Ailem çalışmamı istemiyor=(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kokoshatun tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

21 Nisan 2009
    Konu Sahibi : kokoshatun
  1. kokoshatun

kokoshatun Guest

kızlar moralim çok bozuk ben çalışmak istiyorum ailem istemiyor ilerde çalışırsın nasılsa napcan çalışıp diyorlar ama 20 yaşındayım hala babamdan para alıyorum ve çok süslü masraflı bi kızım babamın maaşının yarısı bana gidiyor düşünün artık alışmışım para harcamayıda bırakamıyorum istemiyorum da saten bakımlı biriyim seviyorum alışveriş yapmayı kendime bişiler almayı ama kendi paramı kazanıp kendi paramla almak istiyorum bazen canım birşeyde kalıyor alayım diyorum ama babama masraf olmasın diye almaktan vazgeçiyorum tam gençlik çağımdayım bişiler almak tarzımı değiştirmek kendime bakmak zorundayım ama istediğim gibi yapamıyorum birini alsam biri kalıyor ama kendi param olsa düşünmeden alırım napcam ben nasıl ikna edebilirim ailemi?

2. 21 Nisan 2009
  3. EU1

EU1 Guest

1.si nerede calısıcan
    2.si okullarını okuyup bıtırdın mı
    3.sü ögrencılık zamanı ögrencı gıbı yasamak gerekıyor (bıraz daha kısarak), eger babanın maasının yarısı sana gıdıyorsa bunu yapmalısın calısmaya baslayınca ancak harcamalarına baslayabılırsın dıye düşünüyorum.

nerede calısabıleceksın kı ? iş bulabılecek gıbı mısın?

4. 21 Nisan 2009
  5. kokoshatun

kokoshatun Guest

okulum bıttı tekrar meslek lısesı dıploması alıcam ama eylulde baslayacak okulum ve haftada 3 gun bı sorun yok o bakımdan. güvenebileceğim bir yerde çalışmak istiyorum sonuçta kızım başıma bişi gelebilir eğer izin verirlerse iş bulurum arkadaşlarımın çoğu çalışıyor uygun bir iş bulurum kendime ama ikna edemiyorum bir türlü ne gerek var diyorlar

6. 22 Nisan 2009
  7. ayazdakal

ayazdakal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aslında sana bu konuda izin verebilriler bunda ne varkiii..
    kendi ihtiyaçlarını kendin karşılarsın.ilerde nasıl çalışıcan peki hiç tecrüben olmadan???

8. 22 Nisan 2009
  9. ayazdakal

ayazdakal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence ailene iş tecrübenin olması için çalışman gerektiğini söyle..

10. 22 Nisan 2009
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    once duzgun bir is bul sonra karsilarina cik... boyle havada kalmaz hicbirsey.... ancak su varki, tuketime bu kadar kendini vermekten de vazgecsen fena olmaz sanki... zaten babanin maasinin yarisi sana gidiormus, bir o kadar da sen harcasan para kazaninca nolcak?.... sence bu kadari israfa girmez mi??? neyse sonucta hayat senin.. ve caslimak istemen de cok normal. once kabul edilebilir bir is bul. sonra ikna olurlar....

12. 22 Nisan 2009
  13. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    bir kadın sadece para kazanmak için çalışmaz önce bunu idarak etmek lazım.
    Ayrıca ileride çalışırsın derken ne düşüüyorlar? 20 yaşındasın şu an geç değil ama 3 - 4 sene sonra vasıfsız eleman olarak mı iş arıyacaksın?
    Varsayalım ki okuduğun bölüm ititbariyle meslek bilgin var ama bunda da tecrübe istiyorlar.
    Bence sen bir an evvel meyilli olduğun alanla ilgili iş araştır
    fakat para kazanıp harcamak için değile kendini geliştirmek için , sana fayda sağlıyabilecek bir iş olmasına dikkat et.
    ayrıca bana düşmez ama çok para harcıyorsun gibi geldi bizde yaşalrda olduk ama sen abartmışsın, yarım maaş harcama yapıyorsun ve yetmiyor.
    Biraz kendini alıştırmalısın bugünün yarınıda var..

14. 26 Nisan 2009
  15. EU1

EU1 Guest

neye harcıosun o kadar veya neden harcıyosun o kadar.. bi maaşın yarısı süse püse nasıl verilir yazık diil mi? neyse nine gibi nasihat vermeyeyim de; istersen önce yarı zamanlı filan çalışmaya başla.. belki o şekilde alışırlar..

16. 27 Nisan 2009
  17. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bence bir an önce çalış.ilerde hiç çalışamazsın evlilik çocuk derken erteleme bence...
    ailenle ciddi ciddi konuş.......
    hem çalışmak sanada iyi gelir...........
    paranın ne kadar degerli ve kolay kazanılmadıgını ögrenirsin ve dadha az harcarsın.........
    babanın maaşıda aileye kalır...........

18. 27 Nisan 2009
  19. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.962
    Ödül Puanları:
    238

Seni çok alışveriş tutkunu gördüm..yoksa biraz abartıyormusun..
    Babanın maaşının yarısı sana gidiyormuşş
    Çalışmayınca nasıl para kazanılıyo bilemiyosun tabi
    Sırf bunun için bile çalışmanı tavsiye ederim..
    Hem çalışmanda ne gibi bir sıkıntı olabilir ki
    Ailen neden istemiyor.. çok açıklayıcı ve inandırıcı birşeyde yazmamışsın..
    Ne demek ilerde çalışırsın.. tecrübesiz hoppfisfisfis diye adamı oturtmuyolar..işin başına
    Şimdiden başlasan iyi edersin...telefona alo demek için bile bir tecrübe gerekiyor canım