Ailem Okumamı İstemiyor..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ChiRKinsHeyy tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ChiRKinsHeyy
  1. ChiRKinsHeyy

ChiRKinsHeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

18 yasındayım . Yasıtlarım dersane dersane gezerken ben evde oturuyorum öyle.. Çünkü AİLEM benim okuyamayacagıma inanıyolar ve BOŞA MASRAF YAPMAK istemiyolarmış .. Ben küçüklüğümden beri dedem ve ananemlerin yanında kalıyorum tüm ihtiyaclarımı onlar karsılar ama iş okula gelince hayır .! Babam'da aynı sekilde , dersaneye yazılmak istedigimi söylediğimde " sen okuyamazsın kızım bosuna .. milyar para yatıramam " dedi .. Evde hazırlan diyeceksiniz , çalıştım fakat okul için " harç parasını " dahi alamadım ki kazansam bile göndermicekler biliyorum . Okumak benim tek sansımdı bu sekilde elimden alınmasına göz yummak istemiyorum ama bişeyde gelmiyor elimden . Ananem ve dedeme bişey olsa ( allah korusun ) ortada kalıcam okumam lazım

2. 22 Şubat 2009
  3. inanamıyorum ya nasıl bir aile evladını okutmak istemez? varmı öyle saçmalık ne yapıcaklar bir koca bulup evde masraf olma diye evlendiricekler mi seni?
    canım ne olursa olsun okumak istiyorsan dersaneye gitmedende çalışırsın.kazandığın zamanda burs alırsın.kredi alırsın.okumak istedikten sonra engel tanımaz insan.ailende bu emeğinin karşılığını o zaman verirler umarım...

4. 22 Şubat 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sen hele bir öss ye çalış ,kazan gerisi Allah kerim..belki verirler parayı..kendi şehrinde üniversite kazaırsan işin daha kolay olur.kalacak yer sorun olmaz..ayrıca bir sürü burs var ,onlara başvuru yaparsın..harç parasınıda ufaktan ufaktan biriktirirsin ,yetmediği yerde birinden alırsın borç ,yada ailen verir..bence bu harç parası2. iş..sen önce öss yi düşün ,kazanacağına inan..

6. 22 Şubat 2009
  7. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kıyamam sana....insanların herşey için bir şansı olmalı ki böyle birşey için ben binlerce şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum....kazansam bile göndermeyecekler derken seni gerçekten okutmak istemiyorlar mı? ama bence sen yine de evde hazırlan, hatta o kadar başarılı ol ki utandır onları...ayrıca kazanırsan burs falan da labilirsin belki de..ya da ankarada bir yer kazanmaya bak...harç parasını da part time iş yaparak çıkar, bir şekilde oku, kendini kurtar

8. 22 Şubat 2009
  9. ChiRKinsHeyy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkez basından atmaya bakıyo zaten

10. 22 Şubat 2009
  11. ChiRKinsHeyy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Okutmak istemiyolar zaten isteseler para bahane .. Bi baba cocugunun gelecegi için PARA'yı bahane etmez.. Bi şekilde bulur yani olmasa bile. Basıma bişey gelceginden korkuyolar bilmiyolar ki böyle giderse daha kötü olacagını

12. 22 Şubat 2009
  13. canım peki okul hayatında başarısızmıydın? aileni üzdüğün yıprattığın herhangi bir konu oldu mu? neden sana karşı böyle davranıyor ailen?

14. 22 Şubat 2009
  15. ChiRKinsHeyy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Lise 1'e kadar basarılıydım okulun en iyi sınıfındaydım . Öğretmenleri tarafından üzerine titrenen bi öğrenciydim fakat sonra bıraktım okulu lise 1'in 2. döneminde . Lise 2 de yeniden basladım sonra basarılı olamadım . Şimdi liseyi bitirdim ama basarısız bi şekilde. O yüzden yapmazsın diyorlar liseyi zor bitirdin nasıl okuycaksın ..

16. 22 Şubat 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim dershane tek yol değil emin ol.
    sen dersaneye gitmeden kendi imkanlarınla çalış, güzel bir yeri kazan. burs istiyorum seçeneğini de işaretle.
    hala para bahanesi ederlerse harç parasını bursla vereceğini söyle.
    hatta ankara gibi büyük bir kentteysen kendine büyük firmalardan burs da bulabilirsin.
    aylık maddi yardımda bulunurlar sana.

ailenin okumak konusundaki yorumları hakkında konuşmak istemiyorum. yanlış davranış aşikar zaten.
    şu durumda sen azmedip kendi çabalarınla kazanıp, onlara yük olmadan okumaya başarabilirsin bence.
    para durumunu ortadan kaldırırsan bahane de kalmaz zaten.

18. 22 Şubat 2009
  19. ChiRKinsHeyy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Evet dersane tek yol değil ama benim aklımda hiç bişey kalmamıs , nerden baslayacagımı nereye calısacağımı bile bilmiyorum ki . kitabı acdıgım zaman " niye calısıyosun olmuycak ugrasma bosunaa " diye kemiriyo içimden bi ses . üzülüyorum aklım baska yerlere gidiyo . Niye kimse destek olmuyo niye benim ailem benim arkamda değil diye düşünürken hadi bakalım çalışş :nazar: