Ailem beni çok sıkıyor yeter artık!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dermanabla tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : dermanabla
  1. dermanabla

dermanabla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Bıktım artık.Giydiğime karışıyorlar-makyaj yaptırmıyorlar-nereye gitsem hesap soruluyor hareket memuru gibi hepsi.Bunların hepsi tamam annemdir babamdır tek kızım sonuçta hak veriyorum ama ben hiçbir okul gezisine gidemiyorum.Yine çanakkale gezisi var.O kadar çok istiyorum ki gitmeyi izin vermiyorlar kendileride götürmüyor.Maddi durumumuz var.Niye diyincede şöför uykusuz mu-madde bağımlısı mı-alkol mü kullanıyor ben bilmediğim adamın kullandığı otobüsle kızımı bir yere göndermem diye başlıyor babam.Sonra orda hasta olursan diye gidiyor en sonundada gezi falan yok unut ben seni yazın götürürüm konu kapandı diyor ama 4 yıldır götürmüyor.Çanakkale-Ankara-Marmaris-Kapadokya-Güneydoğu-Uludağ hiçbirisine yollamadı şu anda lise 1 deyim yaşım 16 yine hayır diyor.Ne yapacağım ben yardım edin ya nasıl ikna edicem.Annem baban izin verirse git diyor babamda kesin ve kesin hayır diyor.Ne kötülük var bunda anlamıyorum :KK43:

2. 14 Mart 2010
  3. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocana söylesen aileni ikna etseler belki bir işe yarar...:nazar:

4. 14 Mart 2010
  5. dermanabla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Ortaokuldaki hocam çok denedi ama ailem maddi imkanımız yok diye başından savdı hocada napsın maddi imkan yok diyince kilitleniyor birşey yapamadı ama maddi imkanımız var :KK43:

6. 14 Mart 2010
  7. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm...Ya zaman kötü güzelim güvenemiyorlardır onlarda kimseciklere napsınlar haklılar ama ...

Biraz hak vermeye çalış sende birtanecik kızları var başlarına kötü birşey gelmesin diye böyle sıkı davranıyorlardır :nazar:

8. 14 Mart 2010
  9. sakarkedi

sakarkedi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    o yaşımdayken banada izin vermezlerdi sorun yapma bence ilerde istediğin kadar gezersin bide tek çocuksun onlarada hak ver.

10. 14 Mart 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bu devirde ebeveyn olmak daha zor

çocukları kaçıran,asan kesen,bomba...vs. haberleri var her gün televizyonda...kafamçokkarıştı

gençsin gezmek istersin hakkın da bir de onlar açısından düşün bakalım olaylarıbuyrunnnnnnnnn

kolay bi insanın evladını salıvermesi?

kime güvenip seni emanet edecekler
    guclubacismile

12. 14 Mart 2010
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238
    ergenlik zor dönem birde genç kızlarımız herşeyi hafife alıyor sonucu düşünemiyor

toz pembe takılıyorlar ama sanırım 2-3 yıl sonra izin çıkar sana
    :icecream:

14. 14 Mart 2010
  15. dermanabla

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Tek çocuk değilim abim var ama oda kazık kadar 25 yaşında tamamen kopuk.Pardon ama ileride ne zaman gezicem 2-3 sene sonra ben uni sınavına hazırlanıcam üniversitede ne olacağı belli değil.Bu arada 2-3 sene sonra babamı niye takıyım 18 olucam reşit olanlardan izin belgesi istenmiyor

16. 14 Mart 2010
  17. nurrose

nurrose ........... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bnm kardeşim de 16 yaşında ben de annesi değil ablası olduğum halde kapadokya vb.. yerlere gitmesine izin vermem. Şu anda sana bunlar çok bunaltıcı gelebilir ama yıllar sonra anlayacaksın neye neden izin vermediklerini.

Bn de senin yaşındayken aynılarını söyüyodum ,18 yaşıma gelicem reşit olucam ........vb...ama 18 bile mantıklı düşünme yaşı değil bence.

18. 14 Mart 2010
  19. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım bu konuda cok şanslıyım:)..18 yasımda tek tatıle gondermelerıyle:)..
    bence aılenın sana karsı guvenlerını suıstımal etme..
    onlar ısrar edıyo ıse onların dedıgı olsun daha onunde nıce bı hayat var nerelere gıderde eglenırsın..
    emın ol zamanı geldıgınde onlar sızı gonderırler..
    ebevyen olmak cok zor..helekı canından kanından olay evladın olunca ıcıne sokası gelır ınsanın..
    sana kotu gelebılır bunlar ama aılenede hak ver hergun ne haberler duyuyoruz tv lerde ya bırıde sen olsan?..