Ailem sevgilimi küçük görüyor...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dove tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

7 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dove
  1. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sevgili ablalarım ve arkadaşlarım...
    Bir sevgilim var. Bana karşı çok çok iyi davranıyor. İlgili, özverili, 4 yıldır bana aşık ve sevgisinden ilgisinden bir şey kaybetmedi. Şu anda 24 yaşını bitirmek üzere ve beni ilk gördüğü andan beri hayatının geri kalanını benimle geçirmek istiyor. Ben de doğru kişiyi bulduğuma kesinlikle inanıyorum.
    Son 1 senedir ciddi anlamda zamanı gelince evlenmeyi düşünüyoruz.
    Tabi her şeyin bir sırası var, önce okulumu bitiricem (2 sene var) sonra iş bulucam ve çalışmaya başlıycam.

Bu sırada sevgilim de (kasımda) askere gidecek ve uzun dönem askerlik yapacak.
    Sorunum şu ki ailem sevgilimi benden düşük görüyor... Ciddi şeyler düşündüğümüz için aileme anlattık. Hatta gelip kendisi de babamla konuştu. Evde sürekli "o senin tırnağın edemez, ileride seni çalıştırıp paranı yiyecek." gibi cümleler geçiyor. Ona böyle ithamlarda bulunmasına dayanamıyorum, çok üzülüyorum ama karşılık da veremiyorum. Böyle dediğimizi ona söyleme diyorlar bir de..

Sevgilim üniversitede okuyordu, maddi sıkıntıları yüzünden okulu bıraktı. Ailesiyle problemleri olduğu için (anne - baba ayrı vs.) çalışmaya başladı ama işleri hiç istediği gibi gitmiyor. Sabit bir işi yok yani.

Evde sürekli onu küçük gören ve beni onunla olduğum için enayi olarak nitelendiren aileme kızmaktan çok kırılıyorum :KK43:

Her şey para pul değil diye düşünüyorum. İleride de lüks bir hayat istemiyorum. Şu anda da zaten babamın bir emekli maaşı var.
    Ama ailem haklı olarak iyi yaşamamı, onlardan daha iyi bir hayatım olmasını istiyorlar..

Ben ise dünya malında mülkünde pek de gözü olmayan biriyim. Sonuçta dünyanın yarısı benim olsa ölüp gideceğim bir gün, her şey arkamda kalacak, bir tek sevdiğim insanla huzurlu bir hayatım olsun istiyorum.

Bunaldım biraz, anlatmak istedim, buraya kadar okuduysanız teşekkürler...

2. 7 Eylül 2009
  3. mavi melek1907

mavi melek1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ailenin kötü niyetli olduğunu sanmıyorum hem daha önünde koca 2 sen var bu zaman içinde sevgilinde bazı şeyleri düzeltmiş olur iş vs. gibi ozaman ailende daha farklı bakar belki :)

4. 7 Eylül 2009
  5. Osso

Osso sıfırdan başlamak Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bazen ailelerin boyle itirazlarina kizabiliyoruz ama gun geliyor bazi seyleri yasayinca gorunce onlar hakliymis diyebiliyoruz. Simdi hakli olduklari bi nokta var, erkek arkadasinin sabit bir isi yokmus ki, askere gidecek, gelicek bir is bulana kadar daha epey vakti var yani zaman ne gosterir, bu zaman surecinde aranizdaki iliski ne yonde ilerler bilemeyiz. Maddiyat su an senin icin ne kadar onemli olmasa da dusun, evleneceksin,cocuk olucak belki, e giderler de articak buna bagli olarak. sonucta bir ev gecindirmek kolay degil ama sabit bir maasi olmadigi surece cok sikinti cekersiniz. Ailen senin iyiligini dusunuyor. Sevgi tek basina karin doyurmaz ama sabit maasi olaydi tepkileri bu kadar cok tepki gostermezlerdi sanirim sana. Onlar gelecek kaygisi icindeler senin adina ve bence cok da sert yaklasma onlarin bu tavirlarina. Zaten onunuzde ciddi bir seylerin olabilmesi icin cokca zaman da var. En iyisi beklemek ve gormek canim benim.

6. 7 Eylül 2009
  7. Fluttershy

Fluttershy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    459
    Ödül Puanları:
    163
    arkadasa tamamen katılıyorum benım de bır aakadsım vardı sevgılıs okulu bıraktı duzenlı bır ısı yok aılesıyel problemler fılan sonra kız kendı gormeye basladı cocugun eksıklerını zamanı gelınce herseyın toz pembe olmadıgını anlayacaksın ailen senın hıcbır zaman kotulugunu ıstemez cıddı dusunmek ıcın erken okulunu bıtır sevgılınde askerden gelsın calısmaya basla o zaman hersey daha net ve kesın gorunur aılenınde kıymetını bıl ınan sonra cok arıyor ınsan onları

8. 7 Eylül 2009
  9. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aileme çoğu konuda hak veriyorum ama bu tutumları da beni üzüyor :KK43:
    daha önümde yıllar var. umarım bu düşünceleri değişir...

10. 7 Eylül 2009
  11. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    2 sene varmıs evlenmenıze..
    ozaman kadar dusuncelerın degısebılır..
    ailelerın genelde dedıklerı cıkıyo haklı cıkabılırler..
    suan sıze ailenızın dedıklerı zor gelebılır ama gelecekde haklıda cıkabılırler unutmayın..
    suan sevgılınızın egıtımı işi sıze kolay gelebılır ama ılerde boyle olmıycakdır..

12. 7 Eylül 2009
  13. bebusum

bebusum Artık Daha İyiyim... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    135
    Ödül Puanları:
    113
    Daha çok zamanınız var bence bu kadar zaman önce daha henüz erkek arkadaşınız askerliğini yapmamaışken düzenli bir işi yokken ailenizle tanıştırmanız hata olmuş diye düşünüyorumm sonuçta ne demelerini bekliyorsunuz sizin iiliğinizi istiyorlar ama ortada ne bir iş ne askerlik var..erkek arkadaşınızı da ailenize sırf çok seviyorum çok ii bi insan gibi nedenlerle kabul ettiremeyeceğinizi tahmin etmeniz gerekirdi bana göre... bence bu konuyu aillenize bir süre açmayın konuşuldukça işin tadı açar erkek arkadaşınız askerden gelsin ii bir iş bulsun bir de öyle çıkın karşılarına hala istemiyrlarsa da ondan sonra ailenizin de düşüncelerini yabana atmayın derim ben

14. 7 Eylül 2009
  15. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    üniversitede iken para da neymiş çalışırız kazanırız derler sonra iş ciddiye binince hiçbişey istediği gibi olmayınca başlar kavgalar anlaşmazlıklar...
    bu lafım size değil ama 2 seneye neler değişir neler...ailenizin söylediklerini göz ardı etmeyin...taiki paranı yicek demeleri hoş değil ama herşey dengi dengine genelde...bence acele etmeyin durun bakalım askere gitsin gelsin sabit bir iş bulsun ondan sonra ciddi düşünün...
    iş olmadan evlenme planları yapan gençleri hiç anlamıyorum eliniz bi ekmek tutsun hele kızım...
    para amaç değil ama ihtiyaç bunu unutma..

16. 7 Eylül 2009
  17. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bu sekilde konusmaları yanlıs bence hemde cocuk calısmak istemeyen serseri bir insan olsa dicem haklılar ama degilmiş iş bulamıyor dogru duzgun napsın... annenle baban bu sekilde konusacaklarına yardımcı olup bir iş bile bulabilirler

18. 7 Eylül 2009
  19. 2yengec

2yengec Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aılenın dedıklerı senı acıtmasın canım.er yada geÇ onların dedıĞıne gelırsın.dıyolarsa bıŞıyler vardır bıldıklerı.kÖtÜ olmanı ıstemezler elbettekı.kaderıne yazılmıŞsa Öyle yada bÖyle olur gıdersınız.