Ailem sevgilimin işini küçümsüyor, sözlenmemizi istemiyorlar :'(((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve queen87 tarafından 21 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Eylül 2009
    Konu Sahibi : queen87
  1. queen87

queen87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgilimle 3 yıllık güzel bir ilişkimiz var. ılk günden beri hep evlenmeyi düşündük. Ama ben okuduğum için sabırla bekledik. Üniversite bitsin diye 2 yıl bekledik, sonra ben öğretmenlik okuduğum için girmem gereken sınavlara girdim; onların sonuçlarını da sabırla bekledik. Ve sıra geldi iş bulmama. Onu da buldum. Bu arada sevgilim de boş durmadı,çalışıyordu;işi bırakmak zorunda kaldı ama ben aileme karşı zorda kalmayayım diye lise mezunu olduğundan açıköğretim okumaya,dershaneye gitmeye başladı. En azından üniv. diplomam olsun,seni utandırmayayım diye düşündü. Hiçbir zaman ben daha eğitimliyim diye sorun çıkarmadı, tam tersine kurslara, iş mülakatlarına beni getirip götüren; başarılarımla havaya uçan o oldu. Hep yanımdaydı,hatta diyebilirim ki onun motivasyonu sayesinde böyle yüksek başarılar elde ettim.
    Ailem,özellikle annem baya evhamlı yapıda olduğundan 3 yıl anlatamadım ilişkimizi. Moderndirler ama onların kafalarında"Ya dersler kötüleşirse" "tartışırlar da sınavları iyi geçmezse" türünden endişeler yaşamasınlar diye anlatamadım. Yoksa ben küçüklüğümden beri ailemle paylaşırdım hemen hemen her şeyimi.
    Onca uykusuz gece,stres ve karın ağrılarından sonra 2 hafta kadar önce anlatmayı başarabildim. Ciddiyiz filan dedim, herşeyini anlattım ki aileler filan çok benziyor birbirine. Bu arada ablam 1 ay sonra evleniyor, onun düğünden önce bir söz taksak dedim.Tabi siz onunla ve daha sonra ailesiyle tanıştıktan sonra. Tamam dediler hatta şu zaman tanışırız onla, gelecek hafta ailesiyle,gelecek hafta söz diye.Ama bir hafta sonra söz anca askerden sonra olsun,2 yıl daha bekleyin.Hem işleriniz uyuşmuyor diyip tüm hevesimi kursağımda bıraktılar.
    Ben öğretmenim o satış danışmanı diye küçük görüyorlar onu.Ama o bu işi,sırf onlarla tanışırken işsiz sorumsuz görünmemek için kabul etti. Üstelik çok da yoğun çalışıyor. Ailesinin maddi durumu iyi.Hayalinde kendi işini yapmak var,sermeyesi de var.Ama askerden sonra planlıyorduk çünkü bir kaç ay sonra askere gidecek.
    Günlerdir ağlıyoruz,bittik tükendik. O kadar çok kavga koptu ki evde ailemle. 3 yıldır onu tanıyan destekleyen,seven, kardeşimsin sen de, arkanızdayım diyen ablam bile düğünün arasında olmasın,hem onlar büyük, haklı askerden sonra olsun diyor :KK43:( Kabus gibi geçiyor günler bizim için. Stresten devamlı ağlıyoruz,kalbime hep ağrılar giriyor. Kötü bir şey yapmıyoruz ki,hemen düğün de olsun istemiyoruz. Sabırla 3 yıl bekledik,artık biz de parmaklarımızda yüzük görmek istiyoruz.
    Aşkımla tanıştı ailem, en mutlu olmam gereken o gece de bile sürekli ağladım kavga ettik gece boyunca :KK43:(( Sen pırıl pırılsın bak,iyisin ama söz yapamayız askerden önce diyorlar. Biliyorum onun işi askerden sonra olacak ve henüz garantili değil diye.Benden profesör beklerlermiş, nasıl ayarlayabilirim ki sevdiğimin işini.Herşeyim 4/4'lük olamaz ki benim ama olmak zorunda gibi. Bu Cmt ailesi de tanışmaya gelecek. Ama ailem kararlı,işiniz hiç uyuşmuyor herkesle tanışırız ama söz askerden sonra diyorlar. O askerdeyken bende aklı kalacak, ben de kimsenin arkadaşlık tekliflerini istemiyorum. Yüzüğümüz olsa dünyanın en mutlu insanları olacağız. Sizce napmam lazım, nolur bir yol gösterin kızlar.Stresten biz de tartışıyoruz arada,bu sefer daha da çok üzülüyoruz
    :KK43:((Çooook bunaldımmm. Napıcam Allahımmm offf?:gitme:

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Mart 2010
  2. 21 Eylül 2009
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bunalacak birşey yok

durum ortada:nazar:

askere gidip geleceksengözlerimebaksanab

işini kuracakşakkıdı

sonra seni istetecekzemuszemus

2 hafta sonra nişanopuyorumnanaktan

6-7 ay sonra düğünsositososito

şimdi siz ısrar etmeye devam ederseniz zararlı çıkan sizin ilişkiniz olur:nazar:

az sabıryasakkelime

3 yıl beklemişsiniz, ne bu aceleÇok üzgünüm çoook

herşey için zaman gerekkkk buyrunnnnnnnnn

4. 21 Eylül 2009
  5. queen87

queen87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gerek ama bu zaman nasıl geçeceekk?:sinifsinif: Geldiğinde Mayıs,Haziran olacak Nişandan 1-2 ay sonra düğün olur nasip ederse Allahım.Çünkü ben yaz düğünü istiyorum. Şu an tek isteğim söz, yani çevremin herkesin bir sevdiğimin olduğunu bilmesini istiyorum artık. Bu kadarını da haketmiyor muyum?mafoldumben

6. 21 Eylül 2009
  7. EU3

EU3 Guest

canım nasip ne zamansa o zaman olması en hayırlısı olacaktır... sevgilini çok takdir ettim kendiyle barışık dünyayı seven biri senin başarılarınla mutluluk duyan biri ailene birileri helalinden para kazanan kızlarının boğazına helal lokma sokan bir damat istenmesi gerketiğini öğretmemiş sanırım..bence Allahtan en hayırlı zaman hangisiyse o zaman olsun de...Allahın dediği olur ölüm ve nikah yeryüzüne indiği an kim ne derse desin hiçbir şeyin önüne geçilmez...üzme kendini

8. 21 Eylül 2009
  9. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    canım durumumuz aynı
    sanki aşkımla beni anlattın herşey aynı
    ama ben evlendim
    ve de çok mutluyum
    maşallah
    annemle babam küçümsemediler ama endişelendiler nasıl olacak
    benim eşim normalde mühendis :))
    tanıştığımızda satış elemanıydı
    şimdi hazır giyimde kariyer yapıyor
    mühendislikle alakası yok yani
    inşallah siz de evlenir bizim gibi mutlu olursunuz
    ailelerimiz hep bizim iyiliğimizi istiyor
    ama sevgiyi gözardı edebiliyorlar malesef

10. 21 Eylül 2009
  11. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    anlamadım ben yüzük niye bu kadar önemli.. insanlar hiçbir şey beyan etmek durumunda değilsiniz ki.. hukuksal değeri de yok yüzüğün.. bu kadar üzülcek bişi göremedim ben.. erteleyiverin gitsin. yokolmaz illaki yüzük isterim diyorsan, takın kendı aranızda.. ne hesap veriyorsunuz ailenize? siz onların rızASIYLA olsun diye elinizden geleni yapmadınız mı zaten?
    takın kendı aranızda, askerlik dönüşü de daha ciddsini aile arasında takıverin.

12. 21 Eylül 2009
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    şimdiye kadar nasıl geçtiyse öyle geçecek yerimseniben

adamın işi gücü yok

annen baban nasıl verecek seni işsiz güçsüz birinesengözlerimebaksanab

biraz onların tarafından bakar mısın olaya:nazar:

yüzük olunca ne olacak? millet senin sevgilin oldugunu bilse ne olacak bilmese nesositososito

öğrenmesi gerekenler öğrenmemiş mi "ailen" :nazar:

gerisini ne taktığını anlayabilmiş değilimşakkıdı

sevgilin m baskı yapıyor?

askere gittiğinde onu terkedeceğinde mi korkuyor? öyle olsa bile , bir yüzük mü bağlayacak sizi size delikafadulden

ailenin zaten düğün telaşı var , şimdi sen kardeşini kıskanıyo gibi ne "söz istiyorum söz " diye tutturuyorsun ki yasakkelime

herşeyi ağız tadıyla yapmak varken zamansız bi zamanda ailenin üstüne gitmek, birşeyleri gönülsüz yaptırmaya çalışmakla hak etmiyorsun bence akannehir

14. 21 Eylül 2009
  15. queen87

queen87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

İnşallah canım ya çok sağol desteğin için. Ailem doktor, mühendis gibi meslekleri olan birini yakıştırabiliyorlarmış bana ancak. Ama sevdiğimin işi onların istediği gibi sipariş olamaz ki di mi?fisfisfis

16. 21 Eylül 2009
  17. queen87

queen87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ne kadar güzel ya. Senin için çook sevindim canım, inşallah darısı başımıza. Benimkiler de küçümsüyoruz demiyoruz ama nasıl olacak işleriniz uyuşmuyor hiç diyorlar.BU da beni üzüyor :KK43:( Zaten dediğin gibi herkes mezun olduğu bölümün işini yapamıyor ki bizim ülkemizde.İyi dileklerin için çok tşk ederim. Dediğin çok doğru,sevgimizi göz ardı ediyorlar:sinifsinif:

18. 21 Eylül 2009
  19. queen87

queen87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

İnsanlara beyan etmek değil isteğim, ben sadece gelecek teklifleri önlemek istiyorum. Ve o yüzük benim için büyük mutluluk kaynağı olacaktıDediğin doğru,kendimizi bu kadar ailemin rızası için paraladık. Ama ben kendi aramızda takıp,kendimi yalanla avutmak istemiyorum. Ciddi olsun istiyorum.senağlama

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.