Aile terapisti evliliğimi kurtarabilir mi?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelincik_ tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

16 Kasım 2009
    Konu Sahibi : gelincik_
  1. gelincik_

gelincik_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar eşimle ilgili sorunlarım var ve aile terapistine gitmek istiyorum şuan aldım bu kararı ama fiyatları nedir ve bize yardımcı olurmu bilmiyorum. 4 senelik evlyim ve bunun 2 senesi kavga ile gecti aslında cok iyyiz ama tartışamıyoruz. tartışmaya başladıgımızda ise beni dinlemiyor konuyu hep başka yöne cekiyor. örnegin beraber vakit geçirmek istiyorum diyorum ( vaktinin cogunu pc basında geciyor işede gitmiyor) ben calışıyorum hafta sonu beraber olmak istiyorum ya yine pc basında yada dışarı cıkıyor. kahvaltı bile yapsak 10 dk da yiyip kalkıyor. biliyorsunuzki kadınlar ilgiyi sever haliyle bende bu sürekli olunca ister istemez rahatsız oluyorum. sonucunda konuşamıyoruz tartışmaları kavgaya götürüyoruz . eger size bi terapist yardımcı oldu ise bu konu hakkında bilgini yazın lütfen. terapist fiyatları nedir ve evliligimizi kurtara bilirmiyiz.aile kurmak cok zor yıkmak basit. evligim bozulsun istemiyorum ama 1 senedr cok mutsuzum lütfen yardımıolucak bilgilerinizi yazın şimdiden teşekkürler:gitme::gitme::gitme:

2. 16 Kasım 2009
  3. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    fiyat ve terapist hakkında bilgim yok, ama tv de takip ettiğim kadarıyla terapist işe yarıyormuş çoğu zaman.bazen ilişkileri evlilkde dahil, dışardan 3. gözün yorumlaması, yanlışları göstermesi insanların hatalrından dönmelerine yardımcı olabilir diye düşünüyorum..umarım terapist işe yarar sizde..

4. 16 Kasım 2009
  5. nastasia

nastasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    292
    Ödül Puanları:
    163
    geçen sene bir arkadaşım seansına 250tl vermişti... faydasını gördü... ama benim söylediklerimin aynısını söylemiş kadın... o uzmanmış onun dediklerini daha fazla ciddiye almış o kadar para verince öle demişti.. bi de kuş gibi hafiflediğini söylemişti... dene bi istersen

6. 16 Kasım 2009
  7. kaldirek

kaldirek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    terapist ancak dediklerini bire bir uygularsanız işinize yarayacak. Size mesela görevler verecek bu hafta eşinizle beraber sunları yapın. tartışmanıza şu şekilde yön verin gibi. Bunları yapacaksanız tabiki de işinize yarayacaktır. Siz evliliğinizi kurtarmak adına çaba gösterirsiniz ama eşiniz de yapar mı bunları. Yapmayacaksa boşuna para harcamış olacaksınız.

Bir yakınım evlilik terapistine gitmişti eşi ile berabber. Eşi her terapi bitiminde evet çok doğru söyledi terapist yapalım bunu diyordu. akşamına ama unutuyordu yapması gerekenleri/ dinlediklerini. sonunda boşanmak zorunda kaldılar.

8. 17 Kasım 2009
  9. hypatia1982

hypatia1982 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    neden işe gitmiyor?işsiz mi eşiniz?iş arıyor mu?

10. 17 Kasım 2009
  11. akasya26

akasya26 Guest

terapist, dışarıdan bilinçli bir gözlemcidir.. size dışardan bakar,
    kendinizin farkında olmanıza yardımcı olur,
    sorunlara bakış açınızı genişletir
    yol göstermez.. yolu görmenize yardım eder.. siz ,yardıma açık olduğunuz kadar fayda alırsınız..
    terapist evliliğinizi kurtarmaz.. aldığı eğitim ile sizi de eğitir aslında.. farkındalıklar kazandırır.. siz aldığınız kazanımlar ile evliliğinize yardım edersiniz..
    evliliğiniz de sağlıklı düzenlemeler yapıcak olan sizsiniz.. biziz..

kolaylıklar dilerim arkadaşım
    a.s.