ah şu kocalar...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve durusucan tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : durusucan
  1. durusucan

durusucan durusucan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    herkese selam ya kızlar,benim sorunum da eşim hiç ev işlerine yardımcı olmuyo.ikimizde çalışıyoruz ama bana evkadını gibi davranıyo sinir oluyorum....çalışan kadınlar siz bu sorunu nasıl çözdünüzzzz....yardımmmbilmiyorumkismile

2. 4 Şubat 2010
  3. calisiyorum ama evli degilim
    ben herisimi kendim yaptigim icin simdiye kadar yani yalniz yasadigim icin, onun is yapmamasi beni rahatsiz etmezdi herhalde nasil olsa alismisim

4. 4 Şubat 2010
  5. Cicek86

Cicek86 Varlığın öle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kocam butun isleri yapiyor diyemem ama elinden geleni yapiyor...
    Esimin isicok agir o yuzden ben onu aksamlari eve geldiginde yormak istemiyorum kiyamiyorum acikcasi ama yinede hergun yardim ederim esim bana hafta sonlari temizlik konusunda sagolsun hep yardim ediyor sadece soylemem gerekiyor genelikle hadi canim sunu yapsana diyorum ozaman yapiyor ben aslinda kendinin aklina gelsin ben soylemeden yapsin istiyorum ama olmuyor gerci sikayet edemem cunku oyle yetismiski annesi hic bir is yaptirmamis ogluna oysaki benim annem erkek kardesime iki gunde bir supurke isini verir bulasigi verir ogrensin ileride evlenince kiz bilmiyor demesin der yani demek istedigim yine olay annede bitiyor anne zamaninda ogretse idi esiniz suan guzelce is yapiyopr olacakti ama erkek cocuklari anneleri icin nedense cok kiymetli oluyor kiyamiyorlar....

tabi bu dediklerimi kayinvalidem dymasin :)))

soyleyecegi aynen bu
    Gelin degilmi el kizi degilmi bak ogluma neler yaptiriyor :KK70:

ahh ah bence kocalari degilde kaynanalari neyapmali ???
    buna el atalim biz

6. 4 Şubat 2010
  7. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    sizden bişey istediği zaman yapmayın.getirmeyin önüne o zaman kendi alıcaktır istediklerini.eli mahkum.böylelikle alışmış olur.yerimseniben

8. 8 Şubat 2010
  9. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    nasıl alışırlarsa öyle gider sanırım ve birazda eşlerin kişiliği yetişme koşulları önemli
    bizde çalışıyoruz sabah birlikte çıkar birlikte gireriz eve,aynı sektörde çalıştığımız için belkide benim yorulduğumu iyi anlıyor
    akşam evde ben meyve hazırlayıp getiriyorsam o toplar..
    hafta sonları ben biraz temizlik yapayım derim hemen kalkar bir işie yardımcı olur.
    ben hasta olduğumda her işimi yapar
    şimdi bebeğimiz oldu kendime bile zor bakıyorum ve eşim beni çok iyi anlıyor,mesela dün pazardı,sen bebekle oyalan ben temizlik yapayım dedim yok zaten yoruluyorsun dedi,kalktı her yeri temizledi,çamaşırları serdi,yemek yaptı,masayıda toplayacaktı kıyamadım ben yaptım..

evliliğimizin ilk gününden beri böyle,inanılmaz anlayışlı,her konuda düşünmeden çekinmeden yardımcı olur bana..

10. 8 Şubat 2010
  11. symt

symt canım ailem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşimde böyle.ben dersem yapar demezsem çok nadir sorar yardıma ihtiyacın var mı diye.bence de yetiştirilme tarzı.kv. tek erkek diye kıyamamış sanırım ama benim annem de erkek kardeşlerime yaptırır.yaptırmalıda.
    bide baştan işi sıkı tutmalı.her dediklerini yapıpta kendimizi kullandırmaylm derim.kv.gittikten sonra eşim daha az yardımcı olmaya başladı.sanırım bu aralar bizimkinin kulağını çekmem gerek biraz :mymeka: kaydirigubbakcemile3

12. 8 Şubat 2010
  13. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşimde şu bulaşıkları dizer misin çocuğu sen giydir falan dersen yapar yoksa yook...ne kadar alıştırmazsak o kadar iyi diye düşünüyorlar heralde...ama ben düşünüyorum da evde biri çalışırken bende rahat edemem heralde hemen el atarım...HAAA aklıma geldi ne zaman demeden yapar biliyoır musunuz annesine gideceğimiz zaman haftasonu hemen kahvaltı sofrasını toplar bulaşıkları dizer sorar yapılacak bir şey var mı hemen yapalım gidelim der...kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile

14. 8 Şubat 2010
  15. ozha

ozha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Biraz alıştırmayla alakalı bence,evlendik ilk zamanlar baktımki ben mutfağa giriyorum o oturma odasına geçip oturuyo,e haliyle anneler de aman oğlum otur işten geldin yorgunsun şunu hazırlayayımmı bunuda yapayımmı diyerek birazda hazıra alıştırıyorlar ve onlarda buşekil devam etmek istiyo.ohaoldumsmile

Bir baktım olacak gibi değil,bende yavaş yavaş hadi canım şöyle yapalım gel beraber yapalım diye diye alıştırdım,şimdi çok şükür elinden geldiğince yardım eder...

Çünkü bende çalışıyorum,evde olsam zaten öyle bir beklentim olmaz.ama akşama kadar bende çok yoruluyorum.bayanssulusmile

16. 8 Şubat 2010
  17. aLiNyAziMsIn

aLiNyAziMsIn Guest

Ozha arkadaşıma katılıyorum.Benim eşimde aslında ev işi konusunda beceriklidir
    ama evlendiktn sonra yardım etmedi, yardım etsene diyorum
    Akşama kadar çok yoruldum diyo, bende patladım artık sen çalışıyosan bende yatmıyorum dedim.
    Annesinin yanında da hatayla söylemiş bulundum, oğluma iş yaptırma imasında bulundu.
    Yok öyle dedim.
    Birgün eşimin evi süpürürken yaptığı bişeyden bahsederken k.validem vardı
    yüzünü görseniz gülerdiniz.
    Oğluna kıyamaz, kızına kıyamaz
    Gelini, damadı yorulsunda emirlerine amade olsunda gerisi boş

Yok kızlar direnin alışsınlar, nasıl başlarsa öyle gider
    Bizde insanız, iş paylaşımı olmalı valla
    Yoksa fedakarlıktan anlayamıyor bu erkekler

18. 8 Şubat 2010
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye