Ahşap Boyama Için Yardım!

Konusu 'El Sanatları' forumundadır ve xsxekerim35 tarafından 22 Aralık 2007 başlatılmıştır.

22 Aralık 2007
    Konu Sahibi : xsxekerim35
  1. xsxekerim35

xsxekerim35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ahşap Boyamaya Baslamak Istiyorum Bu Işi Bilen Birileri Bana Basit Bir Sekilde Anlatabilirmi Yani Neler Lazimdir Nasil Baslaya Bilirim? Mesela Kendi Resmimin Oldugu Büyük Bir Sandik Yapmak Istiyorummm Lütfennnn Yardimmmmm

2. 22 Aralık 2007
  3. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında bir kursa gitsen daha iyi olur arkadaşım çok zor değil ama görerek daha iyi ve daha kolay yaparsın yada ahşap boyama cd leri al görüntülü olarak çok daha iyi anlarsın...Sen yinede anlat dersen ben burdayım istediğin şeyi sorabilirsin...

4. 22 Aralık 2007
  5. yeldanur

yeldanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bende ahşap boyama kursuna gittim bir süre,baya bişeyler yaptım.sende bir kursa gitsen daha güzel şeyler ortaya çıkarırsın. Ama yok ben kursa gidemem dersen internetten araştır ahşap boyamayla ilgili sana yapımını gösteren bir sürü site bulursun.Yalnız sana bir tavsiyede bulunayım bişeyler yapıcaksan küçük bişeylerden başla elin alışsın sonra yavaş yavaş kendini geliştirirsin ,hadi sana kolay gelsin.......

6. 22 Aralık 2007
  7. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108

arkadaşım çok güzel bir uğraş ancak ben hiç kursa gitmedim ama elime alıp inceledim az çok nasıl yapılacağını anladım malzeme aldığım yerede bir kaç soru sordum olay tamam ancak bazı şeylerde teknik bilmek gerekiyor piyasa bir sürü CD var.
    ama kendin öğrenirsen daha yaratıcı olursun.
    önce el alıştırması olarak küçük parçalardan başla sandık çok büyük.
    ama yinede ilk olarak ne yapacağını yazayım.

ilk iş zımpara objeni bir güzel zımparala tozunu al. boyanı çırpılış yoğurt kıvamında suyla incelterek hazırla güzel bir fırçayla objene sür kurusun bir kat daha zımpara at ve tekrar boya 15 dakika sonra tekrar boya tamamen kurusun .
    en kolay teknik yapıştırma olabilir beğendiğin resim hazırla kenarlarından bir güzel resmin şekline göre kes. objene uygun bir şekilde yapıştır kurusun
    yapıştırdığın resmin dış kenarlarını simli boya ile ince bir şekilde kontür çizgisi yaparsan daha güzel durur ve objenin köşe noktalarına da yapabilirsin.
    bir gün sonra vernikle.
    umarım anlatabilmişimdir.kolay gelsin

8. 22 Aralık 2007
  9. xsxekerim35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cok tesekkur ederım elım bu tarz seylere cok yatkın yapabılırım ama yınede takıldıgım bırsey olursa sıze sorarım bellıkı burada bu ısı ıyı bılenler var kurs yenı bıtmıs arastırdım yanı kurs ıcın gec kaldım

10. 22 Aralık 2007
  11. xsxekerim35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tavsıyenı dınleyecegım cok tesekkur ederım

12. 22 Aralık 2007
  13. xsxekerim35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kurs ıcın gec kalmısım 3 ay beklemem gerek okuyorum ve bos gunlerımdede calısıyorum su sıralar evdeyım ve bos durmak ıstemıyorum ınternette cok arastırma yaptım ılk baslayan ıcın cok karısık seyler yazıyor bır arkadas ufak objelerden baslamamı onermıs onu dınleyecegım sızde bana hangı malzemeler gereklı yazabılırmısınız tabı daha sonrada bır anlatım ıstıyorum neler yapacagımla ılgılı bana yardımcı olursan cok sevınırım

14. 22 Aralık 2007
  15. xsxekerim35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canımmmm o zaman yardımıın beklıyorum sanırım dıger arkadaslara yazdıklarımı okumussundur

16. 3 Ocak 2008
  17. asmira

asmira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ahşap boyamakta istermiş ben sana gelince izmire gösteririm bekle az kaldı

18. 4 Ocak 2008
  19. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    istersen bende yardımcı olurum sana canım çok kolay bazı teknikleri bilmen yeterli tabiki kursa gitsen daha iyi ama kurslarda başlamış diyorsun zaten o zaman ufak objelerle başlarsa daha kolay öğrenirsin sana kolay gelsin:nazar: