Ailem sevgilimi eş olarak onaylamıyor..Acil yardım!!!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve incimxuxge tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : incimxuxge
  1. incimxuxge

incimxuxge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    walla buralarda buna benzer biş bulamadığım için bu konuyu açıyorum..dün annemle çok feci kavga ettik..ne yapacağımı biklemiyorum..
    sevgilimle biz çok iyi anlaşıyoruz,kendisi efendi düzgün..meslektaşım olan birisi..sorunumuz ise şu: nihayet evlenmeye karar verdik ve aileleri tanıştıralım dedik..annesi bize oturmaya geldi ve annemle birbirlerinden pek hoşlanmadılar..annem şimdi tutturmuş o kadın seni istemiyor(ki konuşmalar boyunca bende ordaydım hiç öyle bişey yok bence) biz babanla onaylamıyoruz diyor...kadın da annemde dişli insnlar ben bunu kabul ediyorum ama kadın beniseviyor ve hiç istememe gibi bi durum yok..geçen hafta gidip bana pırlanta takım filan almış takmak için...böyle hevesliler üstelik ama annem kadını dişine göre bulamadı bence...ezebileceği biri deil diye rahatsız oldu bence..daha ilecek bize gelemediler bile..kabul etmedi bizimkiler bi bahane buldular..babamı da doldurdu annem..çocuğa bişey diyemiyorlar çünkü aşkımın gerçekten kusuru yok...ama beni böyle mutsuz,umutsuz,berbat bi duruma soktular..ben şimdi ne yapayım??

2. 1 Ocak 2009
  3. canım eğer sen eminsen ısrar edebilirsin.vazgeçmeyeceksen annene söylemelisin onun bu tavrı senin evlilik hayatını eşin ve kayınvalidenle olan ilişkini çok olumsuz etkiler.annen biraz özverili olmalı.senin mutluluğun için.
    hakkınızda hayırlısı olsun canım :)

4. 1 Ocak 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    bu konuda biraz uzerlerine gitme ve evde coooooook uzuluyor gibi yap.. eminim uzuluyorsundur zaten ama daha da beter abart bunu,, annen elbet seninle konusacaktir. annene herkes gibi sen de sevgilinin ailen tarafindan sorunsuzca kabul edilmesini bekleigini ama bu tavirlarindan dolayi cok kirildigini anlat.. ardindan da sevgilinin annesinin tutumlarindan rahatsiz bir tavir gormedigini soyle.. anlat bunlari.. simdilik biraz zaman vermekten baska caren yok bence..

6. 1 Ocak 2009
  7. L0nginG

L0nginG Guest

Annen biraz dikkafali sanirim, oturup sakince konus diyecegim, ama bana öyle geliyo ki pek fikrinden vazgecmeyecek gibi...
    Babanla konussan, bunlari anlatsan? Baban cocukla bi tanissin önce, yada babasiyla ne bileyim...
    En azindan babani kendi tarafina cekmeye calis,
    oda annene inandigi icin hayir diyor sonucta kendisi tanimiyor ki...

8. 1 Ocak 2009
  9. suvesabun

suvesabun Rabbim yolundan ayırma! Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yazacak bırsey bulamıyorum... :kızgın: neden buyukler hep araya gırıp te ıslerı bozmaya calısırlar kı... :sm_confused: hayret bırsey.. ınsan evladını tanır ve senın yanlıs bırını secmeyecegını bılmesı gerekır... onca zaman beklemıssın ve evlenmeye karar vermıssın... bence son sozu sana bırakmalılar... o kadar da karısmamalılar bence... hersey gonlunce olsun... a.s.

10. 1 Ocak 2009
  11. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    valla canım benim anladığıma göre annen biraz hırçın..yani hep onun istediği olsun diye tutturan biri..eğer kayınvalide adayınlada konuştuğunda pek dediğini yaptıramayacağını anladıysa ondan seni ve babanıda doldurmaya çalışıyor olabilir...
    ama sen seviyorsun erkek arkadaşını,bir kusuruda yok diyorsun.üstelik kadından da rahatsız olmuyorsun..annen bence susmalı..al karşına mantıklı bir şekilde konuş..bunu sadece kendisi için istiyor çünkü..tatmin olmamış..kur kafasına al ekmeğini birisi olsun istiyor bence...kadın sana takmak için pırlanta takım almış bence daha napsın..o seni istemese varya senin için harcanan her kuruş gözüne batar,içini acıtır,kıskançlık yapar

bak benim kayınvalide istemeye geldiklerinde bir sürü patavatsızlık yaptı şok olduk kaldık..kadın cahil,insan içine girmemiş,nasıl davranacağını bilmiyor..eşimin rengi benzi attı...o gün annemde babamda kadına notu verdiler..ama eşimi biliyorlar..çok saygılı efendidir.birbrimizide seviyoruz diye ses çıkarmadılar..yoksa vermeseler bizimkiler vermezdi sonuna kadar engel olurdu..
    annenle konuş hala inat ederse,çok üzüldüğünü belli et...bence kıyamazlar...

12. 1 Ocak 2009
  13. EU1

EU1 Guest

ben de biraz babanı kendi tarafına çekmeyi dneemeni öneriyorum.. annem babamı dolduruyo dediiine göre babanın kanına girmen daha kolay olur :) 3ünüz bi yere gidebilirsiniz, sevgilin kendini biraz daha güzel ifade eder, babanın soruları varsa cevaplar.. herşey biraz daha netlik kazanır.. istersen bi dene bakalım ne olacak..

14. 1 Ocak 2009
  15. denizzelda

denizzelda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    farkında mısınız büyüklerin araya girdiği her sey zorlasıo tamam kötü anlarda destek oda olsunn yanı artık....ama araya girmeseler biz zte selim kafayla yapabiliriz die düşünüorm yada siz yanı..soncta aklınız basınızda iyi bir mesleğiniz var ve annenizi takmayın bence annenız sırf kendı egosu için sizim mtluluğunuza gölge düşürme hakkına sahip değildir..

16. 1 Ocak 2009
  17. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

belkide anneniz dışardan bakarak sizin görmediğğiniz şeyi gördü,
    hem ne demek annem kafasına göre ezebileceği birini bulamadığı için,
    istemiyor olsa gerek,
    insan annesini daha hiç tanımadğı içine girmediği bi aileyle kıyaslayabilirmi,
    çok yanlışş:nazar:
    Allah ım korusun yarın öbür gün sizin yanınızda sırf anneniz olur,
    oturup etraflıca düşününce annneni haksız bulabilrsin,
    ama anneler hiçbirzaman çocukların kötülüğünü istemezler,
    benim annemde bana bunları söylediğinde aynen böyle kızardım,
    ama şimdi hak veriyorum keşke dinleseydim biraz diyorum,
    bizim göremediğimiz şeyleri annelerimiz görür,
    sizde biraz annenizin gözünden bakmayı deneyin bence:nazar:

18. 1 Ocak 2009
  19. edi

edi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende extreme arkadaşıma katılıyorum. senin göremediğini belkide annen görmüştür. biraz daha izle onları tam emin ol canım evlilik bu çok ciddi bir olay. bir de annenin kafasına göre ezebileceği birini bulamadığı için istemiyor demen çok tuhafıma gitti. annenin öyle bir düşüncesi varsa bile çok tuhaf. illa bir taraf ezilcek diğer taraf daha mı baskın çıkacak yanlış bu düşünceniz. sen biraz daha bekle tam olarak tanı emin ol seni istediklerinden ondan sonra aileni ikna etmeye çalış. umarım hakkınızda hayırlısı olur...