ailem dul biriyle evlenmeme izin vermiyor kafayı yemek üzereyim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve minako tarafından 10 Eylül 2010 başlatılmıştır.

10 Eylül 2010
    Konu Sahibi : minako
  1. minako

minako Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar 1 yıldır düzenli bir ilişkim var 2 gün önce evlenme teklifi aldım ve kabul ettim ama ailem evlenmek istediğim insan dul,çocuklu ve benden 10 yaş büyük diye kabul etmiyo 2 gündür evde fırtınalar kopuyo kendimi şimdi camdan dışarı atacam ben üniversite öğrencisiyim evlenmek istediğim insan emniyet mensubu ailem biz seni üniversiteye koca bulmya mı yolladık hemde dul birini başımın etini yiyo ya anlamıyorum ha dul ha bekar ne farkeder insan sevdikten sonra hem ben evliyken de eğitimime devam edecem kendimi çok kötü hissedediyorum ailemi karşıma alacağım artık biri bana bi akıl versin ne yapmalıyım yanlış mı düşünüyorum sevdiğim insandan vazgeçmek istemiyorum

2. 10 Eylül 2010
  3. axfrends

axfrends Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    insan sevdiğinde ha dul olmuş ha bekar ne farkeder dıyor fakat anne babalar cıdden yasadıkları hayat tecrubesı sayesınde bızlerın goremedıklerını gorebılıyorlar kabul etmek lazım en evvel bu vazıyetı..

sımdı anne baba olarak ılıskınıze bı kalemde onay vermelerını beklemek bıraz hayal kurmak gıbı olur.. karsınızda cocuklu bır adam var,sımdı cok ıı anlasıyor olabılırsınız ve o cocugun sıze hıc yuk olmayacagını hatta annesı varken ben nıye ılgıleneyım gıbı dusuncelere dalacagınızı dusunebılırsınız..fakat bu boyle degıl..o cocuk evlenecegınız adamın cocuguysa ılelebet onunla gıdecek ,insan kendı cocuguyla anlasamıyorkı degılkı baskasının cocugu...(ıstısnalar var)hadı bunu gectık,adam sızden 10 yas buyuk hayattan beklentılerınız,zevk aldıgınız seyler zamanla yasla dogru orantılı bu (kabul etmek lazım)degıstıkce mutlu olma oranınız dusucek hep boyle mutlu olmıcaksınız,sızın olaylara verdıgınız tepkıler belkı daha cocuksu olucakken o daha baska bır acıdan davranacak...10 ya cıddı bır fark bence..

ve evlenmıs olması,esınden neden ayrıldıgından gercekten emınmısnız?esınden ne ummus da bulamamıs ve ayrılmıs hemde cocuk varken? bunlar ve benzerlerı bırck soruyu kendınızle sadece kendınızle ıyıce ıstısare ettınızmı evet demeden evvel?yoksa sadece sevgınızın ardına mı sıgındınız?

anne babanız basta hayır demekle haklılar ama iyice arastırılıp ıçe sindirebiliyorlrasa neden olmasın..

4. 10 Eylül 2010
  5. hapsuruk

hapsuruk KizimKocamKendim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    tabiki sevdigin insandan vazgecme
    ama ailenide karsina alma
    once okulunu bitir bakalim
    evlilik genelde okulla bi arada yurumez
    birinden birini birakmak zorunda kalanlar gordum
    onca emek vermissin okulunu birakmak aptallik olur
    evlilik icin acele edenler sonra cok pismanliklar yasiyor maalesef
    eger dogru insani bulduysan yas farki, daha once evlenmis olmasi ve hatta
    cocugu olmasi tabiki onemli degil
    ama ailen karsi cikiyorsa ve hala okulunu bitirip
    ayaklarinin uzerinde durmaya baslamadiysan
    durup dusunmelisin...

6. 10 Eylül 2010
  7. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    her ailenin vereceği tepkiyi sizin ailenizde vermiş bence bu tepkide gayet haklılar...orta yolu bulup ailenizi ikna etmeyi deneyin olmuyorlarsada aileni fazla kırma ilerde o insanla evlenip bi sorunun olduğu zaman "biz sana demiştik" lafını çok duyarsın hakkını hayırlısı olsun

8. 11 Eylül 2010
  9. minako

minako Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ikimizi benim bir arkadaşım tanıştırmıştı eşiyle ayrılmaları nedeni ise akşam eve geldiğinde yiyecek doğru düzgün bi yemek bulamayan güler yüzle karşılanmayan bi erkek olduğunu söylerdi hep ben ona inanıyorum bi de ailemi ikna edebilsem

10. 11 Eylül 2010
  11. hapsuruk

hapsuruk KizimKocamKendim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    kac yasindasin?
    merak ettim...

12. 11 Eylül 2010
  13. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    önce okulunu bitir madem o da seni seviyor beklesin...aceleniz ne..ya da acelesi neymiş.

sana abla tavsiyesi okulunu bitirmeden sakın evlenme...ne kadar var okulunun bitmesine...

14. 11 Eylül 2010
  15. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    hem okuyorsun daha
    hem aranızda 10 yas var
    hem sevgilinin çocugu var
    şimdi bunlar sana vuz gelebilir ama zaman gecince tırıs gitmeyebilir bi düşün derim

16. 11 Eylül 2010
  17. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    dul olmasaydı 10 yaş fark sorun olmazdı ama erkek arkadaşınız hem dul hemde çocuklu bu bi çok sorunu beraberinde getirecektir...

18. 11 Eylül 2010
  19. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir sürü insanın karısı güzel yemek yapamıyor karısı güzel yüz göstermiyor ama çocuğu varkende bu sebepten boşanmıyor.Bence en doğrusu gerçekten neden ayrıldığını araştır

Benim kuzenimde evlenmiş 2 çocuğu olan biriyle tanıştı seviyorum dedi zaten eşinden ayrıymış zar zor boşandı ki oğlanın çocuklarıyla hiç bağlantısı yok ve teyzemler karşı gelmesine rağmen sevdim evleneceğim dedi ve sürekli sorunlar sorunlar şimdide boşanma davası açmış oğlan.Ona kalsada sadece kağıt üzerinde olan bir evlilik ondaki gerekçeler de aynı ama hiç kendindeki sorunları söylemiyor.

Sevgi bir yere kadar sonrası daha büyük sorunlar hem daha öğrenciniz neden kendinizden 10 yaş ve dul çocuklu birini tercih ediyorsunuz ki?Memlekette sevebileceğiniz bir sürü bekar insan varken