Ailem

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lame tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

3 Eylül 2009
    Konu Sahibi : lame
  1. lame

lame Guest

slm aslında benim sorunum yıllardan beri var..
    ablamla aramızda 1 yaş fark var ..aynı yıl ünüversite sınavına girdik ben ,iki yıllık yeri yazdım kazandım ablam kazanamadı ...seneye tekrar girdi puanı düşük ailem özel okulda okusun dedi ozaman aldılar beni karşılarına ablanın piskolojisi bozulur biz onu özel okulda okutacağız...neyse 4 yıl özel ünüversiteye para verildi ....ozaman çok kızmamıştım sonuçta eğitim ben devlet sırasındayken o özelde....
    arkasından ben ablamdan önce evlendim sağolsun ailem her elinden geleni yaptı klasik çeyiz meselesi........ama ablam evlendi ablan üzülür diye bütün evin büyük eşyasını aldılar oğlan sadece beyaz eşyasını aldı..arkasından ikimiz çoluk çoçuğa karıştık ben otobüslerde gidiyorum ablama süpriz araba almış babam..bunun nedeni çoçuğu yaramaz belediye otobüslerinde sürünmesin....iki yıl önce olan oldu ablama ev aldılar .......zoruma gitti aylarca ağladım.acillerde yattım üzümtümden .aslında ailemi seviyorum ama bu yaptıkları onlardan uzaklaşmama sebep oluyor bu arada eşlerimiz maddi durumu aynı .......yani bende zengin değilim kız hergün gezip tozuyor ..senede iki kere tatilde ben 10 yılda iki kere gidebildim ...........ailem ona 100.000 lira ev alıyorsa bana baheneler uydurarak 100 lira veriyorlar
    önemli olan para değil ama üvey evlat muamelesi görüyorum........
    ailemle konuştum ama malesef hep bahaneleri var sanada ev alacağız ama bulamadık yani iki yılda piyasada ev kalmadı.enson ailem haçlık vermiş 2000 lira yuh dedim ya ...birde bana diyorlar sen niye temizlikçi almıyorsun ev işini kendin yapıyorsun....annne eşim memurdedim.. birde pişkin pişkin ablam ben her hafta alıyorum evlendiğimden beri yer silmedim demezmi.......ne yapayım kıskanç biri değilim hatta baba parasınada güvenmiyorum ailemden uzaklaşıyırum zaten bu gidişte uçurumlar olacak konuştum olmadı ne yapayım

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Eylül 2009
  2. 3 Eylül 2009
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.171
    Ödül Puanları:
    463
    ilginç anlattığına göre gerçekten bir ayrım var gibi ama yapabileceğin pekte bişey yok gibi, bu duruma demekki ablanın ikna kabiliyeti senden yüksek yorumunu yapabilirim anca

4. 3 Eylül 2009
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    anlattıgınıza göre bi evlat ayrımı var....üzülmektede haklısınız..........
    peki neden ailenize sormuyorsunuz...........neden ablama gelince herşey yolunda bana gelince bahaneler demiyorsunuz.........
    ablamın üzülecegini söylüyorsunuzda benim üzülecegimi neden düşünmüyorsunuz demiyorsunuz.........
    bence ailen ayrım yaparak ayıp ediyorlar...........
    bide tabiki anne baba ..evlatlarının yanında yardımında olucak.........dogru olanda bu fakat .......
    herşeyide aileden beklememek lazım.......sonuçta eşleriniz var.......
    kazançları var.........ablanızıda böyle alıştırmalarıda hoş degil..........
    sizde üzülmeyin diyecegim..........ama üzülmeyecekte bi durum degil gibi........

6. 3 Eylül 2009
  7. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Evlenip barklanmışsınız her ikinizde
    Neden hala aileden yardım bekliyosunuzki bende onu anlamadım..
    Benim eşim asla kabül etmez mesela ne ev ne araba..

ılğinç geldi..

8. 3 Eylül 2009
  9. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    271
    Ödül Puanları:
    153
    aileizin yaptığı çooook yanlış....hangi akla hizmet bu şekilde davranıyorlar anlayamadım...biri kız biri erkek olduğu halde çocuklarım arasında adaletsiz davranmaktan hep korkmuşumdur.bence baştan itibaren tepkinizi göstermeliydiniz ama yinede geç kalmış sayılmazsınız....

10. 3 Eylül 2009
  11. lame

lame Guest

zaten bir şey beklemiyorum söylemeyi...
    bunu 30 yaşıma kadarda beklemedim.....zaten öyle olsaydı 17 yaşımda derdim niye böyle diye .........ama artık zoruma gidiyor ....
    para mevzusu değil....mesela sürekli annem bana ablamı övüyor benim kızım şöyle akıllı benim kızım şöyle becerikli aynı bana çekmiş ..anasının kızı...benim kızım şöyle hassas bende öyleydim diyip duruyor artık gına geldi önceleri aldırmıyordum ama şimdi takmış durumdayım mesela aralarında bir şey oluyor ben olayın detayını babannemden duyuyorum anne benim haberim niye yok cevap unutmuşum.......
    para meselesi farkı madesel boyutu birde manevi boyutu var annem hazırlanmış tatile gidiyorlar benim haberim yok arıyorum kızım ben çeşmedeyim anne ani karar mı oldu diyorum yok unutmuşum sana...asıl olan dün tel konuşması neyse para verdim falan dedi sonra çoçuk meselesine geldi sen biraz çoçuğuna fazla yüz verdin iyi yetiştiremedin dedi bak ablana ne güzel çoçuk yetşiştiri üzüldüm üzüldüm koskoca kadınım yinede ailemden onay bekiyorum bu saçma gibi geliyor ama zoruma da gidiyor

12. 3 Eylül 2009
  13. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ailenin yaptığı çok yanlış resmen sana üvey evlat muamelesi yapıyorlar.ailene bunun nedenlerini sor.bu durumun aranızda uçurumlara neden olduğunu söyle

14. 3 Eylül 2009
  15. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    seni kücük görümceme benzettim

büyük görümcem yagcinin, yalakanin tekidir,agzi cok iyi laf yapar

laflariyla insanlari etkiler,birde kendini acindirmada bir numaradir,herseyi elde eder

ama kücük görümcem ,ablasina yapilanlara ragmen sakindir,birsey demez,agzi hic laf yapmaz

siyasetci konusamaz,yagci ve yalaka hic degildir,hatta kizdiginda bazen ,ablasini kiskaniyor bile derler(ailesi)

artik ailesinden uzaklasti,görüsmüyor,kaynanam görüsmür diye kizi nerdeyse reddetti,kocasiyla mutlu ev ,araba ,arsa aldilar

valla kücük görümcem bi care bulamadi sen bulursan yazda bende ona iletiyim benneyaptımki

16. 3 Eylül 2009
  17. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ailenin yaptığı resmen ayrımcılık..

bence şu şu sebeplerden dolayı ben size çok kırgınım şeklinde bir açıklama yap ve çok çok zorunlu haller dışında görüşme...belki kafalarına bişeyler dank eder....

18. 3 Eylül 2009
  19. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    niye eve kadın almıyorsun deyince ben kira veriyorum o yüzden kadına verecek param yok diyemedin mi? Ona niye harçlık verdiniz ben tatile bile gidemiyıorum niye bana verilmedi diyemedin mi? Çok ezdirmişsin kendini be güzelim. Bu konularda biraz hep içine atmışsın galiba. Ablama ev araba alındı bana niye alınmadı de. Haksızlık ettiniz bize de.