Akdeniz Anemisi hakknda bilgisi olanlar ltfen yardm

Konusu 'Hematoloji - Kan bilimi' forumundadır ve asnil tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : asnil
  1. asnil

asnil içimin gülen yüzü... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar kardeşim kasımda evlenecek ve kendisinde akdeniz anemisi çıktı (evlilik için yapılan testlerde) normal anemiyi biliyorum kansızlık demek ama Akdeniz anemisi hakkında bir bilgim yok ve korkuyoruz ilerde bebegi olursa bir sorun olurmu yada bebek yaşamaz gibi şeyler duydum cevremdekilerden böyle birşey varmı , aranızda akdeniz anemisi olanlar varmı acaba nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz yani bir tedavisi varmı yada tedavilik bir durummu onu bile tam olarak bilmiyorum.

2. 28 Eylül 2009
  3. asnil

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bu konuda bir bilgisi olan yokmu acaba , ani bayılmalara falan neden oluyormuş diye duydum böyle birşey yaparmı acaba

4. 12 Kasım 2009
  5. ILIM

ILIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bende eşimde talesemi taşıyıcısıyım. Taşıyıcılık bir hastalık değil ve hiç bir şekilde kişide rahatsızlık görülmüyor. Sadece taşıyılarda nadir olarak kansızlık ortaya çıkıyor. Ama bizim gibi hem eşi hemde kendisi talesemi taşıyıcısı olursa o zaman ileride doğacak bebeklerinin hasta olma olasılığı var. Ben bebeğimi bu yüzden yeni kaybettim hamileliğim 18 haftalıkken sonlandırıldı.

6. 20 Kasım 2009
  7. asnil

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun canım , Allah sabır versin umarım en kısa zamanda saglıklı bir hamilelik yaşayıp saglıklı bir bebegini kucagına alırsın , bizimde korkumuz ilerde bebege birşey olurmu diye , bizde sadece birisi talesemi umarım bizdede herhangi bir sorun çıkmaz bu sene bebek düşünmüyorlar daha 10günlük evliler ama ilerde bir sorun yaşamaktam korkuyorlar.

8. 25 Kasım 2009
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  10. 10 Aralık 2009
  11. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben akdeniz anemisiyle akdeniz ateşinin farklı hastalıklar olduğunu biliyorum

12. 15 Aralık 2009
  13. asnil

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende öyle oldugunu biliyorum akdeniz atesi daha tehlikeli ve kesinlikle tedavi edilmesi gereken -bir rahatsızlık diye duymuştum

14. 15 Aralık 2009
  15. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    akdeniz anemisi olan kişilerin belirli aralıklarla kanlarının değiştirilmesi gerektiğini biliyorum
    baba taşıyıcıysa çocuk aktif hasta olur diye biliyorum.
    baba hastysa çocuk taşıyıcı olur. ama tabi google da aratsan daha kesin şeyler öğrenirsin canım kanımca...

16. 17 Aralık 2009
  17. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  18. 29 Nisan 2010
  19. sxoxzkan

sxoxzkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    üzüldüm geçmiş olsun bizde de aynı durum söz konusu %25 hasta olabilir diyorlar ama nedense olumlu örnekte pek göremiyorum biz de yeni çocuk düşünmeye başaldık ama sanırım ben malasef kara kara düşünmeye başladım