Ailemle ilgili Parasal sorunum var... :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve potansiyel tarafından 4 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : potansiyel
  1. potansiyel

potansiyel Guest

arkadaşlar ailem yani annem ve babam gün geçtikçe paraya daha düşkün hale gelmeye başladılar.onlara da hakveriyorum elbet,çünkü çok şey geçirdiler çok şey yaşadılar ve insanların artık değerinin parayla ölçüldüğünü gördüler.fakat artık ben kendi adıma gerçekten bunalmaya başladım.herşey para üzerine kurulmaya başlandı sanki.zevklerini erteler oldular annemle alışverişe gittiğimizde bile bişeye bakmadan önce fiyatını soruyor.ev hanımı kendisi,anlıyorum ki kendini ev hanımı olmakla ve eve para getirmeyip senelerce hazır yemekle suçluyor.hep böyle ima var sözlerinde.ve birkaç ay oluyor isteğe bağlı emekli oldu,emekli maaşını alır almaz babama veriyor içinden hiç kendi için tek bir kuruş harcamadan.o da onun hesabına bankada hesabına yatırıyor.

bana gelince şimdi işsizim geçen sene çalıştığıım dönemde babam bin tembih etti paramı harcamamam için,başta yok ık mık dedim kendi paramı kazanmak istiyorum ben.yok kendi hesabımdaki param aynen duruyor hiç dokundurtmadı bana sürekli elime harçlığımı verdi hala veriyor,ama bir yandan kendi gönül rahatlığıyla bu verdiği parayı harcayamıyorum artıkbir yerden sonra.ve annem de surat yapmıyo da değil.önemli birşey almak istediğimde onların onayını almak zorunda kalıyorum.ve bunlar benim artık hoşuma gitmemeye başladı.babam iyi niyetiyle yapıyor ama ben bu kadar maddiyat üzerine kurulu bir hayatın içinde olmaktan boğuluyorum.he gelecek içinmi yaşıyoruz,kaç yaşına geldim ve kendi ayaklarım üzerinde durmak istiyorum sizce ne yapmalıyım inanın çok kararsızım hem onu kırmak istemiyorum hem kendi kararlarımı vermek istiyorum.bu durumda babamı dinleyip baba parasıyla yaşamaya devam mı yoksa kendi kazandığım parayı ne kadar çok olmasa da gönlümce harcamakmı kafam çok karışık

2. 4 Temmuz 2009
  3. forga

forga Guest

baban kazanmış olduğun parayı sana özel bi hesaptamı yoksa kendi hesabında mı tutuyor
    ve kaç yaşındasın, eğer yaşın küçükse, bu işleri kıvıramayacağını düşünüyor olabilirler

4. 4 Temmuz 2009
  5. potansiyel

potansiyel Guest

hayır canm kıvıramayacağımdan değil,iyi niyetle yaklaşıyor geleceğim için o paranın orda birikmesini istiyor tek neden bu.25 yaşındayım ben param kendi banka hesabımda duruyor..

6. 4 Temmuz 2009
  7. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bence ailen sonuna kadar haklı forumda çok rsatlıyoruz eşiyle sorun yaşayan ve beş parasız insan.

Kime ne olacağı hiç belli olmaz yatırımdan zarar gelmez bekarken ailen bakıyo sonuçta ekmek elden su gölden neden harcayasın birikimini. Annen bak erkek eline bakmak çok zordur helede o erkek baban değilse evleneceğin zamanı düşün ve bence ailene hak ver bu konuda.

8. 4 Temmuz 2009
  9. forga

forga Guest

evet dediğin gibi kötü bir niyet olmadığı belli
    ama bilirsin anne babaların gözünde yetişkin bile olsan çocuksundur
    sanırım bu konuyu konuşmaya hiç cesaret edemedin babanla
    ama dediğin gibi sürekli hesap kitap, topla çıkar can sıkıcı, bazen parasına bakmadan bişeyleri almak ister insan

10. 4 Temmuz 2009
  11. sudem.

sudem. sebebi hayatim yavrularim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ailen senin iyiligini istiyor canim. bu devirde her sey para. annede ,babada , arkadas da eger parasiz muhtac ol inan yaninda kimsen olmaz. Allah kimseye muhtac etmesin. ailen biraz abartmis belki ama inan senin arkan saglam olsun kimseye muhtac olma diye..

12. 4 Temmuz 2009
  13. potansiyel

potansiyel Guest

sürekli konuşulan konu para olunca,etrafımızdaki aile dostlarının harcamalarına bile yorum yapılıp bu harcamaların gereksiz olduğu onların da har vurup harman savurduğundan bahsedildikçe artık bunalmaya başladım.kesinlikle cimri değiller,babam gördüğü yardıma muhtaçinsanlara sürekli yardım eder hatta parasının kıymetini bilmemekle suçlarız ozamanda :) bilmiyorum kızlar bunaldım cidden benim de hoşuma gidiyor yatırım olması bi yandan aslında zaten fazla kazanmadım da,bilmiyom valla dediğiniz gibi bu zamandaki erkeklerin eline bakmak da zor iş..