Ah tutar mı?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve arinna82 tarafından 2 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : arinna82
  1. arinna82

arinna82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    Bunu çok merak ediyorum.ah tutarmi.bundan 3 yil önce nişanliydim evlilik hayelleri kuruyordum nişanlim yurt disindaydi biz severek nişanlanmiştik ve cok seviyorduk herkes hayretle bakardi bize öyle bir sevgiydi ama gün geldi o canini veren nişanlim sudan sebeblerden beni terketti.düşünün artik ne acilarla resmen enkaz etti beni gitti artik kimseye inanmiyorum korkuyorum 6 ay boyunca agladim onurum gururum heryimi yikmis gitmişti .ona hiç bir zman hakkimi helal etmicem genc kizlarimiz bu konuda dikkatli olsunlar.can veren insanlar bir anda seytana dönebiliyor ah ettim ........

2. 2 Ağustos 2008
  3. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Beni ve ailemi üzen insanlar için çok sinirli bir anımda kötü bir beddua etmiştim bende.

Ama daha sonra düşündüm ki,herşeyin doğrusunu bilen haklıyı haksızı ayırt eden Allah.

Elbette ki dedim herkes ektiğini biçer.

En iyisi Allah'a havale etmek arkadaşım.

4. 2 Ağustos 2008
  5. ooopapatyaaa

ooopapatyaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    seni anlıyorum arkadaşım ,benzer durumu bende yaşadım ve şundan emin ol hayallerini yıkan ,keyfi bir şekilde seni ortada bırakıp giden bu kişiye eğer ki haklıysan ahın kesinlikle geçer.
    çünkü peygamberimizde demişki; 'mazlumun duası hedefini bulan ok gibidir'. yani ahın tutar o yerını bulur. ben ettım aynısını bulmuş seneler sonra geldi helallik istedi verdim helalilk ama gene beni kırdı allaha havale ettım.hesabını allaha bıraktım .sende allaha bırak.hayata dön zaman geçiyor gidenın ardından ağlamakla sadece göz yaşı dökmekle kendıne edersin...
    a.s. :1hug:

6. 2 Ağustos 2008
  7. dimitrina

dimitrina pamuktan kalbin solmadan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben ah'in tuttuguna kesinlikle inaniyorum. zamaninda nefret ettigim insanlar oldu, huzurumu bozduklari ve beni asiri derecede uzdukleri icin. her gun kahrolmak neyse onu yasadim resmen ama Allah'a sigindim, "eger ben haksizsam bunu bana goster, beni yalniz birakma, ama eger onlar haksizsa acim karsiliksiz kalmasin" diye dua ettim bi cok kere...simdi cok sukur cok mutluyum, huzurumda yerinde, onlar da surunuyor...ben takdir-i ilah diyorum, beddua degil...

8. 2 Ağustos 2008
  9. yexsxil erik

yexsxil erik Kamille Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    insan cok cani yaninca istemeden ah ediyor
    ama en iyisi Allah a havale etmek.

10. 2 Ağustos 2008
  11. MaLiBu

MaLiBu ....mucize..... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kimsenin ahı kimsede kalmaz...ben çok inanırım bi insanın hakkını yiyen ahını alan hakettiğini bulur..

12. 2 Ağustos 2008
  13. roShum

roShum aay bi hoşuum;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ah dilden ziyade kalpten geçiyo bu yüzdenki mutlaka tutar kimsenin ahı yerde kalmaz allah herkesin gönlünde ne varsa onu versin diceksin emin ol herkes etiğini biçer ..
    ama sen kendini bırakıp üzülme güçlü ol ki sinirlerin yıpranmasın daha neler gösterecek hayat, şansın bol olsun cnm...

14. 2 Ağustos 2008
  15. Princess

Princess Guest

bitanem cidden çok üzüldüm yaşadığın şeye..
    ah tutmaz mı,tutar tabii ki..
    sen beddua etmesen, ah etmesen bile tutar inan.
    Allah çok büyük.

16. 2 Ağustos 2008
  17. nuriye

nuriye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tutar bence.özellikle gecç bir kızın ahı tutar.insanın canı yandığı zaman candan yürekten sesleniyor allaha yalvarıyor yada ah ediyor.ee ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

18. 2 Ağustos 2008
  19. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    yaşadığın olayı bende anlıyorum çünkü şu an aynı durumda benim

ha ben çok severek nişanlanmamıştım. Nişanlandım ve herşeyim ortadayken nişanlım sudan sebeplerle ayrılmak istedi. Sonrasında da ailesine söylemediğim şeyleri söyledi diye göstermiş, yapmadığım şeyleri yaptı, yaptığım şeyleri de yapmadı demiş. İlk öncesinde helallik istedi vermiştim ama şimdi günahımı bile çok görürürm ona hakkım kesinlikle helal değil. Ah diyorum ama ilk önce Allah diyorum. İçimin nasıl yandığını ancak böyle şeyleri yaşayanlar bilir, kahrımdan ölüyorum Allah görmüyor mu??

Haklıyı haksızı elbet o görüp biliyor. Bu dünya da da öte dünyada da alacağım olsun