Ah u ev ileri... Kocamla aramzda byk bir sorun!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve akpak tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

?

ev işlerinden herhangi biri eksik olduğunda,

1. kocam kızar, ve ben çalışan bir bayanım.

Oylanma: 9
    4,4%
  2. kocam biraz söylenir, ve ben çalışan bir bayanım.

Oylanma: 27
    13,2%
  3. kocam anlayışla karşılar, ve ben çalışan bir bayanım.

Oylanma: 70
    34,3%
  4. kocam kızar, ve ben ev hanımıyım.

Oylanma: 12
    5,9%
  5. kocam biraz söylenir, ve ben ev hanımıyım.

Oylanma: 27
    13,2%
  6. kocam anlayışla karşılar, ve ben ev hanımıyım.

Oylanma: 59
    28,9%
    24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : akpak
  1. akpak

akpak maşallah kızıma Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sizin kocanız da yemek yapmasanız, ya da geç yapsanız.. gömleğini ütülü bulmasa
    veya başka bir ev işi için sorun çıkartıp kızar mı?
    benim hayalimdeki evlilik bu işleri beraber yapmaktı. beraber mutfağa girmek beraber evi süpürmek silmek vs vs tabi o hayalde ben hemen iş bulmuştum ama hayatın gerçekleri var. evdeyim çalışmıyorum şu an. ama ben hala çalışmayan bir bayan olmayı kabullenemedim dolayısıyla eşimden az da olsa yardım istiyorum. en azından kendi dağıttıklarını topla diyorum(eşim gerçekten aşırı dağınık bir insan)
    her neyse
    herkes bazen kendini kötü hisseder ya da yorgun. o gün yemek yapacak ya da yıkanan çamaşırları ütüleyecek hali olmayabilir. (ki ben hamileliğimin ilk üç ayında hiçbirşey yiyememekten parmağımı kımıldatamıyordum.) o zaman sizin eşleriniz de sorun çıkartıyor mu? yani bu erkeklerin genel bir özelliği mi?
    benim beklediğim ise şu oldu hep= canım bugün yorgunsun galiba gel beraber yapalım ya da dolaptan kahvaltılıkları çıkarıp bugün de bunu yiyelim.. galiba hayalimdeki erkekle evli değim :çok üzgünüm:

2. 24 Ağustos 2009
  3. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben bu konuda cok sanslı bir kadınım esim yaptıgım her işte bana yardım eder mesela yemek hazırlıyorsam masayı hazırlar toplarkende yardım eder mutfakta işim bitmeden salona gecşp oturmaz bekler beni ve en sevdiğim özellliğide üstünden cıkardıgı herseyi katlar opuyorumnanaktan

4. 24 Ağustos 2009
  5. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    beklenti ne kadar büyükse hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor sanırım.
    konuşmayı ve ne beklediğini ifade etmeyi denedin mi hiç
    genellikle yapı meselasi sanırım
    adamın içinden gelmiyorsa zorla yaptıramazsın
    yine de herkes biraz eğitilebilir

6. 24 Ağustos 2009
  7. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    kocam anlayışla karşılar, ve ben ev hanımıyım

bende çok şanslıyım kocam çok anlayışlı bir insan...sofrayı beraber hazırlar beraber kaldırırz...hasta olduğum zaman yemek yapamadığım zaman eşim yapar çoğu şeyi...bi ramazan da çok hastaydım yerimden kalkamıyordum iftarı da sahuru da eşim hazırlamıştı canım benim opuyorumnanaktan

8. 24 Ağustos 2009
  9. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    Allahım sana şükürler olsun, kocamı başımda taşısam az gelir.

10. 24 Ağustos 2009
  11. akpak

akpak maşallah kızıma Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    kocam konuşmaktan kaçan biri ama ben sırf konuşalım diye tv yi bilgisayarı kapatıp karşısına oturup neler hissettiğimi anlatıyorum. uzun uzun konuşuyoruz ama hiç sorun hallolmuyor.
    onun kafasındaki ve sürekli dile getirdiği şey şu: normalde kadınlar dışarda çok yoğun işlerde çalışmalarına rağmen evde de herşeylerini 4/4lük yaparlarmış. beraber çalıştığı kadınlardan bu hikayeleri duyuyor sürekli :eek:klava: kocaları su bile almazlarmış ayaklarına istermiş. ben de evlerine girip içeriyi mi gördün diyorum yok ben biliyorum diyor.
    beklenti ne kadar çoksa sorun da o kadar çok oluyor bu konuda çok haklısın. onu olduğu gibi kabul edeyim diyorum ama çok yıpranıyorum :çok üzgünüm:

12. 24 Ağustos 2009
  13. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu biraz huy meselesi..

eşiniz bekarken birileri hep ardını topladıysa, şimdide sizden bekliyor olabilir..

benim eşimde arada yardım eder bana, yada kızmaz ütülü niye değil diye..çünkü 3 sene yalnız yaşamış. alışmış kendi işini yapmaya. hatta benden daha tertiplidir diyebilirim..

çok sorun yapmayın kendinize. eşinizden güzel bir dille yardım isteyebilirsiniz..

misal veriyorum, siz akşam yemeği sofrasını toplarken: hayatım çay suyunu koyabilirmisin, bende masayı toplayıp demlerim hemen vs vs gibi ufak ufak alıştırabilirsiniz..

14. 24 Ağustos 2009
  15. ilkasli

ilkasli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim eşim herzaman yardım eder çalışırken de çalışmazkende şimdi hamilelikde olunca daha çok yardım etmeye başladı ramazan ayındayız gece sahura bile kaldırmaz kendi yapar.

16. 24 Ağustos 2009
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    E v işi için kendimi kasamam.:dilcikar: İş de yaptığım pek söylenemez.Yardımcı bayan alıyorum.Eşim de sen neden iş yapmıyorsun,şunu yapmıyorsun,bunu yapmıyorsun ,demez. :nazar:
    Çalış sonra da bir de ev de çalış.Olacak iş değil. :1closedeyes:

18. 24 Ağustos 2009
  19. yade06

yade06 annesinin miniki yusufum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşim bu konuda anlayışlıdır..elinden geldiğince yardım eder..he hamileyken bana hiç bişey yaptırmazdı 9 ay boyunca bir kere biel evi süpürmedim...allah razı olsun..