ahh bu bulantilar gecmez mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hostess tarafından 24 Şubat 2008 başlatılmıştır.

24 Şubat 2008
    Konu Sahibi : hostess
  1. hostess

hostess Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kizlar,5 inci haftami doldurduktan 5 gun sonra, mide bulantisi ile uyandim, durum hala ayni neredeyse 8 inci haftama giricem, ama ben cikaramiyorum, afedersiniz oguruyorum, aslinda cikartsam rahatlasam diyorum, rahatlatmaz mi acaba daha mi kotu olur, hatta bazen dilimin ustune parmagimla bastiriyorum ki kusayim, yine oguruyorum o kadar, tansiyonum hep 9 a 4.5. geceleri daha beterim, bileklerime elastik akapunktur bandlari aldim eczaneden hicbir ise yaramadi, limon, zencefil , nane, biskuvit, denemedigim yok, mide bulantisindan da cok, bir tiksinme hali herseyden, mutfaga girmeyeli 10 gun oldu, kocacim sagolsun, bana cok iyi bakiyor, kendimi mizmiz ve simarik bir cocuk gibi hissediyorum, depresyona dusmeme ramak kaldi, bir de progestron hormon hapi aliyorum, ilk ayimda hafif kanamalarim vardi diye, igneden hapa donduk simdi, bu haplardan kullananiz var mi? biraksam mi? ya dusuk tehlikesi, annemin iki hamileliginde de hic midesi bulanmamis, bende de oyle olacak sanmistim ama beni cok kotu vurdu, sabah kalkip da gece uykuya dalana kadar, hayat, yatak, banyo arasinda geciyor, kizlar ne diyorsunuz, ne zaman gececek, boyle yavas yavas mi yoksa hayal ettigim gibi bir sabah bir kalkicam bakicam ki gecmis ve ben yemek yemege baslamisim, agzima sicak yemek girmedi, muz ve biskuvi ekmek le besleniyorum:enbuyukkk:

2. 24 Şubat 2008
  3. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Yazdıklarını okuyunca kendi yaşadıklarım aklıma geldi..Benim de bulantılarım tam Ramazan ayına denk gelmişti ne oruç tutabildim ne de doğru dürüst karnımı doyurabildim..Resmen kabus gibiydi..Ha bire turşu ve mısıra aşeriyordum (ve istediğim turşuyu hiç bulamadım ona hala üzülüyorum) kokulardan midem kalkıyordu ve tatlı görünce mide bulantılarım artıyordu..Ama 3. aya doğru geçti..Bende geçmeyecek sanıyordum..Hatta hiçbirşey yiyemediğim için ağladığımı bile hatırlıyorum..

Merak etme biraz sabretmen gerekiyor..Zaten bulantıların geçince iştahın artıyor o dönemde kilo almamaya çalışmalısın..Kimse beni bu konuda uyarmadı ama ben seni uyarayım..Daha hamileliğinin başındasın mutlaka doktorundan bir beslenme listesi al ve mümkün olduğunca ona uymaya çalış..Yoksa benim gibi 7. ayda 17 kilo ile bir rekora imza atabilir ve şekerin yüksek çıktığı için diyet yapmak zorunda kalabilirsin..

Bu arada hamileliğini hiç midesi bulanmadan geçirenlerede acayip sinir oluyorum :smiley-cool: bizim ne suçumuz vardı diye düşünmeden edemiyor insan :tomato:

4. 24 Şubat 2008
  5. xnazanx

xnazanx ogullarina asikkkkkkkkk Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    dogum yaptiktan sonra gecer canim birseyin kalmaz:icecream:
    saka bir yana cogu hamilenin yasadigi bir durum insallah tez zamanda gecer herseyden onemlisi bebisini saglicakla kucagina alirsin canim

6. 24 Şubat 2008
  7. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim seni korkutmak istemem ama ben 24 haftalik hamileyim ve halen mide bulantim oluyor ve istifar ediyorum öncesine bakarakdan azaldi ama.
    hic gecmicek zannediyordum günde en az 5 kere istifar ediyordum gece yarisi bile olsa.
    tabi bu sendede bu kadar uzun sürmesi gerekmiyor.
    sabret dayan bebisin buna deger :nazar:

