ah şu biberon yok mu:(((((((

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve selcanefe tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar öyle üzgünüm ki oğlum biberona allıştı beni emmek istemiyor sütümde çekilmeye başladı kilosu az diye mamaya başladık birde gaz sancısından beni emmekte zorlanınca kilo kaybetmişti emzirmek için nasıl çabalıyorum inada almıyor sanki basbasbağırıyor ağlayacam sinirimden nolur bir akıl verin sadece gece uyanınca anlamıyor emiyor sütüm de dolmuş oluyor emip uyuyor geri sütümü bi doldurabilsem taşasıya emecek çok akmadığı için de emmiyo galiba nolur yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var 5.ayımıza yeni girdik daha çok emmesi lazım sütümü sağmayı denedim sadece 20cc çıkarabildim çok ağrıyor pompa denemek istemiyorum kendi emsin sütüm bitecek tamamen biliyorum ama istemiyorum emsin beni oğlum nolur allahım en bol süt neyden olur hadi kızlar yardım edin

2. 13 Ağustos 2008
  3. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    dereotunun çok süt yaptığını duymuştum canım bende denedim gerçekten faydalı birde bulgur diye biliyorum

4. 13 Ağustos 2008
  5. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Avent marka biberonlarda bebek hem biberon hem annesini emiyormuş. Görümcemden de biliyorum. o test etti onayladı :KK66:
    Bu konuda avent araştırmalara göre çok iddialı. Okursan sitelerinden görürsün.

Biberonu anne memesini örnek alarak oluşturmuşlar, yani meme kısmı daha kalın mı ne, bir de deliği küçük olduğundan rahat ememiyormuş bebek ve ondan dolayı farkı anlamıyormuş.
    Normal biberonlerde cok cok kolay emildiğinden bebek anne memesi emmek istemiyormuş.
    Ha bir deavent biberonların değişik bir hava deliği olduğundan bebekte gaz yapmıyormuş, yani yapsa da az yapıyormuş...

6. 13 Ağustos 2008
  7. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    bizde phılıps avent biberon aldık anlattığın özelliklere sahip ama emmiyor beni:KK43:(((( galiba sütüm azaldı en çok bu rahatsız ediyor normalde sağınca şakır şakır mı akar acaba süt benimki bazen fışkırıyor bi delikten genelde damlıyor peşpeşe ama offff bilmiyorum yaaa deli olacam emzirmekten sıkılan da var dünya tersine bende emsin dşiye deliriyorum

Son düzenleme: 14 Ağustos 2008
  8. 13 Ağustos 2008
  9. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bo bol su iç ve uykunu iyi almaya bak böyle olursa sütün de artar sütünün kaliteside artık biberon yerine zor dakalırsan kaşıkla vermeye çalış inana bana bebekler bişeylere çok çabuk alışır inşallah biberondan vazgeçer .....:teselli:

10. 13 Ağustos 2008
  11. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kılosunun az olduguna dr mu karar verdı mamaya geçtınız tekrar emsın ıstıyorsanız ısrarla meme verın bıberon hıç vermeyın bıraz açkalsın mecburen alacaktır

12. 13 Ağustos 2008
  13. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Anne sütünü en çok arttıran bebeğin emmesidir.Öyle yiyecek içecekle alakası yok pek.Ne kadar emerse o kadar süt.Sık sık emzir bi de mamayı kaşıkla ver biberonla değil.Kaşıkla verince memeyi bırakmadan mamaya da devam edebilirsin.Ben kızıma 4 aylıkken mamaya başladım.Ama aynı zamanda iki yaşına kadar emdi ve de sütüm hiç kesilmedi.

14. 13 Ağustos 2008
  15. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Evet canim bende mama verdiğim zaman kaşikla veriyorum emmeyi birakmasin diye bide arkadaşin dediği doğru banada eczaci söylemişti anne memesine en yakin biberon avent 'miş ama verebiliyorsan mamayi kaşikla ver böylelikle senide birakmaz umarim benimkide birakmaz şu siralar benim sütümde azaldi bol sivi tüketmeye çalişiyorum

16. 13 Ağustos 2008
  17. lamazi

lamazi Guest

arkadasim sütün cok olmasi icin bol bol sivi tüketmelisin su, komposto, bitki cayi, meyve suyu
    bana doktorum günde 3 litre sivi tüketmelisin diyodu yani yaklasik 15 bardak gercekten icince sütüm kendi kendine akiyodu resmen
    birde stil tee diye bitki cayi var türkiyede de humana cikarmis sanirim süt arttirici özellige sahip gercekten etkisi cok eczanelerde bulabilirsin

18. 14 Ağustos 2008
  19. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen senin derdin bende de var ne yapacağız ben çalışmayada başlıyacağım kesin süt biter.üff ya biraz dah emseler keşke.çıldıracak emmeyecek.senağlama