Ailem :(:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bLoodless tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bLoodless
  1. bLoodless

bLoodless Haklıyız Kazanacağız ! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kendi aiLeem (!)
    onlara ailem demek bile istemiyorum bazen biliyormusunuz ..
    Hergün aynı evin içinde aynı şekilde onları görmek zorunda olmaktan nefret ediyorum.
    Şuan yazmak istediklerimi onlara asla anlatamam.
    Anlamazlar..
    O yüzden burayıı seçiyorumm..
    Karşımdalarmış gibi içimi döküyorum..

Beni o kadar kırdınızz,o kadar yıprattınızkii..
    Sizden gördüğüm acıyı hiç kimseden görmedim..
    Sizin ağlattığınız kadar hiç kimse için ağlamadım..
    Ben hiç bir zaman "ailem benim herşeyim" diyemedim..
    "onlardan asla kopamam,vazgeçemem" diyemedim..
    çünkü bu sözleri hak edicek bir aileye sahip değilim.

Sen "Baba"
    Sana baba demek zorunda olduğum için bu hayattan nefret ediyorum.
    Bana saçma sapan gelen sebeblerden dolayı bağırıp çağırmandan bıktım artık..
    o içimi parçalayan sesinden,benimde bi gururum olduğunu unutmandan,söylediklerime gülüp geçmenden,yaptığın haksızlıklardan bıktım.
    Filmlerde,masallarda "kahraman" olarak görülen baba figüründen öyle farklısınki benim için bütün sevgimi tüketten.Hiç tanımadığım bir nefretle doldurdun içimi.
    Sözünü dinlemek zorunda olmaktan,sana boyun eğmekten,kurallarından,herşeye karışmandan,SENDEN nefret ediyorum..

Ve..

Sen "Anne"
    O kutsal annelerden değilsin benim için,
    Sokaktaki tanımadığım insanlar bile senden daha değerli.
    Hiç bir zaman yanımda olmadın bu güne kadar.
    Hep anlayış göstermeye çalıştım.Kötü şartlarda kötü bir dönemde büyümüş olmana bağladım beni anlamamanı.
    Ama sen hiç kendini geliştirmek için uğraşmadın bile.
    olanları kabul ettin hep,hiç bir denilene itiraz etmedin ve ben senin yüzünden bu kadar pasif bu kadar kendine güvensiz büyüdüm.
    Senin yüzünden,senden gördüklerim yüzünden hep ikinci planda kalan olmayı tercih ettim. Hiç bir zaman ifade edemedim kendimi..

Sayenizde kendiyle bile küs,kendi dünyasını yıkmış,başarısız,sevgisiz bir insan oldum
    Beni hayattan bıktırdığınız için teşekkür ediyorum size..

2. 4 Mayıs 2009
  3. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ay cnm neler yaptı ki bunlar sana ne kadar dolusun öyle bi akıcı şekilde yazmışsın ki hisselerini inanamıyorum böyle bi aileye seni en kadar yormuşlar sen herşeye rağmen ayakta dur kendini ezdirme mesleğini al eline ve hayatına bak gerisi çok çalışırsan emin ol gelecek ama onlarda hak ettiklerini görecekler işte herkes ana baba olamıyor ne yazıkkiiii

4. 4 Mayıs 2009
  5. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    ne olursa olsun anne baba su an sinirle yazdigini dusunuyorum bunlari...

hersey bizim icin hep seven bir ailemiz olsa bundada bir problem gorurduk...benimde bir cok problemlerim oldu ailemle dayakda yedim evin kurallarina uymam gerekdigide soylendi ama hic sirtimi donmedim...kiiiii su an cok uzakdayim aileme keske yanlarinda olsaydim demedende edemiyorum..su an anne olucam ve hayirli bir anne oluyum hayirli bir evladim olsun diye dua ediyorum... cok sukur beterinden saklasin rabbim...hakkindada hayirlisi olsun...ogrencisin eline iyi bir meslek al ayaklarin uzerinde dur gerisi allah kerim canim...yuce rabbim yardimcin olsun a.s.

6. 4 Mayıs 2009
  7. EU2

EU2 Guest

Pekı sen ''HıÇ DÜŞÜNDÜNMÜ BENıM BEN NEYAPTIME ETTıM DıE?? HıÇ ELıNE Bı KAĞIT KALEM ALIP ANNENLE BAABANIN HATALARINI BULUP YAZDIĞIN GıBı SENDE KENDı ARTI VE EKSıLERıNı BULUP YAZDINMI YÜZLEŞTıNMı KENDıNLE???

8. 5 Mayıs 2009
  9. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ......

Son düzenleme: 5 Mayıs 2009
  10. 5 Mayıs 2009
  11. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ergenlik bunalımını ağır atlatıyorsun sanırım... bu ne şiddet... biraz daha aklı başında düşün... hiç birimizin ailesi dört dörtlük değil.. hepimizin anne-babası sadece iyiliğimizi düşündükleri için bağırıp çağırmıştır..
    kendi adıma söylüyorum bende asi bir ergenlik dönemi geçirdim ve bir çok kez babam da bana bağırmıştır... ama hiç bir zaman babamdan nefret etmedim.. hala arada sırada küçük te olsa bir tartışmamız olsa bu dünyadan önce kimin gideceğini bilemediğimiz için ne babamı kendime ne kendimi babama kırgın bırakmamak için alttan almaya devam ederim..ve bunun bir zararını görmedim...

daha sağlıklı düşünmen dileğiyle....

12. 5 Mayıs 2009
  13. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    birde bu hayatta her şeyimizi değiştirebileceğimizi (evimizi,arabamızı,sevgilimizi,arkadaşlarımızı,eşimizi vs. vs.) ama anne-baba-kardeş ve çocuklarımızı değiştiremeyeceğimizi unutma....

14. 5 Mayıs 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok uzun süre biriktirdiklerinin patlamasını yaşıyorsun sanırım.

psikologdan yardım alarak daha güçlü bir şekilde atlatabilirsiniz bu süreci.

şuan yaşananların ve sebeplerin farkına vararak sorumlu tutup cezalandırıyorsunuz kendinizi bu patlamayla

lütfen destek alın.

16. 5 Mayıs 2009
  17. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Annen,baban,akrabaların...onlar sana sunulanlar arkadaşım,senin fikrini almadan senin seçemediklerin..
    Anlattıklarına bakılırsa keşke daha farklı olsalarmiş,keşke sana karşı daha ılımlı yaklaşabilselermiş.
    Ama en azından sen anne ve babaya sahipsin,hayatında ailesinden hiç kimseye sahip olamayanlarda var.
    Sen daha iyi insanları hayatına sokma şansına sahipsin,madem annen ve baban istediğin gibi değil o zaman sen olmasını istediğin insanlara sahip ol.
    Kimler olsun yanında istiyorsan,o zaman hayatını buna göre şekillendirirsin.
    Ancak unutma ki,bir aileye sahipsin her ne kadar memnun olmasanda.

18. 5 Mayıs 2009
  19. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    onlar senin annen ve baban onlar hakkında böyle düşünmemelisin....
    sana bişey olsa onların canı yanar...
    hayatta iken onların değerlerini bilmeliyiz...