aile yapılarımız ve geleceğimiz..ayrılmak istemiyorum :((

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve huysuzvetatlikiz tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

12 Eylül 2009
    Konu Sahibi : huysuzvetatlikiz
  1. huysuzvetatlikiz

huysuzvetatlikiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgilimle 1 yılı aşkın bir süredir birlikteyiz. aslında görüş olarak çok farklıyız . o muhafazakar bir kişiliğe sahip ben ondan daha modern düşünüyorum. ama aramızdaki sevgi bu ilişkiyi buraya kadar taşımaya yetiyor fakat dün akşam onunla telde konuşuyorduk. bebek mevzusu ve annelik felan açıldı .konuşmaya başladık. bence en ii annelik tamamen annenin kendisini sadece bebeğine adamasıdır dedi.yani çalışan bir annenin ii anne olamayacağını söylemek istiyor açık açık.ve ben okuyorum son senemdeym. okulu bitirince hemen çalışmaya başlıcam. senle bu konuda brz farklı düşünüyoruz galiba dedim .o da farkındaym dedi.gece yatmadan önce tekrar konuştuk.brz tavırlı konuştuğunu hissedince bundan dolayı mı felan dedim.pek bişi sölemedi. ben de sonunda dayanamayarak eğer kafanda bana dair ciddi bişiler yoksa beni oyalama dedim. o da kızdı.aile yapılarımız çok farklı bunu sen de biliyorsun ben seni çok seviyorum ama biz çocuk değiliz artık ve mantııklı düşünmemiz gerek felan dedi.dayanamadım aglamaya başladım .ağlama aşkm üzülmeni istemiyorum şimdi bunları konuşmayalım .bazı şeylerin istediğimiz gibi olması için bitakım şeylerden fedakarlık etmek gerekir dedi. çok üzgünüm ben ona çok alıştım na yapıcam bilmiyorum artık ...senağlama

2. 12 Eylül 2009
  3. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    biriyle evlenmek aynı zamanda ailesiyle de evlenmek anlamına geliyor
    aile, yetişme tarzı çok önemli ve ciddi kararlar alırken mutlaka bu unsur dikkate alınmalı
    sevgi herşeye yetmiyor
    mantıklı yaklaşmak lazım
    insanın alışamayacağı bir şey yok zaten

4. 12 Eylül 2009
  5. huysuzvetatlikiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzülüyorum bu kolay bişi deil benim için. onu seviyorum :KK43:((

6. 12 Eylül 2009
  7. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    siz daha cocuksunuz ya o askere gıdecek iş bulacak okadar her sey degısecek kı
    sımdıden ayrılmanıza gerek yok ya da cıddı kararlar vermenıze
    cunku ztn aranızda söz neyım bısey yapmamıssınız adam sana teklıf etmemız yanı fol yok yumurta yok

8. 12 Eylül 2009
  9. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    aile yapisi cok önemlidir canim

seviyorumlar bir süre sonra ucup gidiyor

ele kalan ise sinir bozukluklari,seni anlamayan bir aile ve es

bir derdim var bölümünün bir kismi severek evlenip aci cekenlerle dolu

hepside bu yola seviyorum herseyin üstesiden gelirimle baslamis

ama kimisi benligini kaybetmis kimiside yuvasini

sana tek nacizane tavsiyem aile yapilarin bir olmayan kisilerle hayatini birlestirme

bir kez üzül bin kez degil

10. 12 Eylül 2009
  11. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    eger sana 4/4 luk hayat suncaksa calısmaz oturusun..
    bugunu yaşamaya bakın gelecegı dusunmeye zaman var ..
    belkı baska sebepler cıkar ayrılmanız ıcın ozaman kadar..
    eger sevıyosan ve ılerde calısmak ıstersen esınıde ıkna edebılırsın..

12. 12 Eylül 2009
  13. huysuzvetatlikiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o askerliğini yaptı 25 yaşında ve çalışıyor ben ise 23 yaşındayım üni.son sınıftaym bu sene biticek okulum.

14. 12 Eylül 2009
  15. huysuzvetatlikiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben evde oturmak için okumuyorum ki istediği kadar ii hayat sunsun bu benim yaşam biçimim ve okuduğum bölüm kesinlikle bırakılacak bir bölüm değil. kaldı ki yegane sorun benim çalışıyor olmam da değil ... :1no2:

16. 12 Eylül 2009
  17. Masumiyett

Masumiyett PEGASUSUMLA FİRARDAYIM;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ''bazı şeylerin istediğimiz gibi olması için bitakım şeylerden fedakarlık etmek gerekir'' dedi. farklı aile kültürleri ile yetişteriliyoruz her birimiz,5 parmağın 5 i i bir olmuyor...kimisiyle daha çok benzer özelliklerde kimisiyle uçurumlar....uçurumlar yok ise ve ortak bir nokta da,sevgi ve saygı çerçevesi içersinde buluşabilir ise ne ala...ama herkes kendi aldığı kültürü karşındakine dayatmağa çalışırsa eğer o evlilik sorunlu olur ve belki de sorunlar aşılamadan yenilir o düzene ..eğer senin konundan alıntı yaptığım erkek arkadaşınızın söylediği bu cümleyi unutmaz ve uygulama çabasında olursa neden olmasın... o da bu konuda fedakarlık yapmalı....siz çalışmayı istiyorsanız ,çalışmalısınız...

18. 12 Eylül 2009
  19. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sen bir çalışma hayatına başla, sonra ewlenince ayrılırsın kimse kimseye destek olmuyor bu zamanda kimse kimsenin parasını aşını suyunu karşılıksız vermiyor kuzum, sen işine başlarsın sonra evlenince cıkarım dersin sninkine de, ola ki evlenirseniz ayrılmak istersen ayrılırsın değilse bebek yapınca ayrılırım der süreyi uzatırsın,
    bebek yapınca da ayrılmak ıstemez calısırsan o zaman yine bir şey diyeceğini sanmıyorum. ama diyecekse onu şimdiden konuşun bari askere gidip geldi diyorsun demek büyük birisi sana göre.