Ah! Patron ah!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve valeri tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

28 Aralık 2009
    Konu Sahibi : valeri
  1. valeri

valeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bugün sinirlerim çok bozuk.lisans mezunuyum ama sekreter olarak çalışıyorum.patron bu firmayı kapatıp başka bir firma açmayı planlıyordu.ben o yeni firmada devam edicektim işime ve işsiz olan erkek arkaşımı da o yeni firmaya işe alıcaktı.bana yeni açılıcak firmanın iş alanı üzerine araştırma yapmamı istedi.günlerce araştırma yaptım internette.bu işle alakalı insanlarla bağlantıya geçip, patronun işine kolaylık sağladım.erkek arkadaşıma, yeni açılıcak işyeri için ofis bakmasını söyledi.erkek arkadaşım ofis aradı günlerce .erkek arkadaşımı yanına çağırıp bu iş üzerine uzun uzun konuştu, planlarını anlattı.bir araba vericeğini ve, erkek arkadaşım ve benim işe o arabayla gidip geliceğimizi söyledi.bugün yeni firmayı bize çok uzakta bir semtte açtığını söyledi.erkek arkadaşım da çok uzak olduğunu ve bizim için orda çalışmanın zor olacağını söyledi.patron ne dese beğenirsiniz, sizin ne işiniz var orda dedi. :1shok: yani biz yeni firmasında yokmuşuz.ikimizde şok olduk ve hiç bir şey demedik.resmen bizi keriz yerine koydu.şimdi benim olduğum işyeri 1 yıl daha devam edicekmiş ve sonra kapanıcakmış.ne kadar devam ediceği çok da umrumda değil zaten, beni keriz yerine koyan bu adamın işyerinde durmak istemiyorum.çalışma şartlarımı söylesem bi dakika durma dersiniz. kuru bir asgari ücrete çalışıyorum.sigorta ve yemek yok.tek çalışan benim.7 aydır çalışıyorum, 4,5 aydır maaşımı vermiyor.kuru bir maaşı veremiyor düşünün.bir de üstüne, bu yaptığı sinirlerimi altüst etti.sizlerle paylaşmak iyi geldi ama.

2. 28 Aralık 2009
  3. bayan1903

bayan1903 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm sen şimdiye kadar neden kaldın ki burada
    vallahi benim patronum bir asgari ücreti ödeyemeyecek olsa yeni işyeri için ona hayatta güvenmezdim
    yazık giden onca ayına tatlım ya
    bir an önce hakettiğin iyi şartlarda daha güzel bir iş bak kendine
    allah yardımcın olsun
    moralini yüksek tut bu arada olur mu a.s.

4. 28 Aralık 2009
  5. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sen de onu yüzüstü bırakıp gitsene
    madem tek çalışanı sensin, seni el üstünde tutacağına neler yapıyo ahlaksız patron
    boşver vur kapıyı çek git ya allah aşkına
    gençsin eğitimlisin, daha iyi yerler bulursun, kendini heba etme orda

6. 29 Aralık 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    madem yemek ssk yok ve maaşını alamıyorsun birde seni keriz yerine koymuş hemen çalışma müdürlüğüne git,şikayette bulun.tek kişi isen şikayeti senin yaptığüını anlar ama çalışmaya devam etsende burada seni pekde parlak bir kariyer beklemiyor..hem ssk yapılır hem maaşını alırsın hemde o kişi iyi bir ceza parası öder..ben olsam intikamımı böyle alırım..umarım bordron falan vardır ve orada çalıştığını kanıtlarsan ssk yapıluır

8. 29 Aralık 2009
  9. Umudum

Umudum geçmize mazi :( Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    haber vermeden bırak git

10. 29 Aralık 2009
  11. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence git hemen sosyal sigortaları sigortasız eleman çalıştırıyor diye şikayet et bir ay içinde yapmassa 2 kere daha et yüklü bir para cezası alsın sende rahatlamış olursun

12. 29 Aralık 2009
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Aynen. İntikamını fazlasıyla al bu adamdan.Çok üzgünüm çoook

14. 29 Aralık 2009
  15. zbyd

zbyd mutlu mutlu ♥ Üye

Beğenildi:
    265
    Ödül Puanları:
    153
    ohaaa yaaaa ne duruyosun güzelim bu dengesiz emek hırsızının yanındaa.....mal herifff çık bır an önceee ne duruyosun yaaa sanki....paranı alıosun sigortan var bu zmanda böle iş bulamam korkusu mu varr yoo o da yokkk ...bence çık git kalsın kendi şey gbi tek başına

16. 29 Aralık 2009
  17. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    canım öncelikle maaşını vermediği için ihtar çek işi bırak tamam bir yıl olmadığından kıdem alamazsın ama ihbar alırsın ayrıca SSK ya bildirmediği için şikayet et ve hizmet tespit davası aç işe girdiğin tarihten itibaren himzetini tespit eder mahkeme ve SSK başlamış olur senin için o patron dediğin adam da hem SSK ya ceza öder hem de gecikmeli prim ceza da az değil her ay için bir asgari ücrete yakın canı bi yansın o adamın da bunu kullanmak neymiş öğrensin bi

ıstanbul Barosu Adli Yardım Merkezine başvur canım onlar sana avukat sağlar ücretsiz hakkın zayi omadan halledersin

18. 29 Aralık 2009
  19. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Madem öyle..ıntikam soğuk yenen yemektir..

Şikayetini bir güzel et..Bölge çalışmadan tespite gelsinler..
    Cezasını alsın..ınsanları aptal yerine koymak ne demekmiş görsün..
    Hiç öyle boş durma,şikayet et..
    Nerdeyse üzerine para ver diyecek, adam sana..

Milletin sırtından para kazanıyor..
    Pardon da, adam sizin orda ne işiniz var, dediğinde neden tepki vermediniz?..
    O kadar araştırma yapıp, emek zaman harcamışsınız..
    Sesinizi çıkarmazsanız..Sizi çok kullanırlar şekerim..
    Hesap sorun adama..Hem de hemen..