlenince ne yapacak bilmiyorum.. :44:
    çok acımasız bu erkekler , kendileri kocaman cüsselerini yayıp otursunlar ,
    kadınlar çalışsın ,
    yemek yapsın ,
    temizlik yapsın ,
    çocuk yapsın ,
    kocasının gönlünü yapsın ,
    he bu arada kendine de baksın kendini salmak da olmaz öyle :KK4:
  14. 24 Mayıs 2013
  15. NeMeSiS98235

NeMeSiS98235 Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim hayat felsefeme göre işaretlediğim yerler çelişik saçma anlamsız,sevdiğin insana karşı bu kadar kayıtsız olamazsın, üzülürsün o çırpınıyosa, TV başında oturamazsın, sen bu ilişkiye sevgi diyosan benim sana hiçbi tavsiyem olamaz değiştiremicemi anladım diyosun zaten kocanı sev onu besle koru yaşat
  16. 24 Mayıs 2013
  17. dmrts16

dmrts16 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    O seni düşünmüyorsa sen niye o ütülü gömlek giysin, temiz çorabı olsun, sıcak yemeği olsun, temiz evde otursun, çayını da içsin keyfine baksın diye düşünüyorsun ki ?
    İkiniz de çalışıyorsunuz, üstelik kadınların bünyesi daha zayıf erkeklerden.
    Her şeyi tam yapıcam diye uğraşma bakalım bir süre. Dolaba baksın gömleği yok, yemek hazırlama çok yorgunum de uyuyuver vsvs. :D
    Eşinin huyunu bilmiyorum belki alıştığı için tartışma çıkarabilir.
    Ama nazlat kendini, ağırdan al. İşler bitsin diye hırpalama kendini, bırak kalan kalsın, senin canından değerli mi ? Çalışmasam yaparım da çalışınca olmuyor canım, yetişemiyorum falan deyiver.
    İlk baş oflar puflar, belki tartışır. Daha sonra mecburen paşa paşa yapar canım, sen akıllı davran, değiştirebileceğini unutma :KK14:
  18. 24 Mayıs 2013
  19. Meleknaz

Meleknaz Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    83
    Özel Mesaj At
    Daha çok yeni evlisiniz,değiştirmek için geç değil.
    Tamam dört dörtlük istediğin kıvama gelmez ama en azından şimdikinden iyi olabilir:)

Bekarlık alışkanlıkları bekarlıkta kalır.
    Annesi alıştırmamış filan bahane.
    Ben de evlenmeden önce hiç iş yapmadım.
    Evlilik,hayatın başka bir dönemidir.
    Başka insanla başka eve geldiğini,başka türlü bir düzen olacağını herkes idrak eder,etmeli.

Bütün işleri sen yüklenirsen üzerine yapışır kalır.
    Bıkmadan usanmadan yardım istemen lazım.Ağlayarak veya kızarak değil tabii.
    Canım şunu da sen getirir misin,elim dolu şunu alır mısın,suyu unutmuşum getirir misin diye çaktırmadan başlayabilirsin.
    Alışverişi ise kısaca yapma mesela.Evde birşey kalmasın.Hem alışverişe birlikte çıkın daha iyi.