akıl verin bende kalmadı

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve nazarrr tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nazarrr
  1. nazarrr

nazarrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben ada ... nerden başlıyacağımı bilemiyorum hayatım boyunca ailemin isteklerine göre yaşadım onların istediği gibi uslu bir kız oldum şimdiye kadar 2 ilişkim oldu ilki çocukluktu 2.si ise ailemin asal kabul etmeyeceği bir insan oldu onunla hala birlikteyim . sorun şu 2 kız kardeşim var biz tüm kızkardeşler gibi bol bol sohbet eder ve çook iyi anlaşırız (dık) birlikte oldugum insan halamın oğlu ...biz birlikte büyümedik akraba ilişkilerimiz çook donuk olduğu için ilişkiye başalamadan 1 yıl önce tanıştık hoşlandım sevdim ve beraberiz fakat kardeşlerim beraber olduğumuzu öğrendiklerinden beri dünyayı bana dar ettiler...hep arada kalıyorum onu çoook seviyorum ayrılmak istemiyorum ama böyle giderse nerdeyse kusursuz olan ilişkimi bitirecem çünkü çook yoruldum sürekli laf duymaktan ve arada kalmaktan bana akıl verin ne yapım ya neee??*:uhm:

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Kasım 2010
  2. 26 Ağustos 2009
  3. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    keşke olumlu bir şey deseydim size. bizde akraba evlilikleri olmaz. kardeş gibi bakılır ve ters gelir . aynı sizin aileniz gibi... benim kardeşimde böyle bir şey yapsaydı bende tepki verirdim.
    ama tabii,seviyorsunuz,sizin seçiminiz. aileniz yada sevgiliniz. kararı verecek olan sizsiniz.

4. 26 Ağustos 2009
  5. _NURUM_

_NURUM_ Guest

sewiosan kimseyi takma diicem ama aile işte.gözardı edilmio.istememelerinin nedeni akraba olmanızmı yoksa çocuğun huyunu suyunumu beğenmiolar?? akraba ewliliği bana görede çok doğru deil.ama tek neden buysa we sen çok sewiosann biraz sabret canımm.sen istiosan gerçekten ,ailende bi şekilde ikna olur...

6. 26 Ağustos 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    üzgünüm bana ters bunlar..
    bende kardeşlerinizin yerinde olsam aynı tepkiyi verirdim, dünyayı dar ederdim..
    bana göre ne kadar yeni de tanışılmış olursa olsun akraba akrabadır..

8. 26 Ağustos 2009
  9. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    cnm halamın oğlu dediğin kişi kardeşin yaa
    nasıl bu gözle bakabiliyonuz anlamadım gitti
    biz kardeş gözüyle bakarız birbirimize
    bence tepki vermekte haklılar
    amca çocuğu hala çocuğu kardeş gibi onlara eş gözüyle hayatta bakamam
    o kadar sevmen de normal hiç bişey olmasada aranızda kan bağı var
    kararda hayatta senin ama garip bence çok yakınsınız çünkü

10. 26 Ağustos 2009
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok muhattap olmadıgınız için ssize olabilir gibi gelmiş :bbo:

akraba hemde yakın bi akraba ile nasıl böyle birşey düşünebildiniz şaşkınlığımı belirtmeden gecemeyeceim:1shok:

kardeşlerin bu kadar karşı annen baban onun annesi babsı ne kadar karşı olur tahmin etmek güç değil

iki taraf da istemezse eninde sonunda siz son bulursunuz

baştan bitirin daha sonra çokca acı çekmemek için:1ninca:

12. 26 Ağustos 2009
  13. Jumblante

Jumblante Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    153
    akraba olduğu için banada olamaz gibi geliyo
    bende olsam aynı tepkiyi verirdim kardeşime
    bitirmek zor olacaktır ama ailenide göz ardı etme derim ben
    sen kendin için hangisini uygun görüyosun onu düşün
    ama halanın oğlu olduğu düşünceside aklının bi köşesinde bulunsun..

14. 26 Ağustos 2009
  15. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    allahım büyük sözüme tövbe....
    ama o senin kardeşin nasıl seviyorum denilir o gözle bir kardeşe bunu ben anlamıyorum arkadaşım hiç yaa..çok zor durumun..ailen ve kardeşlerin sonuna kadar haklı..kusura bakma ılımlı bile bakamıyorum bu duruma..

16. 26 Ağustos 2009
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    valla bizde akraba iliskilerine cok normal ve hatta super bir gozle bakilir
    disardan birisi olmasn da akrabaya sevdalansin cocuklar diye dua edilir hatta
    o yuzden halanizin oglu ile olan iliskinizi yadirgamiyorum.
    dedigim gibi cok cok ama cok fazla bu ornegi gordum ben.
    ama onemli olan ailenizin bakis acisi bence
    benim ailem ne kdr sicak bakiyorsa senin ailen de o kadar soguk bakiyor demek ki bu iliskiye.
    bence zamana birakin. bugun ifsa olsaniz yarin ciddi biseyler yapmak zorunda kalcaksiniz.
    zamanla karsinizdaki insani taniyarak bu iliskinin ne kdr arkasinda durmaniz gerektigine karar verin derim.

ailenizin istedigi uslu bi kiz olmak yerine kendi kararlarini verebilen olgun bi kiz olmanizi dilerim.

18. 26 Ağustos 2009
  19. Umutlu_OL_

Umutlu_OL_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    163
    Akraba evliliklerini etik olarak da mantıken de uygun bulmuyorum. Lakin siz burda tepki verenlerin aksine 1 yıl önce tanıştığınızı söylüyorsunuz. Tepki verenleri de anlıyorum çünkü bizler teyze/hala/amca oğullarımızla çocukluktan bu yana beraber olduğumuz için beraber oynuyor, ağlıyor, kardeş gibi büyüyoruz. Bu hissi söz konusu akrabasıyla bilikte büyümeyen biri anlayamaz ve 1 yıl önce tanışılan herhangi bir yabancı gibi görebilir onu... Ama şu da var... İlişkiniz için nerdeyse kusursuz demişsiniz... Bu denli mükemmel mi? Eğer öyleyse aşk ve sorunsuz ilişki zor bulunur fakat yasak algılanan, başkalarının karşı çıktığı münasebetler de genelde "vazgeçilmez" hissedilir. Gelen tepkilere, kardeşlerinizin tutumuna rağmen mutlu olacağınızı ve kendi değer yargılarınızda sorunsuz olduğunuzu düşünüyorsanız, ilerde çocuk sahibi olmada sıkıntı yaşama riskini göze alıyorsanız(kaldı ki bu risk akraba evliliği dışına da var) tüm bu olumsuzluklar ışığında ilişkinizi "kusursuz" olarak tanımlıyorsanız kararınızı vermiş sayılırsınız ama tüm hayatınızı etkileyen bu karar için değindiğim noktalardan emin olmanızı dilerim...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.