ailemle gorus farklılıgım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve missblair tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : missblair
  1. missblair

missblair Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    meraba ben lise 2.sınıf ogrencisiyim
    sorunum ailemin dini baskısı benim bazı goruslerim onlardan farklı mesela ben kapanmak istemiyorum onlar zorluor ozellikle babam kendisi despotluguyla nam salmıstır zaten
    bana kurallar koydu namaz kılmazsam kuran okumazsam basımı kapatmassam bi süre sonra bana siddet uygulayacakmıs ve zorla yaptıracakmıs bunları
    sinir oluyorum ben ya bende inatcı biriyimdir kesinlikle istemedigimi yapmam baskasının boyundrugu altına girmem
    zaten kapalı gibi yasıyorum oda ayrı konu kısa kollu bile giyemiyorum dar pantolon giymem yasak annem hissediyo istemedgimi ama burda yasıyosan benim kurallarıma uycaksın diyo seni bıraksak dindiz imansızlar gibi askılı sortla dolasırsın diyo
    ben namazımı kılıyorum cok sukur niye dinsiz olayım beni dinden uzak goruyomus eger boyle olmaya devam ederdem okuldan alcakmıs !
    kısa kolluyla dısarı cıksam babam oldurur beni heralde yani abarttıgımı dusunubilirsiniz ne varki giymeviyer diyebilirsiniz ama kısıtlanmak benim icin cok zor
    biz kadınlar havuzunda giriyoruz havuza orda bile bikini giymem yasak allahtan giydigimi bilmiyor annem de bazen alttan alır soylemedi allahtan

evde baska sebeplerden oturu de hergun kavga olur zaten babam annemi nerdeyse sinir hastası yapcak annemde herseye sinirlernir gecen onunla konusurken (bana kızıyodu) cevap vermedim diye kalbimi gercekten cok kırdı

bu arada benim sevgilim olsa (ki yok ve olmıcak yani olmasını ben istemiyorum) babam cok kızar oldurur yani ama kendisi annemi aldatıyor galiba buyuk ıhtımalle olmasa bile baska kadınlarla arkadaslıkları ve aralarında gecen uygunsuz konusmalar var dindar bir adama bunlar fazla bazen herkese soylemek istiyorum ama soyleyemem tabi

2. 15 Ağustos 2010
  3. CeYLo

CeYLo Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    konuyu açtı gittibilmiyorumkismile

4. 15 Ağustos 2010
  5. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Dini konuları tartışmak bu forumda yasak :kahve:

6. 15 Ağustos 2010
  7. missblair

missblair Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yok gitmedim babamıın bilgisayarı actıgımı gormemesi gerek kitap okumadıgım icin yasak gelirse hemen kapatıyım diye cıktım oturumu kapatmadan cıkınca bazen sayfa sifre bilgileriyle tekrar geliyor

8. 15 Ağustos 2010
  9. nalansu09

nalansu09 çatlak patlak yusyuvarlak Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    az daha sabret okulunu bitir kafana göre birini bul ve hemen evlen istedigin gibi yaşa ..napcan ki başka :)))

10. 15 Ağustos 2010
  11. merguana

merguana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148

valla ya iyi ailesi olan birini bul evlen.onlardan sana fayda gelmez.insan çocuğuna böyle yaparmı?üzüldüm durumuna.

Son düzenleme: 16 Ağustos 2010
  12. 15 Ağustos 2010
  13. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Söyledin bile,hemde yüzlerce kişiye akannehir

14. 16 Ağustos 2010
  15. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok yanlış bir durum. Böyle babalık olmaz. Yapmazsan şiddet uygularım falan da ne yani.

Aileni uyarabilcek bir yakının yok mu peki?

Sen derslerine konsantre ol. Güzel bir ünv kazan. Ve o evden kendi ayakların üzerinde durarak kurtulmaya bak.Senin için en iyisi bu olcak.

Ama tabi o zamana kadar napcaksın. Huylarına git dicem ama bi genç kız için çok zor bir durum.

İşte bu şekilde yalana alıştırılıyor çocuklar. Giymedim diyosun ama giyiyosun.

Ayy nerden tutsam elimde kalcak.

Allah kolaylık versin ablacım.

16. 16 Ağustos 2010
  17. missblair

missblair Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

tesekkurler umarım verir
    magazada bisey begeniyorum ama sadece begeniyorum istedigim hicbiseyi giyemedim hani bunu gectim arkadaslarımla dısarı cıkmama bile izin vermiyorlar artık kimse beni cagırmıyo bile hep ben konu dısında kalıyorum yani zaten cok sık cımıyoruz belki2- 3 ayda 1 haftasonu

herkes mı bunları yasıyo normalmi bunlar

18. 16 Ağustos 2010
  19. CeYLo

CeYLo Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım tamam hiç bi şekilde kolay değil yaşadıkların
    ama lütfen kurtulmak için bu yaşta evlenmeyi düşünme yada tek kurtuluşunu evlilik olarak görme
    oku canım üniversiteyi kazan
    2 sene daha dayan ve oku kurtul
    ama asla erkek peşinden koşma:eek:lmaz:
    ve onların böyle yapmasıda seni dinden soğutmasın:KK43:
    babanla konuşacak bi akrabanız falan yok mu?
    genç bi kızın gezip tozmak hakkı bence