Akdeniz Anemisi taşıyıcısı çiftler var mı tüp bebek deneyen????

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve piyanta tarafından 24 Ocak 2010 başlatılmıştır.

24 Ocak 2010
    Konu Sahibi : piyanta
  1. piyanta

piyanta Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eşim ve ben akdeniz anemisi taşıyıcısıyız. 2 kere normal yolla hamile olup hamileliğim sonlandırıldı. gecen ay tüp bebek denemesi yaptık pgt yöntemi ile ne yazık ki olumsuz sonuçlandı. Brnim durumumda kimse var mı?

2. 24 Ocak 2010
  3. sevgilerimle

sevgilerimle Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadasim

benim kuzenimin ve esinin de anemisi var--
    tüp bebek sayesinde simdi bir 3 yasinda kizlari var.
    ikinci denemede tuttu.

allah yardimcin olsun güzelim--

4. 29 Ocak 2010
  5. piyanta

piyanta Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başka kimse yokkk muuuu

6. 25 Nisan 2010
  7. sxoxzkan

sxoxzkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben ve eşimde taşıyıcıyız ve bu aralar bebek düşünüyoruz ne gibi aşamalardan geçtiğiniz hakkında bilgi verirseniz benim için aydınlatıcı olur şimdiden teşekkür ederim

8. 22 Haziran 2010
  9. piyanta

piyanta Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Normal yollarla denedik ancak 2 kere bebek hasta teşhisi konduğu için sonlandırıldı. PGT yöntemi ile denedim olmadı. 2. için bekliyorum. Öğrenmek istediğin varsa açıklarım. Biraz maliyetli ayrıştırma işlemleri. Tüp bebek olayına giriyorsun yani. Normal yolla denersen mutlaka CVS ile test yaptır süre daha kısa sürüyor.

10. 6 Aralık 2011
  11. aysecanan007

aysecanan007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Eşim ve ben Akdeniz Anemisi Taşıyıcısıyız 2 kere hamile kaldım ve ve 12 haftalık cvs sonucunda bebeklerimin hasta olduğunu ögrenip gebeliği sonlandırmak zorunda kaldım, daha sonra tüp bebek (pgt ) düşünüyordum bir tüp bebek merkeziyle görüşüp mutasyon analizlerimi gönderdim, fakat tam ilaçlara başlayacaktım hamile olduğumu ögrendim. gebeliğim devam etti ve şimli 15 günlük bir kızım var kızım taşıyıcı bile değil. çok mutluyum. gerçekten gebelik sonlandırmak çok zor bir olay 2 kere yaşayınca ne yaşadımı çok iyi biliyorum.

Eğer Akdeniz Annemisi taşıyıcı çiftseniz
    öncelikle yapmanız gerekenler

hemotoloji doktorundan eşiinz ve size ait mutasyon analizini çıkartmak bu testin sonucu çok uzun sürüyor hamile kalmadan en az 6 ay önce bunu yaptırın.

cvs veya amio sentez konusunda iyi bir doktor bulmak ( ben akdeniz üniversitesi İnanç mendilcioğlunu tavsiye ederim .Memorial da özel muayenesi)

bebeğinizle asla cvs veya amio sentez sonucu çıkana kadar duygusal bağ kurmayın. ona hiç bir şey almayın. unutmayın 2-3 defa gelbelik sonlandıra bilirsiniz piskolojiniz iyi olmalıki bu olaylar karşısında daha dik dura bilesiniz. ben gebelik sonlandıktan 2 adet bitiminde tekrar hamile kaldım.

ben bu kadar olayı yaşayamam derseniz pgt yöntemini deneyin. ama bundada hemen ilk seferinde hamile olacaksınız diye bir garanti yok.

pgt yöntemi yumurtaların talesemi hastası olup olmadığını belirleme yöntemi maliyetide ortalama 2500-3500 $ arası buna birde tüp bebek maliyetini ekleyin

aşagı yukarı 10 000-15000 tl gibi bir rakamı cebinizden çıkacak gibi düşünün

en önemlisi şans şansınız iyi ise ilk hamilelikte hasta olmayan bir çok talesemisi taşıyıcısı çiftler var.hatta 2. çocuklarını bile yapmışlar :)
    şansınız bol olsun....

12. 7 Aralık 2011
  13. Akasya78

Akasya78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    Selam arkadaşlar ;

Hepimize geçmiş olsun. Ben akdeniz anemisi değilim ama benim de kalıtsal bir hastalığım var. Bu hastalığın çocuğuma geçeceği söylendi. Ben de pgt yöntemi ile tüp bebek tedavisine başlayacağım. Şu an genetik testlerim yapılıyor. Tecrübelerimizi paylaşalım. Bir de pgt işlemleri oldukça yüksek maliyetli işlemler. Ancak SGK bu giderleri ödemiyor. Sosyal devlet ilkesi gereği devletin bu giderleri ödemesi gerekiyor. Ben avukatım. Kurumlar nezdinde bu giderlerin ödenmesi için uğraşıyorum. Bir e-mail kampanyası başlattık. Sitede de konu açtım. Birlik olursak bu giderlerin ödenmesi için devlete baskı yapabiliriz. Siz de mail gönderirseniz sevinirim. Eğer sonuç alamazsam ben dava açacağım.

14. 1 Aralık 2012
  15. bizimgiz

bizimgiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    61
    canım bizde öyleyiz hiç denemdik normal tüp bebek ve pgt denicez bu ocakta 2013te :)