ah şu hamileleri korkutanlar!!!!!

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve ogretmen_083 tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ogretmen_083
  1. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bıktım bıktım bıktım hergün telefon geliyor " aman korkma,şöyle olur böyle olur" sezeryan olma!! normal yap!!! ben 14 saat bağırdım!!! ayyyy erkek miiiii çok zor doğar!!!!
    kızlar ne yapcaz bu doktordan iyi bilen akıl hocalarını!!!!
    kötükedihüso

2. 4 Haziran 2009
  3. ozlew

ozlew Daha ne olsun! Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    takmayacaksin...
    sen sakin ol...kendi kendini psikolojik olarak yapmak isteedigin doguma hazirla..
    herkes ayni dogumu yasamiyor
    baskalarinin tecrubelerini dinlemek faydali ama felaket tellallarini dinlesende ciddiye bile alma..
    bu senin dogumun bunun nasil gececegi senin elindeymis gibi rahatlat kendini..
    hayirli dogumlar..

4. 4 Haziran 2009
  5. yalel

yalel Begüm'ün Annesi... Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    aynen öyle.

40 gün önce çok yakın arkadaşım doğum yaptı. o kadar kolay doğurduki.. tarif edemem size.
    normal doğum yaptı. epiduralli oldu doğumu.

biz fotoğraf makinesini hazırlayamadan bebek çıkmıştı.. kendisi hissetmedi bile.

suyu evde geldi. ilk sancısı hastahanede başladı. biraz bekledi ebe, açılma olsun diye falan... sonra uzman geldi epidural yapıldı. sonrasında her şey toplam 15 dakikada falan oldu.

6. 4 Haziran 2009
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.045
    Ödül Puanları:
    463
    valla şimdiden herkesi dinlemeye başlarsanız allah yardımcınız olsun diyorum. önce doğumdan korkuturlar, normal veya sezeryan farketmez. sonra sütün ile ilgili skandallar başlar, yok az geliyor yok bebek doymuyor, sonra bebeğe sararlar, bak bilmemkimin bebeği şu kadar senin ki bu kadar diye. dinlemicen arkadaşım. artık bundan sonra sadece doktorun ve sen varsın. annelik içgüdüsü gerçekten çok farklı ve çok özel. kim ne derse desin ne kadar tecrübeli olursa olsun bunun önüne geçilmez diye düşünüyorum.
    hayırlı doğumlar...

8. 4 Haziran 2009
  9. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bencede kimseye kulak asma yoksa doğum gününün gelmesini bile istemezsin her doğum farklıdır seninkinin nasıl olcağını kimse bilemez

10. 4 Haziran 2009
  11. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    duymamazlıktan geliceksin canım yok sayacaksın hepsini.eğer dedikleri gibi olsaydı dünyada kimse çocuk doğurmazdı.bana en son birisi kendi doğumunu anlattı o güne kadar duyduklarım beni etkiliyordu o günden sonra rahatladım.doğuma gittim dedi doğum sancısı sadece bildiğin adet sancısı gibi öyle çokda acı verici değil dedi çocuk doğurmakta kaka yapmak gibi birşey dedi yani öyle çokda acı verici bişey değil kadınların askerlik anısı yokki ya doğumla yada ilk geceyle korkutuyorlar dedi.bu arada bunu anlatan kişininde oğlu oldu.birde bence normal yada sezeryan diyenleri hiç dinleme kendinide birine şartlama bebek bu o nasıl isterse öyle doğuyor.düşünsene normal istiyorsun bebek sıkıldı diyip sezeryanla alıveriyorlar.sezeryan diyorsun bebek erkenden doğuveriyor.yani kısacası konuşanları duymamazlıktan gel

Sebnem87 bunu beğendi.
  12. 4 Haziran 2009
  13. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    canım takmayın kafanıza banada öyle çok şey anlattılarki,ben doğum yaptım hala birşey olacak diye bekledim.galiba bazılarının canı çok kıymtli herşeyi fazla abartıyor.unutmayın ki biraz ağrı ve sıkıntının ardından elinize dünyanın en tatlı mucizesini veriyorlar,her sıkıntıya değer bence:nazar:

Son düzenleme: 4 Haziran 2009
  14. 4 Haziran 2009
  15. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben hiç düşünmüyorum doğumu ve kimseyi de dinlemiyorum. gayet mutluyum ohh bebeğim olcak diye yüzümde bir sırıtma hiçbir şeye takmdan geziyorum ortalıkta. kendini mutlu hissedersen bebek de mutlu olur. benim ilk bebeğim... hayırlısı neyse öyle doğum yapacağım henüz erken karar vermek için ben 16+6 oldum bugün. ama bu dönemler hayatımdaki en ender dönemler tadını çıkarıyorum doğum da öyle olcak bebeğimi görünce unutacağım onu öyle seviyor ve öyle hsaretle bekliyorum onu koklamayı öyle çok istiyorum ki. hiçbir şey umrumda değil. yeter ki sağlıklı olsun ben de sağlığıma çabuk kavuşayım başkaca bi derdim yok.
    ben evlenirken hani adettendir ya yanıma büyük bir kadın akrabam geldi ilk geceyi anlatacak söze şöyle girdi: Çok canın yanacak! ben hemen kestim sözünü ben dnlemek istemiyorum! dedim ve anlattırmadım. ve hiç de canım yanmadı gene anlattırmıyorum kimseye. neyse öyle yaşayacağım. :)
    rahat ol. kulaklarını tıka. dinlemek istemiyorum de, geç. Allah kolaylık verir elbette.

16. 4 Haziran 2009
  17. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım her kadının hamilelik süreci aynı olmadıgı gibi doğum sürecide asla aynı olmaz
    ki ben çok duydum ilkini zor doğurdum ikincsini anlamadım diyenleri buyüzden duyma onları yada yüzlerine söyle ben yaşayarak öğrenmek istiyorum anlatmayın de

ayyy onlarda ne manyaklarmış surf bunun için telefonmu açılır allah sabır versin canım sana
    birde bi avazda kurtarsın inşalah hepimizi

18. 7 Haziran 2009
  19. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    saolun kızlar etrafımı artık susturuyorum. anlatılmaz yaşanır yaşıcaz görecez diyorum...