ailem ve aşkım arasında kaldım

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve laylaylom20 tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : laylaylom20
  1. laylaylom20

laylaylom20 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ....................................................................

Son düzenleme: 30 Mayıs 2012
  2. 23 Şubat 2010
  3. _NURUM_

_NURUM_ Guest

ne olursa olsunn ailene sırt çewirme canımmm.orta yolunu bulursunuz elbett.daha 22 yaşındasnn.sende oda okulunuzu bitirinn.mesleklerinizi elinize alınnn.
    inş sora herşeyy yoluna girer.ama şimdi aileni bırakıp gitmek gibi şeyleri çıkar aklındann

4. 23 Şubat 2010
  5. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.665
    Ödül Puanları:
    163
    Senin bu yaşta görmediklerini ailen mutlaka görüyordur. Bence bu ilişkiyi iyice bir düşün.
    Ailen senin asla kötülüğünü istemez. Unutmaki 100 tane sevgili bulursun ama aileni bulamazsın. Mutlaka senin göremediğin bir hatayı görmüşlerdir.

6. 23 Şubat 2010
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    akıl yaşta değildir şekerim... :eek:

ailen ... el oğlu o. yarın bir gün seni yüzüstü bırakır gider umurunda bile olmazsınakannehir

dönüp dolaşıp geleceğin yer yine ailen oluropuyorumnanaktan

hiçbr insan için ailene sırt dönmemelisin:eek:lmaz:

dinin ne bilmiyorum ama evlilik sadece bu dünya için yapılmaz

evlilikte samanlık seyran olmuyor. kalpten önce akılla mantıkla adım atılması gereken bir kurum bencehihoyyyt

8. 23 Şubat 2010
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    22 yaşındayım demişsin üstüne basa basa, sana herşeyin bilincinde olduğun bir yaş gibi geliyor değil mi şimdi? Ama fazla değil.

Bir evlilikte ailelerin anlaşması da çok önemlidir.
    Din farklılığı şimdi sana önemsiz bir ayrıntı gibi gelebilir ama iş ciddiye binince, evlenince, çocuklarınız olunca bu, sizin aranızda da sorun olabilir.
    Düşünsene çocuklarınızı hangi dine göre yetiştireceksiniz mesela? Çok basit bir soru:)) Herşey bu da değil elbet, aklıma ilk bu geldi.
    Dediğim gibi şimdi kavak yelleri esiyor başında, ama kazın ayağı öyle değil.

Ailene kulak ver.Hele ki böylesi yeni bir ilişki için aileni sakın karşına alma..
    Bu iş için acele etme.
    Zaten acele edecek bir durum da yok..

10. 23 Şubat 2010
  11. laylaylom20

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ailem onu tanımıyo ki... sadece farklı bi din ve ırka mensup olduğu için direk olumsuz bi yargıya varıyolar.karşımdaki kişi çok aşırı dindar bi insan değil zaten bu yüzden ilerde sorun yaşayacağımızı sanmıyorum.hatta din değiştirmeyi bile kabul etti benim için.ama annemler bunu bile yeterli görmüyo.bu sefer de ırk ayrımı var diyolar.
    ailem bu kadar baskı yapınca onlardan da iyice uzaklaşmama neden oldular.evde kendimi çok mutsuz hissediyorum.bunalıma girdim sanırım.hiçbişeyden zevk alamıyorum artık...

12. 23 Şubat 2010
  13. blush

blush Beriliçe ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    Erkek arkadaşın hangi dine ve ırka mensup ki ailen bu kadar karşı çıkıyor? :uhm:

14. 23 Şubat 2010
  15. laylaylom20

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    o türk ve müslüman.ben değilim...

16. 23 Şubat 2010
  17. blush

blush Beriliçe ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    Aileninki biraz gelenekçi bir yaklaşım. Türk olmayabilirsin ama Türkiye de yaşadığın için Türklerin adetlerine, kültürlerine zaten çok yatkınsındır. Ama farklı ülkelerde yetişseydiniz o zaman sorun çıkabilirdi. En iyisi para kazanıp kendi ayaklarının üstünde durduktan sonra kararınızı uygulamaya koymak. Başka çare yokmuş gibi görünüyor. Tabi o zamana kadar hala aynı kararda olursanız..

18. 23 Şubat 2010
  19. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    sen türk ve müslüman olsan bunu anlardım ama o öyleyse çok zor olur çünkü müslümanlar kolay kolay dininden taviz vermez canım...verdiğini düşünür ama illaki bi yerde patlak verir inancı.

bir de türkçe konuşuyorsun,istanbulda yaşıyorsun,o zman türk kültürüne ve müslümanlığa ailen aşinadır yani gidipte puta tapan birine aşık olmadınki,ben eğer yurtdışında yaşasaydım orda bir hristiyana aşık olsaydım biliyorumki ailem bunu anlayışla karşılar,ama burda bulsam bir hristiyan karşı çıkarlar.

o yüzden bence aileni ikna etme ihtimalin var,bu konuyu çokta deşmeden aşıla onlara bence bu düşünceye alışmalarını sağla