AKBANK 7. Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  20 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali bu yıl 7. kez düzenleniyor. Yeni fikirleri desteklemeyi ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan festival, 7 -17 Mart 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

  Akbank 7. Kısa Film Festivali programında, “Festival Kısaları”, “Uluslararası Bölüm”, “Kısadan Uzuna”, “Belgesel Sinema”, “Canlandırma Kısalar”, “Özel Gösterim” ve “Deneyimler” bölümleri yer alıyor. Bu yıl da sinema severler için seçkin bir festival ortamı oluşturmayı hedefleyen festivalin son başvuru tarihi 04 Aralık 2010.

  Yarışmaya katılan ve ön elemeyi geçen filmler, Festival Kısaları bölümünü oluşturacak ve festivalde izleyicilerle buluşacak. Ayrıca kurmaca ve belgesel kategorilerinde oluşturulacak iki ayrı jüri tarafından, her iki kategoride “En iyi film” seçilecek ve eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından;

  En iyi kurmaca ödülü için; 8 bin TL

  En iyi belgesel ödülü için; 8 bin TL ile ödüllendirilecek.

  Akbank 7. Kısa Film Festivali yarışması başvuru formları, Akbank Sanat’tan ya da Akbank Sanat - KISA FİLM FESTİVALİ ve www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilir.