Aileler yüzünden ayrılma aşamasındayım

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve samsun55 tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Ekim 2008
    Konu Sahibi : samsun55
  1. samsun55

samsun55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    söze nerden başlıyacam bilmiyorum ben 2 senelik evliyim ama 3 ay evli kaldım kaynana yüzünden psikolojim bozuldu daha sonra baba evine geldim dediğim gibi 2 seneden beri evliyim ama boşanma aşamasındayım eşim ve ben birbirimizi çok seviyoruz ama bu seferde aileler istemiyor barışamamızı zaten? aileler istemeyerek evlenmiştik eşim ordu da bende samsundayım birbirimizi gizli gizli görüyoruz boşanmamızın kesinleşmesine 1 ay var neyapacağız bilmiyoruz her ikimizde ailelerin kırılmasını istemiyoruz olan bize oluyor anlıyacağınız ne ben orduya gidiyorum nede o samsuna geliyor karışık anlattım biliyorum ilk defa derdimi birilerine anlatıyorum yani işin kısası birbirimizi çok seviyoruz ama aileler kesinlikle bize karşı neyapmayalıyız lütfen yardım edin akıl verin çıldıracam benim psikolojim bozulduğu için orduya gitmiyorum zaten gidersem babam evlatlıktan red edecekmiş eşim de samsuna gelmiyor neolrsunuz yalvarıyorum yardım edin çare bulun sessiz kalmayın neolur

2. 16 Ekim 2008
  3. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Evet zor bir durum aileler neden istemezler bir türlü anlamam sanki hayatı kendileri yaşayacakmış gibi... Canım ikiniz ailelerden uzak başka bir şehirde otursanız sonuçta evlisiniz boşanmak o kadar basitmi canım!!! Baban reddeder ama belirli bir zaman sonra yine barışırsınız çünkü sen onun evladısın sana ne kadar küs kalabilirki

4. 16 Ekim 2008
  5. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım sizin tedirginliğim anladığım kadarıyla sürenın kısalmasıyla alakalı...
    fakat siz neye istinadene 1 ay lık süreyi iddia ediyorsunuz...

1.karar duruşmasımı 1 ay sonra
    2-karar verilidede ilam size yada avukatlara yapıldımı
    neye istinaden 1 aylık süreyi söylüyorsunuz...
    şu andaki hukuki süreci anlatırmısınız...

ayrıca sızleristedıkten sonra aileler nıye karışır anlamıyorumm.
    bu sabahtan beri okuduğum kaçıncı kaynana vakası ya...
    aileden sorumlu bakannımız buna el atsa ıyı olacakk...
    1 çalışıyormusunuz
    2 yaşınız kaç

6. 16 Ekim 2008
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hayatim keskeler icin cok gec tabiki ne desek bos!!:nazar:

Lakin söyle düsün bence, sevgi iyi güzelde yetecekmi acaba??

Bak deliler gibi sevdigin adami onun icin aileni bile karsina aldigin adami kaynananla yasadigin sorunlar yüzünden terk ettin ve yine baba evine döndün! Bunun tekrar olmicagindan eminmisin??CADIARZU

Ailen senin bir daha üzülmeni istemedigi icin buna karsi onlarida anlayabiliyorum fakat hayat tabikide yine senin hayatin...

He bana sorarsan, Ailenmi kocanmi diye Ailem derim ama bu benim düsüncem herkez düsüncesine saygim var.:kahve:

8. 16 Ekim 2008
  9. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardımcınız olsun...

Bence en iyi yol eşinle ailelerinizden uzak bir yere yerleşmek.
    Şimdi ailelerinizin yanındasınız diye sizleri savunma yoluna gitmişler sanki..Ama birlikte mutlu olduğunuzu görürlerse sinirleri geçer,
    Aileler çocuklarına asla kıyamaz, baban da yumuşar diye düşünüyorum..

10. 16 Ekim 2008
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşım aileleri karşıya alınırak başladığınız ilişkiden hayır gelmemiş maalesef..:nazar:
    Bence önce aile problemlerinizi çözün..
    Hele kayınvalidenizin yeniden sorun çıkarmayacağınına inansa aileniz inanıyorum onlar da ikna olacaktır.. Sizin daha fazla üzülmemeniz için izin vermiyorlardır şu anda..benneyaptımki

12. 16 Ekim 2008
  13. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    konu eşler arasında olunca hele ki ayrılma aşamasında olanlardan olunca etkilelemek amaçlı yorum yapmak istemiyorum ben...

ama...

ne yazık ki hiçbirimizin evliliği sorunsuz değil canım...

ama sen hatayı kayınvalidenle geçinemeyip eşini ve yuvanı terketmekle yapmışsın...

bunun sonucunda da araları iyi olmayan aileler iyice karşı karşıya gelmiş...

ve olan size olmuş....

böyle yürümesi zor zaten ikinizde ailelerinizi atıp satamzsınız...

eğer kendinizden ve evliliğinizin yürüyeceğinden eminseniz ortak noktayı bulmaya, her iki tarafta fedakarlığa hazır olmalı bence...

hakkınızda hayrılısı olsun...

14. 16 Ekim 2008
  15. misaliderya

misaliderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede aileden uzak biyerde hayatınızı devam ettirin daha sonra keşke demek yerine mutluluğu seçin inanıyorsanız tabiki onlarda zamanla affederler sizi mutlu görünce bu sizin kararınız

16. 16 Ekim 2008
  17. zeyno xan

zeyno xan ez welatım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten zor bi durum ama üç ay sonra döndüm diyosunuz öç ay çok kısa bir zaman bence biraz daha mücadele etmeliydiniz iki yıldır ayrısınız bence eşinizin buzaman içerisinde ayrı bişehirde ev kurmesı sizi iknaedip geri götörmesi gerekirdi bunları yapamadıysa aynı sorunlarla karşılaşacaksınız muhtemelen bence çok iyi düşünün ailenizede yazık sizin üzülmenizi istemiyorlar

18. 16 Ekim 2008
  19. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ailenle konuş bence bu evliliğe bi şans versinler..neden istemiyolarki..evlisin o adamla..boşanmış olarak kalmınımı tercih ediyolar..her aile yuva bozulmasın ister..özellikle evladı kız olanlar aldatılmasına bile katlanırlar kızlarının yuvasını bozmasın isterler ama senin ailenin tepkisi çok ilginç..konuş bence bu evliliği yürütmek istediğini söyle..onların isteğiyle neden bitiresin evliliğini...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.