Ahhh şu pişikler kızarıklıklar

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve facundia tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : facundia
  1. facundia

facundia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Herkese merhaba..Muhtemelen sizde aynı sorunu yaşamışsınızdır, ek gıdalara geçince şu popişlerin kızarması sorununu..
    Mevcut kremimiz pek geçirmiyor sizler neler kullandınız kıpkırmızı oldu oğluşumun poposu..Ne tavsiye edersiniz ben günlük bakım için uni baby %25'lik kızarıkları geçirsin diye %40'lık çinko oksitli olanını kullanıyorum...

Teşekkürlera.s.

2. 20 Ocak 2009
  3. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sebamed pişiklerin oluşumunu önlemede çok güzel. ama oluştuktan sonrası için bence bir doktora danışın.

4. 20 Ocak 2009
  5. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben mustella nın ürünlerini kullanıyorum. Oğluşum hiç pişik olamadı.. ( Maşallah diyelim) Benim eşimin arkadaşı eczacı o önerdi. Çok memnunum. Mustellanın pişik önleyici ve pişik kremi var.. pişik kreminden mercimek tanesi kadar sürdünmü akşamdan sabaha kadar bir şey kalmıyor.. Ama her eczanede bulunmuyor. internette var mı bilmiyorum..

Teyzemler vazelinde iyi geliyor diyorlar Ama hiç denemedim.. İnşallah yardımcı olmuşumdur.

6. 20 Ocak 2009
  7. liva1017

liva1017 Guest

aynı dert bizdede var kızımın poposu çok fena oldu ilaç kullandığımızdan beri nivea nınkini kullanıyorum geçmiyor bebanten kullandım yine geçmedi napcam bilmiyorum bizimkini ilaçlar yaptı herhalde çok fena poposu

8. 20 Ocak 2009
  9. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim kızımdada oldu...doktorumuzla konustuk...travazol krem verdi...sürdügümüzde 2-3 gun içinde pişikten eser kalmadı...arkadasımda önermişti aynı kremi ama ben doktorumuzla konustuktan sonra aldım...

10. 20 Ocak 2009
  11. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    cnm pişik olduysa trosyd ile hamedanı karıştırıp sürebilirsin ege bir kere bez yüzünden pişik oldu onlar çok ii gelmişti...

12. 20 Ocak 2009
  13. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    trosyd gerçekten çok iyi geliyor.kızımın bebekliğinde antibiyotik kullanımından
    dolayı pişik olmuştu.çocuk doktoru trosyd vermişti .ilerleyen pişiklerde mantar oluşuyormuş.
    birde zeytinyağı çok iyi geliyor.pişik olmasada ben ara ara hep süredim.

14. 20 Ocak 2009
  15. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet zeytinyağını bende aklıma geldikçe sürerim. 2 günde bir falan..

16. 20 Ocak 2009
  17. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ek gıdaya geçene kadar bi sorun yoktu ama sonrasında bizde aynı dertten muzdarip olduk. pantenol kullandım rahatladı. birde doktor hametan dene dedi. ikisini de tavsiye edebilirim. ikisi de yağlı krem gibi. henüz tümüyle ortadan kalkmadı ama rahatsızlık verici düzeyde değil.

Son düzenleme: 21 Ocak 2009
  18. 20 Ocak 2009
  19. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızarıkların üstünde beyazlıklarda olduysa beyaz yerlere d-trosyd , kırmızı yerlere hametan bepanthene iyi geliyor. bende sebamed ürünlerini kullanıyorum pişik olduktan sonra kullanılan pişik önleyici kremide var.bide her açıldığında biraz havalandırmak gerekiyor.umarım çabuk düzelir.