Ailesi ..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve SweetiSh tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

9 Ekim 2009
    Konu Sahibi : SweetiSh
  1. SweetiSh

SweetiSh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,

Önümüzdeki hafta düğünümüz var.. ama gerçekten çok stresli zamanlar
    geçiriyorum.Doğrudur düğün sıkıntısı stresi herkesde olur diyeceksiniz ama bizim sorun
    çoğunlukla aileler daha doğrusu nişanlımın ailesi.. Okadar çok özensizler ki.

Öncelikle şöyle anlatmak isterim,ben nişanlımın durumunu bildiğim için onu olduğu gibi
    kabul ettim ve beraber oturmak istedim. onu ve ailesini sıkıntıya sokmamak için. Ama bu
    kadar düşünceli olmak gerekli miydi işte bunu bilmiyorum çünkü ailesi beni istemeye
    geldiklerinde olur olmaz bir sürü patavatsızlık yaptılar.Mesela yatak odası takımını
    beraber oturacağımız için onlar alacaklardı.Nişanlımın halası ve babannesi 'sizin almanız
    gerekirdi ama biz alıyoruz beraber oturcakları için' diye dokundurtma yaptılar sağolsunlar.
    Daha istenir istenmez kimin ne alacağının pazarlığı yapılır gibi. Adetlerden konu açılırken
    adet yerini bulsun diye ne istediğimizi sordular.. Hani set,bilezikler felan.. Bizimkiler zora
    sokmamak için hiçbirşey istemediler.Onlarda 5 bilezik ve set yaparız dediler.. Kii söz
    zamanında bile yüzük istemedim bi tane alyas alırız gerek yok diye.Nişan zamanı da
    alışverişte birsürü problemler oldu istediğimiz yüzükleri almadılar.. ama nişanlımla yalan
    dolan gittik beğendik başka alyans.Kredi kartına taksit yaparak.. Nişanlığımı önceden
    begenmem bile birsürü tartışmalara yol açtı.Önceden gidip bakmıştım kii insanda heves
    olur ister istemez gider bakarsın bunu bile laf ettiler..Nişanda 2 bileziği taktılar kalanları
    düğün alış verişinde alacaklardı.ama set ve bilezikleri kafalarına göre almışlar hiç
    söylemediler bile. Ve düğünümüze 14 gün kala alışverişe çıktık. alışverişte hiçbirşey
    almadılar sadece gelinlik ve bindallık.. onlarda kiralıktı zaten.Ayrıca bayramdada
    gelmemişlerdi.Bizlerde bayramda geline bohça gelir elbisesi alınır.Almadıkları için
    alışverişte telafisini yaptılar.Bohçayıda bu hafta getirdiler.içinde sadece alışverişte aldıkları
    vardı. Ve bohçada yoktu poşete koyup getirmişler.Annem gerçekten çok şaşırdı.Ne
    bileyim içinde bana özel bi eşarbı havlusu ıvır zıvır olmalıydı.Belki diyeceksiniz bunlar
    mutluluk getirmez önemli değil .. evet gerçekten değil ama insanın az çok değerini koyar
    ortaya bunlar..Yani el emeği neticede insan içinden gelir yine yapardı çünkü bunlar maddiyata bağlı şeyler değil.
    Ve ailesindeki tüm hanımlar ev hanımları.yani zamanları
    oldukça bol..

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  2. 9 Ekim 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Karınca duası gibi, yazı boyutunu ya da karakterini değiştirseniz. :hulya:

4. 9 Ekim 2009
  5. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153

okunmuyordu canım ..karınca duası gibiydi...

6. 9 Ekim 2009
  7. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    153
    bazı ailelerde böyle özen olmuyor cnm
    benim nişanlımın durumu oldukça iyi.fakat onlarda çok özensiz.
    tamam belki sizinkiler kadar değiller ama onlarda bi değişik yani.
    siz ne verdiniz peki bohça olarak?
    damada sen neler aldın?

