aileler tanısırsa hemen istemeye gelinir mi ?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve arwen85 tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : arwen85
  1. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    türk adetleri nasıldır bu konuda..kız tarafınında erkek tarafınında akrabaları tanısırsa hemen sz kesilirmi..bu süreç nasıl oluyo?? ilk aileler tanısır sonra birkaç defa gidip gelinir ondan sonra mı isteme faslı olur..?bugun erkek arkadasım geldi annemle tanısmaya ve dediki sizde uygun görürseniz en kısa zamanda ailem tanısmak istiyo sizinle dedi...ve annemin cevabı daha sok tu:1shok::1shok::1shok:daha erken dedi yaa:KK43::KK43:yaza dogru tanısırız dedi..ve erkek arkadasım bunu 3 defa tekrarladı..cok üzüldüm annemin bunu yaptıgına..ben o kadar ciddi mi degilmi diye burda kafayı yerken cocuk niyetni belli etti bu seferde annemden onay cıkmadı gibi...kafayı yiyicem bri bitiyo biri başlıyooo:KK43: eger tanısalım tabıkı buyurun gelin deseydim hemen gelirler sonra da isteme faslı olur dedi bana acaba öylemi...sizinki nasıl olmustuuu....gercekten yardıma ihtiyacım varr

2. 19 Mayıs 2009
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bazen ilk tanışmada da isteme olabiliyor canım...
    sizinkiler öncetanışırlar,sonra tekrar geldiklerinde isteme olur ,
    sonra da söz takılır...bence annenizle konuşun,yaz geldi zaten,
    birşeyleri ertelemeyin, gerçekten istiyorsanız...
    hayırlısı olsun...
    sevgiler...

4. 19 Mayıs 2009
  5. Kurkmantolu

Kurkmantolu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    262
    Ödül Puanları:
    153
    demekki annen budurumların nasıl oldugunu biliyor canım sonuçta eski toprak.. ama anne bi sor anne nezaman olmasını istersin de açık açık konuş? sana ne zaman uygun olur de bana bi zaman söyle ona göre bende sevilimin kalbını kırmıyım herşey yolunda gitsin de.. ben istiyorum de bunu deki annende senın istedigin ve ciddi oldugunu bilsin.. bizim sevgilimle askerden önce anneleri gelmişti tanışmaya sonra 15 geçti ben üniversiteye yerleştim felan bakalım zamanı gelince olur diyoruz bizde acelemiz yok ama siz önunuz de bi engel yoksa benım okulum vs sevgilim askerden yenı geldi iş felan oyusden sizin önunuzde engel yoksa annene uygun zamanı sor canım?

6. 19 Mayıs 2009
  7. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben anneme dedim zaten tanısmaya gelmek hemen istemeye gelmek degildir dedim..oda sen karısma dedi bana yaa :KK43: cocuk istemeye gelicez demediki daha evlenme teklfi bile etmedi...sadece tanısmak istiyo dedi..o kadar üzüldüm ki..önümüzde hiç engel yok bizim..herşey iyi maddi durum iş flan hepsi..bende o yüzden soruyorum biraz..

8. 19 Mayıs 2009
  9. Kurkmantolu

Kurkmantolu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    262
    Ödül Puanları:
    153
    canım ozaman annene deki anne çay içmeye gelsinler benı görmeyede degil sadece bi çay içmeye dışardangelen misafir gibi de ben öyle demiştim anne benı görmeye degils adeec çay içemeye geliyorlar demiştim oda izin vermıştı sagolsu:)..

10. 19 Mayıs 2009
  11. mihrak

mihrak GEYİKHANE Tek El Bakanı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anne yüreği bu belki olumsuz bir şeyler hissetti...

12. 19 Mayıs 2009
  13. cancu

cancu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bisde ilk bayanlar gelmişti tanışmak için sonra istemeye geldiler beni annenle açıkça konuş tatlım düşüncelerini öğren neden olumsuz yaklaştığını sor bakalım ne dicek :teselli:

14. 19 Mayıs 2009
  15. EU1

EU1 Guest

ben de hep bu konuyu merak ededım ıyı oldu acmıssın,
    ben daha kımseyı cagarmadım cunku sankı ıstemye gelıncekmıs gıbı gelıyor bana
    hayır denemezmıs gıbı

16. 19 Mayıs 2009
  17. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Annenizle konuşun o zaman enine boyuna.
    Ama erkek arkadaşınız tanıştı diye arkadan hemen aileler tanışmak zorunda değil ki.
    Belki de bir müddet erkek arkadaşınızı gözlemlemek istiyor anneniz.

18. 19 Mayıs 2009
  19. benim bildiğim zaten sevgilin tanışmaya geliyorsa bi hafta içinde ailesini de getirir..gelirler tanışılır konuşulur..sonra bi daha gelir ve isterler sonra söz olur ve sonra da nişan..
    annene sor neden erteledi?ömenli bi cevabı yoksa kararlı durun karşısında..