ah şu gaz yokmu :)

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve cemilesultan tarafından 26 Eylül 2007 başlatılmıştır.

26 Eylül 2007
    Konu Sahibi : cemilesultan
  1. cemilesultan

cemilesultan Guest

mrb arkadaşlar yigenim 10 günlük gazını çıkarırken zorlanıyo geç çıkıyo bide tecrübeli annelerden yardım istiyorum gazını erken çıkarması için neler yapmalı ? tsk ediyorum simdiden :asigim::asigim:a.s.

2. 26 Eylül 2007
  3. rapsodi

rapsodi Kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    gaz problemi bir çok anne gibi ben de ne demek olduğunu çok iyi bilirim.6 ay çektik oğlumda.dr un verdiği gaz damlalarının yanında şunları da deneyibilirsiniz.
    benim oğluma hiç bir şey kar etmemişti.

kimyonu suyla kaynatıp ince bir bezden süzerek ılık verebilirsiniz.bunu kardeşim denedi çok iyi geldi bebeğine.çok kolay gaz çıkartıp bebeği rahatlattı.ve bir çok kişiden duydum kimyon suyunun çok iyi geldiğini.
    ama bir gün verip bırakmıyorsunuz bir kaç gün devamlı vermeniz gerekiyor etkisini göstermek için.ama sizin bebeğiniz daha küçük kardeşim 1 aylık falandı vermeye başladı.dr unuza da danışıp öyle verin isterseniz.bir de muskat çok rahatlatıyormuş.

dr her çocuk farklı bir çocuğa iyi gelen gaz ilacı başka bir çocukta hiç etkili olamayabiliyor demişti.bu yüzden ne duyarsanız deneyebilirsiniz demişti.

4. 26 Eylül 2007
  5. cemilesultan

cemilesultan Guest

çok sağol tsk ederim ateş ve su :)

6. 27 Eylül 2007
  7. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bebegin gazı haereketsizliktende olur bacaklarını hereket ettirin yavaş yavaş sırtını sıvazlayın birazda kucaga almak lazım
    ben bide zincoyu tavsiye ederim eczanelerde var 10 ytl
    kesinlikle bi yan etkisi yok sadece bitkisel olduguiçin
    umarım işe yarar

8. 27 Eylül 2007
  9. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    ben kızımıma doğumundan 1 yaşına kadar her gece ilk zamanlarda 1 çay kaşığı daha sonraları 1 tatlı kaşığı zeytinyağ vermiştim hem gazını rahatlatıyor hemde kabızlığa ii geliyor ayrıca zeytinyağının beyin gelişimi içinde çok iiolduğunu duymuştum hiç bir yan etkisi yok .geçmiş olsun.

10. 21 Mart 2008
  11. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    benim kızmında çok gazı vardı rezene çayı içiriyoduk.damla olarakta metsil zinco hepsini denedikfayda etmedi.sonra arkadaşım sap simplex diye bir damlayı önerdi ithalmiş iki sene önce 25 milyondu baya iyi gelmişti üçümnçü aydan sonra geçti zaten.

12. 21 Mart 2008
  13. deniz...

deniz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kızım 6 aylık oldu halen gaz sorunu var metsil kullanıyorum pekte iyi geldiği söylenilemez çocuğun kendi bünyesi yapıyo gazı annede yediklerini dikkat etcek koca kış geçti bi portakal yiyemedim rezene çayı biraz rahatlatıyo sıcak havluda iyi geliyo gazlı bebek çok zor allah yardımcınız olsun

14. 6 Mayıs 2008
  15. monpetit

monpetit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zinco damlayı bende tavsiye edrim diğerleri kızımda etkili olmadı ama zinco iyi geldi

16. 9 Mayıs 2008
  17. siyah papatya

siyah papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumunda çok gazı oluyor. ben zinco kullanıyorum çok memnunum.tavsiye ederim

18. 9 Mayıs 2008
  19. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim çocuk gelişimi öğretmenimin uyguladığı doktor tavsiyesi üzerine de şiddetle önerdiği; aktarlarda satılan küçük hindistan cevizlerinin rendelenerek çocuğa hergün bir miktar verilmesiydi.. hem kemiklerinin gelişimine çok faydalı oluyormuş hemde gaz problemi için bire birmiş.. biz uygulamadık ama hep aklımda bulunur :KK66: