Ailem sözümü attırdı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve truvalihelen tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : truvalihelen
  1. truvalihelen

truvalihelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Erkek arkadaşımla 5 yıldır birlikteydik.Sonunda zar zor sözlendik ama sadece bir gün sürdü.Ailem ailelerdeki kültür farkı sebebiyle sözü attı.Bana ya o ya biz dediler.Kendilerine göre haklı yanları da var tabi ama yaz biz...Verdiğim sözler yaşanmış yıllar hepsi geçti gitti.İki aydır neredeyse hiç konuşmadık.Dün aradı ağladı bana ve aileme o kadar kızgın ki.Onunla ailemin rızası olmadan da evlenemem.Ahını aldım mutlu olur muyum ki artık...Çok mutsuzum.Bu acı geçer mi herşey unutulur mu...

2. 31 Ağustos 2010
  3. Thetis

Thetis Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım ne oldu ki ailen böyle birşey yaptı ? bilmiyorumkismile

4. 31 Ağustos 2010
  5. truvalihelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Erkek arkadaşım doğulu bense batılıyım.Ailelerimiz uyuşmuyormuş diye cnm:KK43:oysa ben onlarla çok iyi anlaşıyordum.

6. 31 Ağustos 2010
  7. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    batılıların daha müsamahakar olması gerekmez mi?

8. 31 Ağustos 2010
  9. truvalihelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    İnsanları böyle doğulu batılı diye ayırmak çok çirkin.Çok üzücü ama ailem o aileyle yapamayacağımı düşünüyor:KK43:Başta ben seviyorum diye tamam dediler ama aileler bir araya gelince hiç anlaşamadılar.

10. 31 Ağustos 2010
  11. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.116
    Ödül Puanları:
    463
    iyi de siz sözlenene kadar aileniz aradaki farkı bilmiyormuydu da, sözden 1 gün sonra mı anladılar.. bilmiyorumkismile

Son düzenleme: 31 Ağustos 2010
  12. 31 Ağustos 2010
  13. CagLo

CagLo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tam olarak hangi konuda anlasamadilarki?
    tabiki aileler cok önemli ama sonucta sen evleneceksin o insanla.. yinede bazen aileler bizim askimizdan göremedigimiz, kacirdigimiz ayrintilari görebiliyorlar bu yüzden anlasmazligin neden kaynakladigini merak ettim.. anlatmak istersen tabi:KK66:

14. 31 Ağustos 2010
  15. truvalihelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Mesela nerede yaşayacağımız tam belli değildi.Ailem ömür boyu doğuda yaşamamdan korkuyor gerçi şuan ikimizde görevlerimiz dolayısıyla en az 5 yıl oradayız.Ayrıca doğudaki aileler birbirine çok bağlı bizi rahat bırakmazlar diye düşündüler.Mezhep farkı ırk farkı ne biliyim daha pek çok şey....

16. 31 Ağustos 2010
  17. truvalihelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Başta da karşıydılar aslında ama ben seviyorum diye kabullendiler.Geçen yıl tanıştırdım efendi çocuk, iyi falan dediler.Sonrasında da birkaç kez görüştüler.Ama iş tamamen ciddiye binince o gece akrabaların da etkisiyle onlar gittikten hemen sonra noktayı koydular.Keşke bu noktada bitmeseydi onun gururu o kadar çok kırıldı ki:KK43:

18. 31 Ağustos 2010
  19. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde bu aileler için sorun.Komşumuzun kızı da bir kürt ile beraber 7 sene olmuş ama ailesi asla kabul etmiyor.Soframa oturacak insanların da bize yakın olması lazım diye.Kız ayrılmıyor anne kabul etmiyor ki ailelerin düşüncesi oturup kalkacağımız ortak fikirlerimizin olacağı insanlar olsun istiyor

Tanıdığım bir doktor vardı o da eşiyle sırf alevi sünni tartışması yüzünden ayrılmış.Bizim için sorun gözükmeyen şeyler evlenince değişebiliyor yada aileler bundan rahatsız oluyor belki çevre belki kendilerine yakıştıramıyorlar