8. 24 Şubat 2008
  9. hostess

hostess Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet bence de haksizlik gibi ben de hamileligimde herkese cok mutluyum demek istiyorum, hep guzel bir hamilelik duslemistim, yuruyuslere ciktigim, yuzmelere gittigim, kitabimi alip kafelere gidip hamile hamile oturmalar, arkadaslarla bulusmalar, ama simdi cok bedbahtim, sanki kocami da uzuyorum boyle
    soylesenize arkadaslar, boyle pat diye gecer mi dersiniz bir sabah ki haftalarimi degil ben gunlerimi sayiyorum, boyle 11+6 hafta olunca ertesi sabah kalkar ve kendimi dinc acikmis, guzel hisseder miyim

10. 24 Şubat 2008
  11. melansu

melansu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    cnm ben 14 haftalık hamileyim ve hala bulantılarım var ben sigaradan öle bir tiksindimki evde herkese sigara içmeyi yasakladım herşeyden tiksindim.hala aynı şekilde devam ediyor bulantılarım.sanki hayatım boyunca böle kalacakmışım gibi.ama geçeceğine inanıyorum elbet geçer sen canını sıkma..

12. 24 Şubat 2008
  13. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Canım aslına bakarsan benimki öyle hemencecik geçmedi..Geçmesine yakın bulantılarım daha da şiddetlendi, biteceği zamana 2 hafta kadar kala çıkarmaya başladım ve baya korktum ama sonra bulantılarım geçti mide yanmalarım başladı..Mide yanmalarım bitti başka sorunlarım başladı..Yani hamilelik bir uyum süreci bazıları hiç sıkıntı yaşamıyor bazıları A'dan Z'ye bir dolu sorunla boğuşuyor..Ama o yaşadıklarının hepsini unutuyorsun..Rüya gibi geliyor..Ama herşeye rağmen arkadaşlarınla çıkıp dolaşabilirsin..Hiç unutmam bulantılarımın geçtiği ve iştahımın coştuğu dönemde arkadaşımla buluşup Kızılayda Allah ne verdiyse tıkınıp avazımız çıktığı kadar hamilelik üzerine konuşmuştuk ( görmemişler hamile kalmış misali o da benden hemen sonra hamile kalmıştı..) Merak etme geçecek İnşallah..a.s.

14. 24 Şubat 2008
  15. mujdes

mujdes osmanınmüjdesi :)(: Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    benim 7 haftada bitti bulantılarım çok şükür ama aksi gibi iştahım açıldı inan o çok daha kötü .(

16. 24 Şubat 2008
  17. aynurxoxz

aynurxoxz yaşama sevincim3 melegim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende9+4 düm bulantılar igrenç mutfaga girmek ölüm gibi hele buzdolabını açmak felaket sırf dolap açmamak için bazen ıvır yiyorum allahım geçsede kurtulsam diye dua edip sabah birden normale döndümmü diye uyanıyorum bari üçüncü aydan sonra geçse bazılarının öyle olurmuş tavsiyem patlamış mısır iyi geliyo bol tuzlu tabiii

18. 24 Şubat 2008
  19. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    3 ay boyunca sadece çok az yoğurt ve ekmeğin kabuğunu yiyebildim bende
    tansiyon dersen 6-4 den yukarı ölçtürdüğüm hiç olmamıştır
    tam 3 ay evdde yemek pişmedi eşimede yasaktı:)
    adamcağız 3 ay boyunca peynir zeytinle beslendi
    ama bir sabah kalktım ve ne bulduysam yemeye başladım
    shir gibi pufff oldu gitti bulantılari
    yoğurt iyi gelir bulantılarına
    birde her sabah daha yataktan kalkmadan gözünü açar açmaz tuzlu bişey at ağzına çizi gibi
    iyi gelir