ailesi istemiyor diye ayrılan erkege kızılıyorda kız yapınca neden birsey denmiyor

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve zhr79 tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

24 Şubat 2010
    Konu Sahibi : zhr79
  1. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    benim burda olsun cevremde olsun dikkatimi ceken birsey var burdada herhangi bir konu acılıp ailem erkek arkadasımı istemiyor dendiginde bırak ailenin bildigi birsey vardır gelecegi sen goremiyorsun onlar goruyor gibi seyler soyleniyor ama tam tersi kız erkek tarafından aynı bahaneyle terkedildiginde demekki sevmiyormus zaten o adamla evlilik olmaz deniyor..ben anlamıyorum cevredede boyle karsı taraf bunu yapınca kotu insan sevmeyen oluyor kendi tarafından biri yapınca vardır bildikleri deniliyor..neye gore dogru bu anlamadım bana gore erkekde olsa kızda ailesi istemiyor diye sevdigi insanı bırakmamalı

2. 24 Şubat 2010
  3. december90

december90 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    250
    Ödül Puanları:
    88
    evet canım haklısın bnimde başıma geldi bnimde ailem istemiodu ama onlar istemediği için ayrılmamıştım başka sebeblerden dolaı ama ailelerin dedikleride birbir çıkıo buna ne dicez canım

4. 24 Şubat 2010
  5. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    oyle degil ya bazen aile daha zenginini daha tahsillisini istedigi icinde karsı cıkıyor..aynı durumun basına geldigini dusunsene seni istemiyorlar mesela bu kız iyi kız degil vs o zaman ne dusunursun

6. 24 Şubat 2010
  7. busrae

busrae <3 Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Valla canım iyi hoş demişsinde okadr sene besle büyüt sen gitsin kızın yada oğlun ( hırsız, dolandırıcı, katil, yada herhangibi sebeple hapse girmiş, yada aile kötü, dini uyuşmazlık, vs vs.. )gibi bi insanı seçmiş yada ailesinde bu tür insanlar var illa Bu sebepler olması şart değil benzer sebeplerde olabilir ve sana ters gelen huyları var şahsın.. tabiki ailenin uyarı yapması gerekir. Bazen aşk sarhoşu olabiliyo insan ve doğru kararlar veremiyebilir.. Ve burda ailenin rolü tabikide çok büyük.
    Ama şöle bi durumda bunun eli yüzü düzgün değil, işi yok, evi yok,biz bunu beğenmedik gibi sebeplerden ötürü ailen sana geliyosa tabikide bırakmıcaksınn sevdiğini...
    Ailenin herzamn yapıcı olması gerekir..

8. 24 Şubat 2010
  9. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    cnm haklısın bu sitede de bu çok var.ama bir düşünürsek,erkekler aileye daha az bağımlı olmalı yani ne bileyim eğer sevgilimin ailesi beni istemezse o karşı çıkar dinlemez benimle evlenir,yani bu konuda zorlanmaz bile,çünkü ailesinin desteğine ihtiyacı yok maddi olarak,manevi olarakta zaten zamanla barışırlar diye düşünür

ama eğer kadın ailesine rest çekerse,bir çok kadın gibi kocası dışında maddi dayanağı kalmaz,boşanma durumu olduğunda aileye geri dönme yüzü bulamaz,manevi olarakta kızlar aileye daha bağlıdır.

diye düşünüyorum..

10. 24 Şubat 2010
  11. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    benim yazdıgım seyi anlamadın sanırım bu yuzden erkekler terkettiklerinde burda vay nasıl erkek sahip cıkamamıs deniliyor ama kız yaptıgında haklısın ailene sırt cevirme deniliyor ne alaka bunu anlayamıyorum..

ben cok gordum cevremdede cocuk araba aldıda daha arabanın koltuklarının posetlerini cıkarmadı diye kayınvalide bunlar gorgusuz deyip istmediler kızda ayrıldı simdi burda nerde var mantık yani

12. 24 Şubat 2010
  13. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bilmem ozaman ortada sevgi olmuyor gibi geliyor bana

14. 24 Şubat 2010
  15. scarlette

scarlette Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılıyorum....:nazar:
    erkek ailesini bıraksın ama kıza geldimi aile bulunmaz:sinifsinif:
    hiçte değil kızda fedakarlık edebilmeli-tatlicadiarzu-

16. 24 Şubat 2010
  17. busrae

busrae <3 Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Tama canım anladım seni ama buraya yazanlar sebebini bahsetmiyolar ki, üstten anlatıolar, sen naptın bu aileye nie seni istemiyolar gibi bi soruda yöneltilmiyo açıkcası
    ama senin söledğin tipte insanlarda var yanii ve çok üzücü bi durum yaa allah kimsenin başına vermesinn böle bişey..

18. 24 Şubat 2010
  19. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar neden öyle diyosunuz.kız evi naz evi diye boşa denmez..çünkü kız evden bir çıktımı dönüşünde eskisi gibi olmuyor hiç bir şey..ama erkek için hayat daha kolay..dolayısıyla kızların ailesi daha çok düşünmek zorunda oluyor ve toplumda bu düşünceden dolayı kız ailesinin onaylamadığı durumları tolere ediyor..