8. 9 Ekim 2009
  9. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    nişanlın bu sıkıntılarının farkında değil mi ?
    ama inan herşey boş biliyor musun !
    evlenince mutluluğun ve huzurun olsun sana yeter!
    bunlar fasa fiso cnm ...
    ama resmiyet ve mesafe korunmalı bence her daim ...
    bir ağırlığın olmalı...

10. 9 Ekim 2009
  11. SweetiSh

SweetiSh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kusura bakmayın kızlar düzelttim şimdi, Ben ona her ne lazımsa yapmaya çalıştım benim babam yok annem ve ben çalışıyoruz.. evimizin borcu vardı onu ödüyorduk ailesi sürekli sıkıştırıyordu kızım ailenle ne zaman tanışacağız diye.Ama babamla ilgili sorunlar olduğundan tanıştıramıyordum. Önceden düğünü istediler hatta nişan yapmayalım düğünü hemen yapalım dediler.Annemde ben hemen yapamam dedi.ama eksik hiçbirşey kalmadı.Allaha şükür üstümüze düşeni fazlasıyla yaptık. Herşeyinide aldım ama asıl kızdığım ortada yapılan sadece yatak odası kii borcu duruyor düğünden sonra ödenicek..yanii bişi yokken hala lafların yapılması ve bişilerden kısılması. Annemde bana soruyor Madem durumları iyi değil neden beni sıkıştırdılar.Önceden olsaydı nasıl yapacaklardı diyor.ve gerçekten vericek cevap bulamıyorum

12. 9 Ekim 2009
  13. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sen sen ol yol yakınkan azcık aşım kaygısız başım de ayrı eve çık güzelim
    sorun çıkmış zaten al nişanlını konuş ben özveride bulundum siz özensiz davrandını benim bu özenimle baş tacı edilmem lazımdı de ben sizin iyiliğiniz için düşünmüştüm de
    bugun alyansı gizli aldınız canım
    yarın eve bişey alacağın zaman nolcak yada onlar sana sormadan eşya değiştiricek vs
    hiç düşündün mü bunları
    şimdiden sana soğuk davranmışlar mazallah annen baban size gelirse ne derler kimblir
    düşün taşın sık dişini biraz ve otur konuş bi göz odada olsa ayrı eve çıkalım de..

14. 9 Ekim 2009
  15. SweetiSh

SweetiSh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynen canım ya kayınvalidem evindeki eşyaları değiştirmeyi düşünüyor bende kızdım.. madem herşey borçla yapılıyor düğün zamanınımı buldu eşya almak diye. Zaten nişanlımda istemiyor hemen ayrı bir eve çıkacağız inşallah Allah kısmet ederse :sinifsinif:

16. 9 Ekim 2009
  17. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ayrıca eklemek istedim annen senden sonra tek başına mı kalıcak :KK43: bak canım madem onun borcuda size kalacakmış
    ayrı eve çıkın bak pişman olmayın sonra çok üzülürsün çok yıpranırsın ben boşanmanın eşiğindeyim benim gibi olursun sen kıyamazsın özveride bulunursun ama olan sana olur
    küçücük yaşta çekilicek çile değil :KK43:

annene bişey olsa o evde yanında kaç gün ağırlayabilirsin
    senin evin olsa rahatlıkla ağırlarsın..

18. 9 Ekim 2009
  19. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    birde eşyaların borçlarınıda size yıkıp biz sizin için aldık hadi ödeyin deyiverirlerse nolcak
    onları ödeyeceğine kendi evine beğendiğin eşyayı alırsın azcık uzak dur mesafe koy önce kıymete bin değerini anlasınlar
    sonra kıymetin anlaşılınca aranız düzelir..
    babannemler ilk zamanlarda anneme çok çektirmişler babam annemin üzülmesine dayanamamış hemen ayrı eve çıkmışlar babannem 2 gelini daha olana kadar anneme değer vermedi
    ama iki gelinide kendisine soğuk durunca baktı ki annem gerçekten kıymetliymiş ..