Aile içi şiddete maruz kalıyor musunuz? ve ne sıklıkla?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve 1BukeT tarafından 2 Mart 2008 başlatılmıştır.

?

Şiddete maruz kalıyor musunuz? Ne sıklıkla?

1. Hafif hırpalamalar oluyor fakat sık değil

18,8%
  2. Şiddete maruz kaldım ve kalıyorum çok sık oluyor

8,7%
  3. Şiddete hiç maruz kalmadım

72,5%
    2 Mart 2008
    Konu Sahibi : 1BukeT
  1. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    Şiddete maruz kalıyor musunuz?Bir tokat yada hırpalama her ne olursa olsun ne sıklıkla yaşıyorsunuz?Neler hissediyorsunuz?Buna rağmen sizi ayrılmaktan alıkoyan şey ne?Maddiyat mı ? sevgimi?Çocuklar mı?Aile Baskısı mı?

Son düzenleme: 2 Mart 2008
  2. 2 Mart 2008
  3. deryazen

deryazen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım aile içi şiddeti soruyorsunuz?
    alt grup olarakta eşler arasında yaşanan.
    evli olmadığım için böyle bir olay olması mümkün görülmüyor ama bir kadın olarak bu toplumda yaşarken şiddetin bir çok türüyle karşılaşıyorum.

4. 2 Mart 2008
  5. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    Aile içi şiddete sıkı tedbir!

Aile içi şiddeti önlemek amacıyla çıkarılan yönetmelik, kusurlu eş ya da aile bireyleri hakkında sıkı tedbirler öngörüyor.

Tedbirler arasında, kusurlu eş ya da aile bireyinin müşterek ya da ayrı oturulan evden uzaklaştırılması, iş yeri ve çocukların okuluna yaklaşmaması, evin giderlerinin karşılamaya devam etmesi, ruh sağlığı tedavisi görmesi ve talep olmasa dahi mağdurlara nafaka vermesi yer alıyor.

Aile içi şiddete maruz kalan aile bireylerinin korunması amacıyla şiddet uygulayan aile bireyleri hakkında alınacak tedbirleri ve bu tedbirlerin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Ailenin Korunmasına Dair Kanunun Uygulanması Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Aile bireylerinden biri fiziksel, cinsel, ekonomik veya psikolojik zarar görmesiyle veya acı çekmesiyle sonuçlanması muhtemel olan, bu tip hareketlerin tehdidini, baskıyı ya da özgürlüğün keyfi engellenmesini de içeren, toplumsal veya özel alanda meydana gelen fiziksel, cinsel, psikolojik, sözel ve ekonomik nitelikte şiddet içeren davranışa maruz kalırsa, şikayet ve ihbar makamlarından tedbir talebinde bulunabilecek.

Aile bireylerinden biri aile içi şiddete maruz kaldığını kendisi ya da Cumhuriyet Başsavcılığı bildirirse, şiddetin belgelenmesi aranmaksızın resen bu tedbirlere karar verilebilecek.
    Aile mahkemesi hakimi, kusurlu eş ya da aile bireyini şiddet veya korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunmaması için uyarabilecek.

AA

6. 4 Mart 2008
  7. baby_dilay

baby_dilay Yok olmak istiyorum!.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Evli değilim.Ama büyük konuşmak istemiyorum dayak konusunda taviz vereceğimi zannetmiyorum.Demek ki karşımdaki kişi beni sevmiyor ki bana dayak atabiliyor.Çok kötü bişi yaa düşüncesi bile insanı ürpetiyor.Allahım kimseye yaşatmasın

8. 4 Mart 2008
  9. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Eşimden Hiç şiddet Görmedim Hiç Kimseninde Görmesini Istemem.

10. 4 Mart 2008
  11. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evliliğimiz süresince bir kere tokadını yedim. evet şiddeti hiçbir şey haklı göstermez ama ben o tokadı hakettim. tartışma esnasında ağzımdan çok kötü bir söz çıktı istemeden.anlık bir tepkiydi onun ki.

zaten ilk ve son buydu. bir dahada belki inanmayacaksınız ama olmadı. hani bende hep inanırım bir kere el kalktımı arkası gelir diye. ama bu birazda kişinin elinde. biz tartışmalarımızı o seviyeye getirmiyoruz .

12. 4 Mart 2008
  13. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben ailemden siddet gormedim babamin bir tokati haric 5 yasinda falandim
    halla aklimda..babam hakliydi cok ikaz etmisti hasta olmama ragmen kar yagmur ben disarlardaydim kaciyordum evden :)
    Esimden siddet gormedim..tokat vs gibi ama bir kere ustune ben yurudum o zman kendini savunmak icin elimi falan sIKI tutmustu canim acimisti bu bir siddet midir gidip kafasini kirayim :))))

Siddeti sevmem ama Kullanmayi iyi bilirim :)

14. 4 Mart 2008
  15. ilayda26

ilayda26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili dilhek bende aynisini yasadim kelime kelimesine kadar. Sadece bir tokat ve ben onu gerçekten hakketmistim. Hatta o tokatan sonra, esim aglayarak bin bir pisman olup, keske elim kirilsaydi da tokati atmasaydim dedi. Annem hep derdi, Bir kadin hayatti boyunca esinden 1 tokat yemedigini söyleyen, yalan sôyler derdi ve ben buna gerçekten inaniyorum

16. 5 Mart 2008
  17. NXIXL_78

NXIXL_78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne ailemden nede eşimden şiddet görmedim çocukken olmuştur illaki ama öyle büyük bir şiddet deil :1no2:

18. 7 Mart 2008
  19. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yarın 8 mart kadınlar günü ama emin olun gazete ve tv dehaberlerde o gün şiddete maruz kalan kadın haberleriyle dolu olur.........